Skocz do zawartości

Składaki - co w dowodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.

 

Po prostu Twój samochód został przywieziony z zagranicy, jak jeszcze było cło. Aby nie ponosić opłaty celnej przywożono całe auta na lawetach jako części i potem niby "składano" z nich całe auto i rejestrowano jako "składaki".

 

Dodam, że mam tak samo z moim "kundelkiem" e30. Który w dowodzie ma rok produkcji 1997! Hehe, a produkcję sedana zakończono bodajże w 1990 albo 91. :norty:

 

Jeśli masz coś takiego w dowodzie to raczej to przepiszą do nowego dowodu. Rzecz jasna tak być powinno, a jaka jest praktyka? To zalezy od znajomości :twisted2: .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterK!ller - Czyli Tobie chodzi o to że auto które chcesz kupić nie ma adnotacji w dowodze, że jest to składak i nie ma żadnych adnotacji innych a rok produkcji jest 97 a jak sprawdzasz po numerach VIN to jest 93 ?

 

Powiem Ci tak możliwe że jest to składak a ktoś miał znajomosci w urzędzie i nie wbili mu adnotacji że jest to składak bo tak sie zdażało ale powinieneś mieć wtedy normalnie rok produkcji czyli tak jak napisaleś wyżej 1993.

A równie i dobrze moze być jakis wałek z papierami ... ja bym takiego auta nie kupował !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał auto zarejestrowane na ojca który brał mu je na kredyt i było wbite że jest to składak a kiedy po spłacie naszła go ochota i auto przerejestrował pani w urzędzie zrobiła mu prezent i jakoś ten wpis został pominięty , zaznaczam że zobaczył to dopiero po kilku dniach więc o jakiejś korupcji nie może byc mowy :naughty: Można powiedzieć że cena poszła w górę :dance: Cuda się zdarzają :modlitwa:
Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem się tak na poprzednim aucie,

żadnej adnotacji że składak w dowodzie rok 96 a auto w briefie 91 :duh:

ale to był rok pierwszej rej w niemczech a jak musiałem zrobić rzeczoznawcę do skarbówki to wyszło po VIN że to 89 rok i że stał prawdopodobnie w salonie 2 lata (w briefie nie ma daty produkcji tylko rej),

zapłaciłem sprzedawcy jak za 91 i w przeciągu godziny (ekspertyza) sporo straciłem a 96 był dla tego że pomylili się w Lublinie w wydziale komunikacji :doh:

 

Kolega miał auto zarejestrowane na ojca który brał mu je na kredyt i było wbite że jest to składak a kiedy po spłacie naszła go ochota i auto przerejestrował pani w urzędzie zrobiła mu prezent i jakoś ten wpis został pominięty , zaznaczam że zobaczył to dopiero po kilku dniach więc o jakiejś korupcji nie może byc mowy :naughty: Można powiedzieć że cena poszła w górę :dance: Cuda się zdarzają :modlitwa:

 

tylko jak masz auto którego już nie produkowali w latach co rok w dowodzie to nietylko skarbówka się doczepi o zaniżenie podatku ale też i inne organy ścigania o przekręt ,a i przy sprzedaży kumaty kupiec nie kupi bo stwierdzi że coś jest nie tak jak zobaczy np.VIN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterk!ller:

To jest typowo jakiś przekręt przy rejestrowaniu, bo gdyby był VIN na nadwoziu przespawywany, to by się rocznik zgadzał z papierami, a nie zgadzał z rokiem produkcji części nadwozia. Trochę to skomplikowane, ale pomyśl logicznie.

W każdym razie daj sobie spokój z tym autem, bo fajnie jest mieć "młodszy rocznik" ale będzie ci później trudno sprzedać takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się z tym nie da zrobić nawet jak jakaś znajoma przy rejestracji nie wpisze ci tego że "składak" to cała dokumentacja idzie za samochodem czy tego ktoś chce czy nie .Ale to przecież w niczym nie przeszkadza że składak. Wcześniej tak się robiło silnik oddzielnie i karoseria oddzielnia na dwóch lawetach. Mam takiego starego golfa rok prod 86 a w dowodzie wbite "składak" i rok prod 95 :D :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a w czym taki skladak jest gorszy od nie skladaka?? Dla mnie niczym i nie rozumiem dlaczego skladak ma byc mniej warty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie niczym się nie różni, ale ludzie mają taką mentalność, że wolą bez wpisów typu składak i jeśli taki egzemplarz nie będzie tańszy, to każdy woli w podobnym stanie a nie składaka, bo później mu będzie trudniej sprzedać itd. kółko się zamyka.

Ja też jakbym miał wybierać to wolałbym nieskładaka, bo nigdy nie wiadomo jak to poskładali, jakie są śruby w zawieszeniu itp. Przeważnie były to operacje przeprowadzane na szybko i byle jak, żeby zysk był jak największy.

Wiadomo, można trafić na coś gorszego niż składak, np. auto mocno rozbite i wyremontowane tanim kosztem, ale nie zmienia to faktu, że ludzie nie lubią składaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyknij kilka zdjęć auta z zewnątrz ze środka itd a my ci powiemy czy to 97 czy 93.Jak już kolega pisał bmw ma to do siebie że nawet na bardzo małych częściach wybite są daty produkcji łatwo to sprawdzić.W briefie JEST data produkcji poproś o brief data jest wpisana takimi małymi literkami na str. nr 4 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyknij kilka zdjęć auta z zewnątrz ze środka itd a my ci powiemy czy to 97 czy 93.Jak już kolega pisał bmw ma to do siebie że nawet na bardzo małych częściach wybite są daty produkcji łatwo to sprawdzić.W briefie JEST data produkcji poproś o brief data jest wpisana takimi małymi literkami na str. nr 4 !!

 

w briefie nie ma daty produkcji tylko data pierwszej rejestracji w Niemczech i właśnie na tej wąskiej rozkładanej 4 str. :hand:

 

u Nich auto nabiera pełnoprawnej mocy z chwilą pierwszej rejestracji a nie jak u nas z chwilą wyprodukowania (właśnie tak straciłem parę tyś na poprzednim aucie :doh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że data pierwszej rejestracji jest na pierwszej stronie przy pierwszym właścicielu jest data kiedy on rejestrował auto i data ta nie zgadza sie z data z str. nr 4.A urzędy celne jako date produkcji biorą date ze str. nr 4!!!!!Miałem taką sytuacje auto data prod 1990 rejestracja 1991 pomyliłem sie i wpisałem datę z 1 str. i własnie sie czepili że to jest data pierwszej rejestracji a produkcji jest na str. 4 i też mi się tak wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie z nazwiskami i danymi właścicieli ( czyli str.1 ) sa daty...ale to są daty urodzenia każdego właściciela :mrgreen: (mam brief przed sobą i nie sadzę aby moje auto przy 1 włascicielu było z 1952r. a jak miał 2 to auto odmłodniało i jest z 1964 (skrót "geb. am" przy dacie na pierwszej stronie znaczy, "urodzony w..")

 

ja na 4 str miałem 91r w dowodzie 96,a jak jest jakaś niejasność to odsyłają do rzeczoznawcy i tylko jego opinia ma znaczenie,i miała po numerze stwierdził że moje poprzednie auto jest z 89r :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.