Skocz do zawartości

320d "bawełna" filtra powietrza


gibek2

Rekomendowane odpowiedzi

Znam przypadek że gość wywalił filtr i powiada : teraz to dopiero mam kopa, po co mi to badziewie .

Dodam że miał zapchany filtr powietrza i auto nie dostawało powietrza.

Może twój kolega też odchudził zabrudzony filtr powietrza i się cieszy z lepszego dolotu ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak i tak mysle czy samemu tak nie zrobić bo mój filtr ma 5 tys i szkoda mi kupować nowy i tak się zastanawiam czy bez tej bawełny ( nie całego filtra ) mogę przejezdzic do wymiany z 5 tys bo trochę już się brudna zrobiła więc pewnie trochę powietrza zatrzymuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filtr brudzi sie najwiecej na wejściu powietrza, czy przypadkiem nie mozna go obrucić, jak dobrze pamietam mozna...

ja bym nie poprawiał fabryki, uszczuplisz filtr i syf poleci sobie w dolot, na ziarenka piasku wirnik turbinki czeka z utęsknieniem mówiąc papa :norty:

a że znajomy tak zrobił, no pewnie, znajomy zmieni sobie też turbo a co turbo pchnie to silnik przyjmie.... kto bogatemu zabroni ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak i tak mysle czy samemu tak nie zrobić bo mój filtr ma 5 tys i szkoda mi kupować nowy i tak się zastanawiam czy bez tej bawełny ( nie całego filtra ) mogę przejezdzic do wymiany z 5 tys bo trochę już się brudna zrobiła więc pewnie trochę powietrza zatrzymuje

 

Jeśli w samochodzie producent przewidział filtr, to filtr jest potrzebny po coś.

Trochę mnie dziwi takie "oszczędzanie".

Zresztą każdy ma swoje przekonania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak i tak mysle czy samemu tak nie zrobić bo mój filtr ma 5 tys i szkoda mi kupować nowy i tak się zastanawiam czy bez tej bawełny ( niecałego filtra ) mogę przejezdzic do wymiany z 5 tys bo trochę już się brudna zrobiła więc pewnie trochę powietrza zatrzymuje

 

Jeśli w samochodzie producent przewidział filtr, to filtr jest potrzebny po coś.

Trochę mnie dziwi takie "oszczędzanie".

Zresztą każdy ma swoje przekonania :wink:

 

Nie jestem pewny czy wiesz o czym mówimy chodzi o ta taka białą " bawełnę " o otaczającą filtr powietrza a nie żeby wywalic cały filtr

 

Taki przykład bez tej bawełny :

 

https://www.google.pl/search?q=filtr+powietrza+bmw+e46&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIxabb2ePpxgIVilcsCh3o9A5q&biw=360&bih=511#imgrc=Yw5UpMnwmG5nNM%3A

 

I z :

 

https://www.google.pl/search?q=filtr+powietrza+bmw+e46&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIxabb2ePpxgIVilcsCh3o9A5q&biw=360&bih=511#imgrc=T8-GwM_ETYJKSM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że wiem o czym mowa :wink:

Skoro jest bawełna i później tektura czy inne tworzywo na filtrze, to każdy z tych materiałów ma za zadanie odfiltrować z dochodzącego powietrza określone zanieczyszczenia - bawełna grubszy syf a tektura drobniejszy albo jakoś tak :roll:

Przeczytałem ze zrozumieniem, ze chcesz "tylko bawełnę" wyrzucić. Tak czy inaczej jest to ingerencja w część i pozbawianie jej pełnej funkcjonalności.

Lepiej chyba było by z "oszczędności" spróbować wyczyścić bawełnę odkurzaczem, powietrzem pod ciśnieniem może wyprać niż ją wywalać całkiem.

Na pewnych rzeczach można oszczędzić - na innych jak się oszczędza to finalnie się traci - ale racja jak półkulki - każdy ma swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie wyrzucał bawełny ona zatrymuje duży brud prze co filtr powietrza jest dłużęj czysty,jęzeli to wywalisz to porpostu szybciej ci filtr zapcha badz piach przedostanie się do dolotu i zatrze trubo, a sam miałem troche piachu przy dolocie do filtra, jak wymieniałem więc bawełna nech lepiej tam zostanie, a jak chcesz większego kopa w aucie to poprostu zrób mu wirusa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bawełna była tylko zabezpieczeniem na czas transportu, to w pudełku pewnie zachowałaby się chociaż instrukcja obrazkowa, że opaskę trzeba zdjąć przed montażem filtra. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.