Skocz do zawartości

wymiana żarówki w panelu sterowania nadmuchem????


pietia83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do wymiany żarówki w panelu nadmuchu. Zdjąłem pokrętła, odkręciłem plastikowy panel i widzę żarówkę w jakiejś czarnej kwadratowej obwódce. Nie bardzo wiem jak dalej się zabrać do wymiany???Czy podświetlenie włącznika świateł mijania podobnie się zmienia?? Z góry dziękuję za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to zarowke wykreca sie razem z ta kwadratowa czarna obwodka- ja uzylem pincety zakonczonej plasko zeby sie do niej dobrac ]:-> Pozniej zarowke wyciagasz z "tego czarnego czegos" :) wciskasz nowa i spowrotem wkrecasz - pulpit lepiej wyglada jak pokretla od nawiewu sa podswietlane. :]

Wlacznik swiatel hmm.. jak zdejmiesz go to z drugiej strony bedziesz mial taki okragly plastik wygladajacy jak zaslepka - trzeba go wyciagnac to nasadka w ktorej jest zarowka. W moim przypadku poprzedni wlasciciel wkladal ja nieumiejetnie i wyciagnalem sama nasadke -zarowka zostala w srodku Nie moglem jej wygrzebac w zaden sposob (spalila sie i "zapiekla" w plastiku - poradzilem sobie pinceta o spiczastych koncach-rozdrobnilem i powyciagalem kawalki).

 

Wymiany w BMW318 r.93 Ale u Ciebie chyba powinno byc podobnie :)

 

Pytanie dodatkowe - co u was w nocy przy wlaczonych swiatlach podswietla sie ? (u mnie : zapalniczka, popielniczki, sterowanie nawiewem, przelacznik swiatel, oczywiscie zegary, ustawianie swiatel, jasnosc podswietlenia zegarow, przyciski od el. szyb... wiecej w tej chwili nie pamietam;) Zastanawiam sie czy przycisk od blokowania otwierania szyb tez powinien "swiecic"... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra dziekuje za podpowiedz. tylko mam problem z włącznikiem świateł. To pokrętło mam poprostu wyciągnąć do siebie czy jest na to jakiś patent? Bo u mnie ni jak nie chce zejsc. A druga kwestia to w sklepie BMW powiedzieli mi że jest to przełącznik zespolony i nie da rady wymienić żarówki :cry: Pewnie jak się z tym uporam to stwierdzę jak jest rzeczywiście, a narazie to nie moge zdjąć tego draństwa. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to u mnie byl tam taki okragly bialy plastik na wierzchu czarnej tuleji - wyciagalem go przez podwazenie go od dolu cienkim plaskim srubokretem a wkladalem wciskajac juz z wymieniona zarowka. Mozliwe ze u Ciebie jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówkę w włączniku świateł wymienia się , u siebie to robiłem . Należy od spodu odkręciś wkręt i wyjąć cały ten plastik na którym jest włącznik. Po wyjęciu widać żarówkę . A nazwali go zespolonym bo włącznik jest razem z tym plastikiem jako całość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybyś wysiłek skierowany w napisanie posta ukierunkował bardziej w funkcję Szukaj, o czym zresztą masz przypomniane pod nickiem.

[...]tylko mam problem z włącznikiem świateł. To pokrętło mam poprostu wyciągnąć do siebie czy jest na to jakiś patent? Bo u mnie ni jak nie chce zejsc.[...]

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=15845

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło Peet gdybyś za nim komuś zwrócisz uwagę przeczytał całe pytanie a nie wyciągał cytaty z tego co pisze. O włącznik świateł zapytałem przy okazji. Z góry dziękuję wszystkim za podpowiedź. Tobie Peet również. P.S. Jestem świerzym użytkownikiem i to też widać pod moim nickiem! Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jesli chodzi o podwietlanie świateł, to jest tak, ostatnio wymienialem tam zaróke i tez siedzi w czyms takim z czego trza wyjac zarowke. Teraz jak owyjac ta kratke??

na dole pod kratka masz taką śrubkę namacasz ją pod spodem muisz ja odkrecic i po prostu wyjac tylko nie na sile tylko delikatnie wymieniasz zarowke wkladasz ten panel calod swiatel i wkrecasz ta śrubkę na dole

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam.

 

dostalem sie do tego czegos ale za cholere nie umiem wyciagnac z tej czarnej kwadratowej oslonki tej zarowki. na pewno da sie ja wyciagnac? a moze kupuje sie razem z tym czyms?

z gory dzieki za pomoc

 

Żarówke wyjmuje się z tej oprawki czarnej ale może się tak zdarzyć że styki w żarówce zaczepią o coś w oprawce bo to żarówki które styki maja z takich dwóch lużnych blaszek po bokach, zresztą kup żarówke to sam zobaczysz jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.