Skocz do zawartości

428i wydech M performance


pieron82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmienia sie od trybu sport, cos tam bardziej burczy i rzadko bo rzadko ale przy porzadnej przygazowce, potrafi pierdnac z wydechu. Roznica slyszalna tylko poza samochodem, wewnatrz praktycznie nie slyszalna.

 

Nie zgadzam się z powyższym. W środku różnica jest wyraźnie słyszalna. Przy zmianie biegów podczas solidnego przyspieszania w sporcie pojawiają się przestery, mogą się kojarzyć z Pierdnieciem;) Ja mam w 428 wydech dedykowany do 435, może ten dedykowany do 428 nie daje tyle funu... tego nie wiem

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia sie od trybu sport, cos tam bardziej burczy i rzadko bo rzadko ale przy porzadnej przygazowce, potrafi pierdnac z wydechu. Roznica slyszalna tylko poza samochodem, wewnatrz praktycznie nie slyszalna.

 

Nie zgadzam się z powyższym. W środku różnica jest wyraźnie słyszalna. Przy zmianie biegów podczas solidnego przyspieszania w sporcie pojawiają się przestery, mogą się kojarzyć z Pierdnieciem;) Ja mam w 428 wydech dedykowany do 435, może ten dedykowany do 428 nie daje tyle funu... tego nie wiem

 

W moim 330i mam wydech m performance dedykowany dla 340i i wrażenia mam dokładnie takie same jak trusmar.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już poruszane przy rozmowie o trybach jazdy. W seryjnym 435i jest duża różnica comfort vs sport/sport+ i dscoff. Nie tylko w środku ale na zewnątrz też. Jest głośniej, strzela w wydech. Mówię tu o seryjnym wydechu 435i. W MPerformance jest jeszcze większa różnica. Może seryjne 28i ma inaczej - nie wiem, już nic mnie w BMW nie zdziwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz :cool2: :) , czyli u mnie coś się zj....o , tak właśnie myślałem :( , jadę w przyszły piątek na obklejanie progów to każę zerknąć na tłumik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta klapka otwiera się od razu po przełączeniu w tryb sport/sport+ , czy dopiero na wyższych obrotach ?

 

Z tą klapką to jest raczej tak, że otwiera się od razu, ale po przygazówce słychać różnicę... w ogóle różnicę w wydechu nie słychać na niskich obrotach tylko trochę wyższych i do tego w garażu lub przy otwartym oknie. Jak masz ciche opony to usłyszysz w środku nawet przy zamkniętych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem , że po przełączeniu w tryb sport/sport+, zaglądając do tłumika ona ciągle jest zamknięta :(

Bo z tego co pamiętam to otwiera się przy pierwszej przygazówce. Być może trzeba przekroczyć jakiś próg obrotów tak jak podaje kolega 1,5 tys?

 

Kiedyś się tez temu przyglądalem i sobie markerem kreskę zrobiłem na tym kółeczku co się obraca i stąd wiem, że działa. Potem w garażu sprawdziłem i rzeczywiście jest różnica ale niewielka. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem (nagrałem sobie filmik), miałeś rację , otwiera się po przekroczeniu 1,5-2tys. obrotów, czyli po lekkim przegazowaniu :cool2: i życie znowu jest piękne :D. Dzięki, teraz chciałbym jedynie jeszcze zmienić końcówki na jakieś większe i najlepiej carbonowe , bo ten chrom za bardzo nie pasuje do całości . Czy możecie coś polecić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej ! Potrzebuję szybkiej odpowiedzi ! 4400 zł za wydech M do 430i + montaż to nie jest przypadkiem za wysoka cena ? Czy wydech do 428i jest inny ?

 

Edit: Te 4400 to chyba tłumik+osłona koń. rury ? Czy coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 2 lata temu 3320 (wydech) plus 880 (końcówki chrom) plus 400 pln montaż, ale to był wydech dedykowany do 435i, montowany w 428i. Nie wydaje mi się, żeby w do 430i był inny wydech MP niż do 428i (podobnie 435i vs. 440i).
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 2 lata temu 3320 (wydech) plus 880 (końcówki chrom) plus 400 pln montaż, ale to był wydech dedykowany do 435i, montowany w 428i. Nie wydaje mi się, żeby w do 430i był inny wydech MP niż do 428i (podobnie 435i vs. 440i).

 

Czyli mi proponują o 200 zł więcej za wydech do 430i, tyle, że na internetowych sklepach do 428i wydechy są po około 3600 zł. Do 430i natomiast po 4800 zł. Dziwi mnie tylko, że 428i i 430i to coś innego dla nich...może faktycznie jest jakaś różnica...Będę się targował, bo przy kupnie auta, 10 % na wydech to śmieszny rabat. Przy montowaniu wydechu od 440i jest jakieś spawanie ? Przy najmie chyba nie wchodzi to w grę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miała do sprzedania wydech m-peformance z 428i ale to chyba co innego

18 30 2 410 797 dokładnie ten numer wydechu wchodzi do 430xi w automacie, a co jeśli jest oferta, gdzie wydech zamiast 797 ma końcówkę 798 ? podróbka ?

 

Edit: nie podróbka, bo to zdjęcie naklejki z tłumika, cały system tłumika ma numer z końcówką 797, a tłumik jako osobno 798. Pokręcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miała do sprzedania wydech m-peformance z 428i ale to chyba co innego

18 30 2 410 797 dokładnie ten numer wydechu wchodzi do 430xi w automacie, a co jeśli jest oferta, gdzie wydech zamiast 797 ma końcówkę 798 ? podróbka ?

 

Edit: nie podróbka, bo to zdjęcie naklejki z tłumika, cały system tłumika ma numer z końcówką 797, a tłumik jako osobno 798. Pokręcone

 

Na taki wydech to Ci powinni mnimum 25% dać. Przecież to akcesoria. Zapytaj w innym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miała do sprzedania wydech m-peformance z 428i ale to chyba co innego

18 30 2 410 797 dokładnie ten numer wydechu wchodzi do 430xi w automacie, a co jeśli jest oferta, gdzie wydech zamiast 797 ma końcówkę 798 ? podróbka ?

 

Edit: nie podróbka, bo to zdjęcie naklejki z tłumika, cały system tłumika ma numer z końcówką 797, a tłumik jako osobno 798. Pokręcone

 

Na taki wydech to Ci powinni mnimum 25% dać. Przecież to akcesoria. Zapytaj w innym salonie.

 

Będę pytał w tym zaprzyjaźnionym salonie, tym bardziej, że nie przychodzę z ulicy, tylko kupuje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.