Skocz do zawartości

325 falowanie obrotów


kamil5220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z falującymi obrotami jak dojeżdżam do skrzyżowania wcisne sprzęgło to faluja obroty od 500 do 900 później wszystko wraca do normy .Według mnie jak odłączę przepływke to lepiej jedzie i jakby troche mniej faluje

 

 

rzeczy które wymieniłem :

-swiece

-sonde

-sprawdzona szczelnosc dolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś krokowca?

 

Zanim wydasz kupe kasy na podstawie tego że ktoś napisał jedną opinie typu Vanos do regeneracji sprawdz wszystko co możliwe nie wydając przy tym dużo piniedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54, najazd ponad 100tysiecy km? Vanos już nie działa. Grzechotanie to objaw pośmiertny a nie przedśmiertny.

Jak nie wierzysz to diagnostyka sprawności vanosów to 50-100zł.

 

Krokowiec mało kiedy pada tym bardziej, że jest elektryczny więc powinien wywalić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież regeneracja vanosa to nie jest skomplikowana i kosztowna rzecz, wiec nie ma co płakać. Jeśli chodzi o materiały to tylko oringi trzeba kupić i ewentualnie uszczelkę pokrywy zaworów jakby się stara nie nadawała.

Oryginalne oringi wytrzymuja max 100kkm i każde bmw z silnikiem M54 i M52TU kwalifikuje sie do tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja nie rozumiem czemu wszyscy na hasło vanos do regeneracji dzwonią zębami i rzucają hasłami kupa kasy do wydania?

Przecież to nie jest kosztowny i skomplikowany zabieg. Sam koszt nowych uszczelniaczy to 130-150 zł, można jeszcze przy okazji pokusić się o nową uszczelkę obudowy (40 zł) i nową uszczelkę pokrywy zaworów (80 zł).

A samo wymontowanie Vanosa, rozłożenie i złożenie jest dziecinnie proste - każdy sobie z tym poradzi. Łatwa i przyjemna robota na weekend przy piwku. W sieci jest mnóstwo instrukcji jak się do tego zabrać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.