Skocz do zawartości

e90 czy f30


marcin_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zastanawiam się nad zmianą samochodu na e90 lub za jakies 2 lata na f30. Model 320d teraz mógłbym wydac okolo 50 tys - wiec rocznik okolo 2010 jednak zastanawiam sie czy nie zaczekać jakies 2 lata i nie kupić f30 za podobna kwote. Czytałem porównania e90 i f30 nie da sie ukryć ze f30 to lepszy samochód. Co o tym myślicie ? za jakies dwa lata (wtedy ma wejść nowa 3) da rade będzie wychaczyc cos konkretnego za 50 k ? Jak wyglądają ceny napraw f30 w stosunku do e90 ? Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010r e90 za 50k nie kupisz niczego super fajnego :) Albo wersja dobra i przebieg spory albo przebieg niski i wersja kiepska. Taka prawda niestety. W F30 w dobrym silniku i fajnym wyposażeniu (mówię tutaj minimum 20d lub 20/28i) z relatywnie niskim przebiegiem trzeba wyłożyć ~95-100k. Ja wiem, że znajdziesz oferty nawet za 70k czy 80k ale takie auta są jakie są. Za dwa lata ciężko, bardzo ciężko będzie wyrwać F30 za 50k, chyba że myślisz o wersji typowo poleasingowej czyli 18d lub podobnej benzynie w słabym lub średnim wyposażeniu.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Za 2 lata za 50k f30 w wersji golas - manual, bez żadnej linii (luxury, modern, M), zwykłe taborety i 18d albo 16i.

Lepiej już kup to e90 chociaż za 50k to też szału nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zastanawiam się nad zmianą samochodu na e90 lub za jakies 2 lata na f30. Model 320d teraz mógłbym wydac okolo 50 tys - wiec rocznik okolo 2010 jednak zastanawiam sie czy nie zaczekać jakies 2 lata i nie kupić f30 za podobna kwote. Czytałem porównania e90 i f30 nie da sie ukryć ze f30 to lepszy samochód. Co o tym myślicie ? za jakies dwa lata (wtedy ma wejść nowa 3) da rade będzie wychaczyc cos konkretnego za 50 k ? Jak wyglądają ceny napraw f30 w stosunku do e90 ? Pozdrawiam Marcin

 

nic z tego co napisałeś nie ma sensu - ani teraz nie kupisz e90 z 2010 za 50k ani tym bardziej za dwa lata f30 za taką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Nie ma szans na F3x, jest natomiast nadzieja na E9x i na tym bym się koncentrował. Szukaj bardziej stanu i przebiegu niż rocznika.

 

Ja kupiłem swoją F31 318D automat, navi... z przebiegiem 90k za 78 tyś pół roku temu z salonu z Niemiec, ale to była mega okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak nieskładnie ale pisałem z telefonu. Pisząc o e90 myślałem o czymś takim:

 

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-lift-salon-CID5-IDbCe7b.html#f0fba8d27a

Samochód ogłoszony niedaleko mnie. 2011 po lifcie, tyle że benzyna ale wygląda ok (wierząc że przebieg autentyczny i samochód bezwypadkowy).

 

Czyli mówicie że raczej nie ma sensu czekać na f30 ... a sensowna f30 porównywalna z tym wyżej (rocznik 2012) za ~2 lata (dobrze kojarzę że za 2 lata ma być premiera nowej 3ki ?) ile może kosztować ?

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podbijam temat. Szukałem E90 do 50k. W weekend mialem okazje sie przejechac e91 320 xdrive i jestem bardzo rozczarowany. Twardo nisko i z kierownicą trzeba się siłować. W srodku jakosc materialow nie powala. Spodziewalem sie, ze to nie bedzie to samo co w e60 ale przepasc jak dla mnie jest ogromna. Za jakies ciekawe e91 trzeba dac ponad 60k. To juz duzo dla mnie duzo jak na starą budę i jazdę tyłkiem po asfalcie . Wolę chyba poł roku się wstrzymać i poszukac f30. I tutaj pojawia się pytanie. Ile trzeba dać za jakąś sensowną f30 2.0D? Czy w granicach 90k da się kupić coś bezwypadkowego z przebiegiem ponizej 200k? Moja żona miala kiedys f30 sluzbowa i powiem szczerze, ze spodziewalem sie podobnego komfortu po E91.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem kupisz za 90, ale z silnikiem 318i ewentualnie może 318d. Patrzyłeś na bmw.de w dziale używane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przy jakimś mocnym silniku byłaby to zaleta ale przy 2 litrowym klekocie ktory ma mnie zataszczyc do pracy w korku nie widze sensu szarpac się z kierą. Użytkowałem przez pół roku f30 i dla mnie to było to czego szukam. Myślałem, ze w e91 będzie podobnie.

 

Jeszcze tam nie patrzyłem ale dzieki za info. Sprawdzę co mają w ofercie. Tak jak pisałem podany budżet będe miał dopiero gdzieś za poł roku. Pytam już teraz bo nie wiem czy się ślinić na f30 czy zdradzić markę i rozglądać się za jakimś passeratti (tfu tfu).

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo nisko i z kierownicą trzeba się siłować.

 

No to same zalety jak dla mnie. W F30 uklad kierowniczy jest zdecydowanie ponizej poziomu e90

 

Jako posiadacz E91, F30 i obecnie F31 potwierdzam tę opinię. Krok wstecz.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam już teraz bo nie wiem czy się ślinić na f30 czy zdradzić markę i rozglądać się za jakimś passeratti (tfu tfu).

 

Nie myslales o hybrydzie/elektryku do miasta? W twoim budzecie mysle dostaniesz Priusa albo Aurisa - tylek do roboty dowiezie po taniosci. Za zaoszczedzona kase na dlugie trasy mozesz sobie m3 wypozyczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź się przejedź nowym A4. To jakaś duża sofa na kółkach. Jak wysiadłem to sobie pomyślałem "Boże, nie chcę czymś takim jeździć". :mrgreen: :roll:

 

F30 kontra e90. Mi w f30 dużo bardziej pasuje zawieszenie. Jest wyrafinowane. Tłumi z gracją, a jednoczenie lepi się do asfaltu jak stal do magnesu. Natomiast elektryczny układ kierowniczy jest faktycznie bardziej sztuczny. Nawet golf 5 generacji miał lepszy. Era hydraulicznego wspomagania już nie wróci. Co nie zmienia faktu, że ten układ f30 jest gorszy od audi czy passata. Nie. Jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie w tym temacie to: jak cie stać na f30 z lewej kieszeni to kup bo to bardzo dobre auto(chyba jedno z najlepszych dostępnych jako nowe o ile nie najlepsze). Nie miałem przyjemności z e90 ale miałem ponad rok e46 i muszę powiedzieć że nie ma sensu sie wysilać. Wszystkie 3er są super o ile są w dobrym stanie i z pewnego źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozejrzec sie w miare mozliwosci za F30, jest bardziej na poziomie odpowiadajcym aktualnemu stanowi techniki. Jak masz zamiar dluzej zatrzymac auto, a za dwa lata pojawi sie G20, to E90 bedzie juz dwie generacje wstecz, tak jak obecnie E46

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.