Skocz do zawartości

Jakie dają rabaty na zakup f30?


J E L I T O

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

auto f30 po LCI jest pomiędzy 3-7% - no chyba że kupujesz co roku nowe auto lub odrazu dwie sztuki to od 7-13%(+/-2%)

 

W Poznaniu przy jednym aucie dają 12%. Ciesielczyk, czy Smorawiński po przedstawieniu oferty Ciesielczyka lub brokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas 12% także po liftingu. Przy czym musisz sprawę postawić stanowczo, najlepiej z ofertą od brokera.

 

Mają ostatnie terminy na grudzień (przynajmniej dla 318d manual).

 

Wydaje mi się, że nowa A4 zmusi bmw niebawem także do lepszych pakietów lub promocji, bo A4 ma w standardzie ledy i masę innych elementów, cenowo wychodziło mi ok 8-9tys zł taniej. To także efekt rabatów wyższych w Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na 328i xDrive GT dawali 5% rabatu (samochód stał w salonie) dlatego postanowiłem kupić coś innego i jestem bardzo zadowolony z wyboru :)

 

Mi na nowe (sam sobie złożyłem) 320D GT dali 15 % a na takie co stało w salonie 20% (przy pomocy kolegi z forum, ale dali). Chyba nawet nie próbowałeś się potargować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma wyższe rabaty...bo oferuje 'Passata Plus' pod nazwą A4. Swoją drogą na A4 forum narzekają, ze nowa A4 bardzo droga i taniej wychodzi BMW 3 :)

 

Cennikowo może drogie, ale w Audi dostanie się łatwo 15% rabat, moja konfiguracja wyszła taniej od 3. Nie zmienia faktu, że nowa a4 wolniejsze od trójek, nie postarało się audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Nie każdy dealer da taki sam rabat. Jasne, jak przyniesiesz pierwszemu ofertę jaką dostałeś od drugiego to zapewne ją wyrówna ale nie zawsze. Nie na każdy model jest taki sam rabat. Np u jednego dealera był rabat na bmw 1- niecałe 19%, na 7,6- ponad 20% a na 4 GC tylko 11-13%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od aktualnej polityki cenowej, akcji promocyjnych lub sezonu sprzedazy. Zauwazylem, ze np. na zachodzie wyjatkowo promowany jest 2er Active Tourer, natomiast brakuje atrakcyjnyhc ofert na f30 LCI. W przypadku leasingu szczegolnie drogie sa f30 330d, taniej mozna nabyc oferujaca o wiele lepsze wyposazenie serie 5 kombi z trzylitrowym dieslem, w porownywalnych kosztach mozna miec luksusowy model 730d pre LCI. Korzystne warunki mozna obecnie uzyskac przy zakupie serii 4 grancoupe z silnikiem 2.0d.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będę zamawiał teraz, ale chcę rocznik 2016 więc na umowie będzie, że produkcja 3 tydzień 2016 r.

Jeśli zamówię teraz normalnie to odbiorę auto w grudniu i już za 30 dni będzie starsze rocznikowo także tak nie mam sensu.

dają mi 8 % ale może dadzą 10% jesli auto będzie na zasadzie demo( musi postać u nich miesiąc) tak to wygląda na ten moment.

Auto będę zamawiał w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2% za to, że tabun ludzi z lodami i hot-dogami przetoczy się przez auto? :mrgreen:

 

 

Nikt się przez takie auto nie przetacza, ono tylko stoi na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa na Czerniakowskiej: 12% (wartość 250t PLN) + darmowe koła 17 zimowe (wartość 9000pln) + 3 lata gwarancji + darmowe ubezpieczenie na rok o wartości 6.500pln + leasing promocyjny (108% w wariancie comfort lease). Auto wyprodukowane w lipcu, jak podpisałem było jeszcze w strefie celnej (czyli auto stockowe). Moment podpisania umowy: dwa dni przed zakończeniem kwartału :mrgreen:. A zapomniałbym....i oczywiście dywaniki na zimę gratis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa na Czerniakowskiej: 12% (wartość 250t PLN) + darmowe koła 17 zimowe (wartość 9000pln) + 3 lata gwarancji + darmowe ubezpieczenie na rok o wartości 6.500pln + leasing promocyjny (108% w wariancie comfort lease). Auto wyprodukowane w lipcu, jak podpisałem było jeszcze w strefie celnej (czyli auto stockowe). Moment podpisania umowy: dwa dni przed zakończeniem kwartału :mrgreen:. A zapomniałbym....i oczywiście dywaniki na zimę gratis.

 

Ja przy dwóch F30 skorzystałem z rabatów na edycję flotową, jedno auto z ok 146 tys zjechało na ok 113, a drugie z ok. 136 na 103, do tego dostałem gratis rower. Także na modelu ok. 33 tys. zł. obniżki, ale to tak jak mówię - pojazdy muszą spełniać określone kryteria i trzeba kupić min. 2.

 

Auta nieporównywalnie tańsze i procentowo może rabaty lepsze, ale i tak jakoś mam wrażenie, że Tobie się lepiej udało.. Tylko co to za ubezpieczenie o wartości 6500? Ja w F10 o trochę większej wartości miałem ubezpieczenie przy comfort lease za 3500zł.

 

Uchyl rąbek tajemnicy, miałeś kogoś znajomego w salonie, czy masz dobrą strategię negocjacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za ubezpieczenie o wartości 6500?

Uchyl rąbek tajemnicy, miałeś kogoś znajomego w salonie, czy masz dobrą strategię negocjacyjną?

 

Ubezpiecznie Allianz oferowane w salonie BMW. Dobre chyba, bo zawsze tam się ubezpieczałem. Obejmuje wszystkie opcje na full i assistance w Europie z holowaniem 2k. Do tego pakiet ubezpiecznia na koła. Chyba zaniedbałem coś ze zniżkami bo dali mi maksymalną jaką mogli (?).

 

Strategia? hmmmm....w sumie sam nie wiem. Jeździłem od salonu do salonu na rowerze (ok. 60km dziennie dla radochy podczas zmiany pracy). 30 stopni, spocony na maksa. Do tych, do których mnie wpuszczali rowerem do środka i proponowały wodę (parkowałem przy recepcji :mrgreen:) dostały się do finałowej trójki (Bawaria Motors Czerniakowska, Inchape na Prymasa i Bawaria Motors Janki). Z Ostrobramskiej mnie wypraszali bo rowerem się nie wjeżdża do salonów z samochodami i do tego jeszcze taki spocony Pan na rowerze, czyli idiota. OK. Poźniej zapytali o pracę i PIT pokazałem (bo brałem samochód na działalność < 6 miesięcy). Wtedy zacząłem ich odwiedzać po ok 3-4 wizyty i rozwijać temat (wpadałem na wodę, pogadać i jeszcze raz pogadać). Stale byłem w kontakcie z 3 sprzedawcami i cisnąłem, że kończy mi się czas i w następnym tygodniu to już muszę na 100% zamówić (bo tak było). Wówczas zacząłem dostawać oferty na te samochody stockowe. Sami zaczęli cisnąć na maksa i proponować dodatki. I jak w castingu kto da więcej. Dzwoniłem i mówiłem co dali na Czerniakowskiej i co oni na to, bo ja auto muszę zamówić jutro. Dawali ofertę i dzwoniłem dalej. W sumie odbyłem ok 10-12 rozmów. Pamiętaj, że oni zawsze będą cię chcieli zwabić do salony bo tam chcą zamknąć deal. Warto pojechać na rekonesans, a resztę tylko telefonicznie i ponowna wizyta na podpisanie deala jak już czujesz, że masz co się satysfakcjonuje. To wyczerpujące, ale musisz mieć na to czas. Ja miałem końcówkę wakacji (w trakcie zmiany pracy).

 

Myślę sobie, że w sumie wziąłem samochód na Czerniakowskiej bo fajny był sprzedawca (młody, fajny koleś walczący w fajny sposób o swoją pensję). Do tego wyrównał ofery innych dealerów. Poza tym chciałem jeszcze raz zobaczyć Panią Annę od leasingu :mrgreen: :cool2: (gabinet po prawej). Tego dnia wyglądała wow. Podpisałem umowę :mrgreen:

Edytowane przez xlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wytargowałem 16% na czerniakowskiej na jedno i na prymasa na drugie bo na oba nie chcieli dać na czerniakowskiej - żałosne to było wtedy :)

Jak zadzwoniłem na Prymasa i powiedziałem, że przy zakupie dwóch sztuk na jedno dają mi rabat, a przy drugim powiedzieli "BMW to nie instytucja charytatywna", na Prymasa od razu dostałem to co chciałem i czekali na mnie z otwartymi ramionami :D

 

Jednak targowałem się na początku na czerniakowskiej bardzo ostro i naprawdę dziwię się, że nie chcieli mi dać rabatu na dwa auta, tylko tak pokpili sprawę i zrazili mnie do swoich sprzedawców.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.