Skocz do zawartości

E90 Doposażenie w PDC przód / tył


kuba369

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich, podpinam się do tematu , wiemy już co jest potrzebne lecz czy ktoś z forumowiczów przeprowadzał już takie doposażenie jeśli tak to prosze o jakieś fotki z zabiegu krok po kroku

 

 

Pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Da się podpiąć.

Części które potrzebujesz:

-czujniki w zderzak

-wiązka kabli

-moduł PDC przód

-ramkę pod climatroniciem z przyciskiem do pdc przód

Do tego kodowanie.

pozdr

 

a jak ze zderzakiem? są tam miejsca przygotowane pod wywiercenie otworów czy musi być wymieniony zderzak ze specjalnymi kołnierzami w które wciska się czujniki?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak ze zderzakiem? są tam miejsca przygotowane pod wywiercenie otworów czy musi być wymieniony zderzak ze specjalnymi kołnierzami w które wciska się czujniki?

Zderzak jest przystosowany do zamontowania czujnikow. Od srodka jest pieknie pozaznaczane wystarczy otwor zrobic bez mierzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z tym modulem PDC? jeśli mam już fabryczny PDC tył to musze zmieniać moduł, który obsłuży też tył?

 

Z jednej strony by się przydał taki mod ale z drugiej strony to zawsze jakas wydana kasa na auto, która niestety nie zwróci sie przy sprzedaży

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ponawiam pytanie:

 

czy jeśli posiadam centralke PDC TYŁ to obsłuży ona również PDC PRZÓD???

 

Pytanie - który miesiąc produkcji auta, czy auto jest wyposażone w opcje SA606 lub SA609 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu więc się dopnę.Czy PDC da się dołożyć na przód (mam tył). Bmw bez navi, radio profesional. Jeśli tak czy to mocno skomplikowana operacja Pytam bo mam zamiar zmienić zderzaki i był przy okazji dołożył gadżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu więc się dopnę.Czy PDC da się dołożyć na przód (mam tył). Bmw bez navi, radio profesional. Jeśli tak czy to mocno skomplikowana operacja Pytam bo mam zamiar zmienić zderzaki i był przy okazji dołożył gadżet.

Zależy dla kogo...

Potrzebować będziesz napewno nowy moduł PDC. Twój obecny obsługuje tylko tył. Do tego wiązka przewodów na przód, 4 czujniki, panel do włączania/wyłączania oraz drobne elementy typu spinki, uchwyty, etc... oraz kodowanie.

Doposażenie dość proste dla osoby, która się na tym zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

pytanie w temacie:

czy jak dokupię sobie pełny moduł PDC (przód + tył) to czy będę mógł go zakodować w ten sposób żeby działał tylko z tyłem i nie wyrzucał błędów, że nie ma czujników z przodu?

 

Ponadto, jakby ktoś mógł podać linka na realoem do wiązki przewodów która idzie do modułu i czujników - byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
pytanie w temacie:

czy jak dokupię sobie pełny moduł PDC (przód + tył) to czy będę mógł go zakodować w ten sposób żeby działał tylko z tyłem i nie wyrzucał błędów, że nie ma czujników z przodu?

 

Ponadto, jakby ktoś mógł podać linka na realoem do wiązki przewodów która idzie do modułu i czujników - byłbym bardzo wdzięczny.

Moduł PDC obsługujący przód oraz tył da się zakodować aby działał sam tył i nie było żadnych błędów...

Co do wiązki, potrzebuję 7 znaków VIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak jak w temacie. Będę doposażał swoje BMW w PDC z przodu. Obecnie mam fabryczne PDC, ale tylko z tyłu.

Z tego co się zorientowałem, to kupić muszę czujniki, panel, wiązkę oraz sterownik. Mam w związku z tym pytania.

1. Czy sterownik o numerze 66209225824 jest właściwy? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU51&mospid=50501&btnr=66_0117&hg=66&fg=05 np. http://allegro.pl/sterownik-pdc-bmw-e90-e92-e93-e87-9-225-824-i3812783860.html

2. Nigdzie nie mogę znaleźć numerów tej wiązki przewodów. :oops: Proszę o pomoc.

3. Czy poza kodowaniem (kupiłem już zderzak z otworami pod czujniki) potrzebuję czegoś jeszcze?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez hassassyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.