Skocz do zawartości

528 nie pasują kostki od foteli


dwolski12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem e39 w której świecą poduszki, na samym początku okazało się, że kable w kierownicy które są podpięte do taśmy w kierownicy sa odciete, to zostało zrobione. Teraz okazało się, że odpięte sa obydwie kostki od przednich foteli, od kostka od fotela pasażera wydaje się pasować ale gdy wsuwam zabezpieczenie wtyczka nie trzyma tak jak powinna. Kostka od fotela kierowcy nie pasuje do wtyczki od fotela. Co może być przyczyną dodam, że są to zwykle skórzane fotele z manualną regulacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kostka od fotela kierowcy nie pasuje do wtyczki od fotela. Co może być przyczyną

Jak widać przyczyną jest nieumiejętna zamiana foteli. Okablowanie widocznie jest z innego rocznika i tu jest problem. Ale może się uda polutować. ;)

 

Ogólnie to polecam te fotele wyczyścić jakimś dobrym środkiem - świecąca skóra = usyfiona skóra.

 

Kierownica chyba chyba taka była w pierwszych modelach jako "sportowa", możliwe, że jest oryginalna.

 

 

	Vehicle information
 	 
VIN long 	WBADD51000BP09093 
Type code 	DD51 
Type 	528I (EUR) 
Dev. series 	E39 () 
Line 	5 
Body type 	LIM 
Steering 	LL 
Door count 	4 
Engine 	M52 
Cubical capacity 	2.80 
Power 	142 
Transmision 	HECK 
Gearbox 	MECH 
Colour 	ASPENSILBER METALLIC (339) 
Upholstery 	STOFF FLOCK STREIFEN/ANTHRAZIT (D3AT) 
Prod. date 	1996-06-27 

Order options
No. 	Description 
255 	SPORTS LEATHER STEERING WHEEL 
280 	LT/ALY WHEELS SPOKE STYLING 
305 	REMOTE CONTROL FOR CENTRAL LOCKING 
320 	MODEL DESIGNATION, DELETION 
428 	WARNING TRIANGLE 
431 	INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D 
441 	SMOKERS PACKAGE 
510 	HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM 
534 	AUTOMATIC AIR CONDITIONING 
704 	M SPORT SUSPENSION 
801 	GERMANY VERSION 

Series options
No. 	Description 
411 	WINDOW LIFTS, ELECTRIC 
520 	FOGLIGHTS 
548 	SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING 
550 	ON-BOARD COMPUTER 
665 	RADIO BMW BUSINESS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kierownice były montowane w E39, jest wersja sport 3 ramienna, też takową posiadam. Masz ją podaną w nr VIN 255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odświeżam temat, bo u mnie jest podobny problem. U mnie ktoś zmienił fotele i nie pasują kostki, bo fotele są z polifta. Z napinaczami raczej dam sobie radę, ale trochę gorzej z matą. Z wtyczki w wykladzinie wychodzą trzy przewody, brązowy, fioletowy i biały. I z kolei od dużej wtyczki przy fotelu mam takie same kolory do sterownika maty. Czy to wystarczy połączyć kolorami? Co do napinaczy, to chyba nie ma znaczenia który z którym, bo raczej nie ma polaryzacji. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do napinacza to możliwe (ale głowy nie daje) że polaryzacja jest ważna, jeden przewód jest żółty z niebieskim paskiem, a drugi ma właśnie inny pasek (chyba czerwony), także jak kolory pasują,to zepnij prawidłowo, jak nie, to ryzykuj.

Jakby polaryzacja była obojętna, to chyba nie znaczyli by przewodów paskami, ale to tylko moje domysły. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHADOW69, ma znaczenie jak np musisz wymienic kabel ;)) albo sprawdzic na wejsciu i na wyjsciu ;))

 

Nie ma znaczenia, bo jednym z kabli idzie napiecie do wystrzalu ;)

Jak przekladalem fotele na polift to lutowalem jakkolwiek, i inpa nie wyrzucila bledow.. ;) kable mialy rozne kolory, ale zawsze jest szansa ze nawet jesli to ma znaczenie to polutowalem akurat ok, ale noe sadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem wyczerpującą odpowiedź na elektrodzie. Polaryzacja jest nieistotna w napinaczach oraz w poduchach dwupinowych. Tylko nadal nie wiem co z tym przewodem trzypinowym od sterownika maty zajęcia fotela. Takie same kolory wychodzą z wykładziny co idą pod fotelem. Czy tylko wystarczy je połączyć kolorami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego nie wiem czy to coś Ci pomoże...i czy tak samo jest w E38 jak i E39

U mnie są dołożone komforty i tak to wygląda...

http://i58.tinypic.com/a452bo.jpg

http://i60.tinypic.com/29vaqsx.jpg

robił to poprzesni właściciel i zostawił stare kostki - czarne - przedliftowe to są chyba.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.