Skocz do zawartości

HID Kontrowersyjny pomysł


Bonowski1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

wiem dokladnie czytalem opisy co sadzicie o HID w jakimkolwiek aucie ale czy ktos kiedys spotkal sie z czyms takim

http://interlook.pl/product-pol-817-Zestaw-soczewek-z-adapterami-oraz-maskownicami-FXR.html

Inwestycja w oryginalnym xenonem w moim aucie mija sie z celem koszt mega ogromny za komplet.

 

Moze to jest jakies rozwiazanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jest rozwiązanie - na szybką utratę dowodu i wkurwianie innych kierowców ;) (ew. pożar pod maską)

Serio - bez samopoziomowania, spryskiwaczy i kilku innych bajerów to mija się z celem. Owszem, będzie ładnie wyglądało, światło będzie dużo lepsze...

Tylko co z tego?

 

Zestaw używanych xenonów nie jest koszmarnie wysoki - jak ktoś koniecznie chce i będzie dobrze szukał to trafi na dobrą okazję.

 

No i pytanie - po co ci to? Dla samego wyglądu? Dobre lampy i żarówki dają radę jeśli chodzi o "użyteczność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem

jakis czas temu zakupilem Żarówki Osram H7 Night Breaker Unlimited +110, lecz czesto jestem na delegacjach gdzie uzywam roznym samochodow, sporo ostatnio jezdzilem octavia z xenonem i niestety tutaj jak dla mnie jest mega roznica, jesli chodzi o zwykle zarowki to chyba juz lepszych nie znajde, jesli chodzi o wyglad to mam to .......

 

najbardziej mnie wkurza widocznosc zabrudzonych lini osi jezdni.

 

a czy wogole same soczewki bez xenona poprawiaja jakosc swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do podstawówki i poucz się fizyki, bo wszyscy co myślą, że jak założą Hidy i myślą, że będzie więcej światła skupionego na drodze mają poważne braki w wykształceniu.

 

Nie jak założysz Hidy będziesz widzieć tak samo albo gorzej niż teraz ale do zestawu oślepisz innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Wszyscy Ci, którzy to zakładają. Nie mają na celu "poprawy jakości oświetlenia" lecz ich celem jest dodanie fajnego świecenia/wyglądu. :duh: :duh: :cry2: :cry2:

To jest tak samo obciachowe jak zakładanie tych pasko ledów

Edytowane przez Pacino20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ori lampy ZKW odbłyśnikowe. Kupiłem taki zestaw soczewek mini H1. W zestawie wziąłem maskownice e46 i złożyłem to wszystko. Montaż trwał około 1 godzinę na lampę. Jako źródło światła dałem hid H1 o barwie 4300K, przetwornice slim pięknie wchodzą w otwory pod reflektorem i w ogóle ich nie widać. Przewód od przesłony podpiąłem pod +12 długich świateł, żeby bixenon działał jak należy. Optycznie z zewnątrz jest nie do odróżnienia od fabrycznych bixenonów, pod względem świecenia również. Byłem na stacji, badali snop światła, jest idealnie. Nic nie oślepia, bo soczewka i jej lustro jest odwzorowaniem oryginału, klosze reflektora zwykłego i wyładowczego są takie same. Zestaw kosztował mnie 380zł w całości z hid, używane bixenony ori, to koszt 1600zł i świecą gorzej, bo są używane i mają wypalone lustra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To po co w takim razie fabrycznie montowali samopoziomowanie? Spryski to jeszcze powiedzmy są "zbędne", ale jak podskoczysz na nierówności to ten z naprzeciwka będzie oświetlony pięknie :duh: a nawet lepiej niż z fabrycznych, bo tak jak napisałeś zużyte itp. :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większość montuje hidy z własnej niewiedzy czym to grozi. Jedynie co wiedzą to, że kolega im mówił albo zamontował i wszystko gra u niego. Myślę, że większość osób myślących którzy chcieli to założyć pierw weszli w przysłowiowy "internet" i po przeczytaniu paru opinii i ewentualnych konsekwencji zrezygnowali. Chyba, że... trafili w ciemną stronę internetu wychwalająca tego typu rozwiązania. To jaki koszt założenia ori xenonów ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co w takim razie fabrycznie montowali samopoziomowanie? Spryski to jeszcze powiedzmy są "zbędne", ale jak podskoczysz na nierówności to ten z naprzeciwka będzie oświetlony pięknie :duh: a nawet lepiej niż z fabrycznych, bo tak jak napisałeś zużyte itp. :shock:

 

Samopoziomowanie nie działa dynamicznie i na nierównościach nie zdąży zmienić poziomu świecenia. Ten moduł jest montowany dlatego, że wiele osób zapomina zmienić wysokość świateł, jak załaduje bagażnik, albo posadzi trzy dorosłe osoby na kanapie. Jestem świadomym kierowcą i pamiętam o takich rzeczach, jak regulacja świateł. Bez obaw, gdybyśmy się minęli na drodze, w życiu nie zwróciłbyś uwagi, że coś oślepia. Obecnie jadąc wieczorem kilka metrów za autem osobowym, granicę światłocienia mam na wysokości zderzaka auta przede mną. Na nierównościach ledwo dochodzi do klapy bagażnika, do tylnej szyby jest jeszcze prawie pół metra, i tu mowa jest o kilku, kilkunastu metrach od auta jadąc w mieście. Z każdym metrem odległości światłocień opada w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki koszt założenia ori xenonów ? :)

Więc tak:

Kompletne spryskiwacze czyli dysze L+P, listwy pod reflektory, wąż, zbiornik z pompką, wiązka, na allegro myślę, że minimum to jakieś 500..600zł. Jakby co mam nowe oryginały na zbyciu.

Wiązka samopoziomowania oryginał w ASO około 150zł.

Kompletne czujniki poziomowania (przód i tył) około 100zł za szt. czyli 200zł.

Lampy, ceny różne, ale w jakimś rozsądnym stanie myślę, że minimum to 600zł za szt. czyli 1200zł

Do kompletu przełącznik świateł od 100zł w górę zależnie od wersji.

Kodowanie, myślę, że 100zł.

Na upartego, żeby było tak jak w oryginale, to jeszcze 2 nalepki na pas przedni. W ASO po 50zł za szt. czyli 100zł. :lol:

Suma to około 2450zł.

Moim zdaniem to minimum które trzeba wydać na oryginalne xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczorek79 mógłbyś zrobić jakieś foty jak to wygląda? Podaj link skąd kupowałeś. Nie trzeba rzeźbić osłony, która przychodzi na soczewkę? Jak ze stabilnością takiej soczewki, dobrze siedzi?

Pozdrawiam

 

Foty postaram się zrobić jutro, swoje kupowałem od gościa na allegro, ale czekałem 2 tygodnie. To samo dostaniesz w Interlook, tu ich aukcja http://allegro.pl/soczewki-biksenon-h7-h4-bixenon-lampa-reflektor-i5545565162.html Osłona pasuje idealnie na soczewkę i zakrywa cały odbłyśnik. Soczewka jest przykręcona przez otwór w odbłyśniku i siedzi bardzo stabilnie, kompletnie żadnych drgań, czy ruchów. One ogólnie są lekkie, więc nie ciągną za bardzo odbłyśnika. Pozostaje pełna regulacja świateł silniczkiem. Przy montażu soczewki jest specjalna silikonowa podkładka od strony odbłyśnika i blaszana podkładka od strony nakrętki, z wyprofilowaniem, żeby soczewkę przykręcić w odpowiedniej pozycji poziomej, pionowej i kąta obrotu. Ja po montażu praktycznie nie musiałem nic regulować, korekta sięgała najwyżej 2-3 mm. Na YT masz krótki film z montażu w e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ciekawie to wygląda, a jak wypada oświetlenie drogi HID vs halogen?

 

Jest dużo lepiej. Jeździłem różnymi autami z ori xenonem i świeci podobnie. Zresztą byłem przed chwilą przed domem zrobić fotkę. http://zapodaj.net/612f2504d6359.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koszty lamp, bo te założył poprzedni właściciel, co do reszty (ceny używek z allegro/od ludzi z forum/ handlarzy specjalizujących się w BMW):

 

- kompletny zestaw spryskiwaczy 300 zł (z przekaźnikiem)

- pierdoły (kable, końcówki itp.) 20zł

- czujniki samopoziomowania 180 zł

- wiązkę zrobiłem sam z kabla 3 żyłowego + końcówki itp. 40 zł

- nowy moduł świateł (pod xenon) 50 zł

 

Do tego koniecznie NCS (gorsza opcja, więcej pracy i nie zakoduje przebiegu/VIN) 70 zł lub PAsoft 140 zł

Potrzeba lutownicy i trochę ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.