Skocz do zawartości

Pierwszy zakup w Niemczech - potrzebuje rad


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazłem elegancką F20 w salonie BMW w Kolonii (z programu Premium Selection), ustaliliśmy cenę drogą mailową i teraz nic tylko robić przelew i odbierać auto. Teraz mam pytanie jak się za to zabrać. Przeczytałem, że będę potrzebował ubezpieczenie i tablice eksportowe.

 

* Czy może mi to załatwić diler czy jest to coś co będę musiał zrobić samodzielnie w wydziale komunikacji?

* Czy da się załatwić takie rzeczy wcześniej przez internet i np. nadać tablice na adres dilera? W ten sposób nie musiałbym się szlajać po urzędach tylko bym odebrał samochód i śmignął od razu do Polski

* Gdzie najlepiej kupić OC na te pare dni? Ile mniej więcej kosztuje takie ubezpieczenie?

* Jakie dokumenty musi mi przygotować diler? Czy tylko duży i mały brief + umowa kupna sprzedaży? Czy potrzebuję coś jeszcze? Auto powinno mieć ważny przegląd, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dealer na pewno podpowie Ci gdzie w okolicy robią tablice tymczasowe które zawierają w sobie OC. Nic nie trzeba wysyłać ani kombinować bo w DE to trwa 20 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do dealera ze bedziesz na taki i taki dzien i niech Ci zalatwi odrazu tablice tymczasowe, wszystko da sie zalatwic, tylko trzeba zagadac. Jak ja kupywalem, to po ogledzinach w sobote umowilem sie na odbior w poniedzialek, z nowym TÜV i odrazu mi zarejestrowali, przyjechalem kluczyki wzialem, dowod rejestracyjny i pojechalem. Jak kolega wyzej pisal w DE faktycznie rejestracja pojazdu zajmuje 15-20 min i wychodzisz z rejestracja i papierami w dloni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

trzy możliwości

 

Jeśli auto już nagrane, to przelewasz pieniądze

-i prosisz o tablice zjazdowe, tymczasowe itp. On ci je załatwia a ty jedziesz po auto i autem wracasz.

- jedziesz po auto, po drodze kupujesz tablice tymczasowe, dajesz dealerowi on je zakłada i sobie wracasz.

-i prosisz o przesłanie dokumentów auta i umowy. Z papierami jedziesz do polskiego urzędu, rejestrujesz auto (TuV zakładam że nowy), odbierasz polskie tablice i z nimi jedziesz po auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w przypadku który opisałeś:

-i prosisz o przesłanie dokumentów auta i umowy. Z papierami jedziesz do polskiego urzędu, rejestrujesz auto (TuV zakładam że nowy), odbierasz polskie tablice i z nimi jedziesz po auto...

 

w wydziale komunikacji nie będą chcieli żebym oddał poprzednie tablice? To by była dla mnie najlepsza opcja. Będę miał sporo czasu przed odbiorem auta bo jestem ograniczony urlopem i spokojnie mógłbym wcześniej ogarnąć formalności w Polsce. Zwłaszcza jeśli by to znaczyło że ominie mnie wizyta w urzędzie w Niemczech. No i w ten sposób uniknąłbym płacenia za rejestracje tymczasowe u Niemca i wracał już na swoim OC / Autocasco a nie na gołym OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niemieckie badanie techniczne nie są ważne, bo samochód będzie wyrejestrowany, co zostanie zapisane w dowodzie rejestracyjnym. Zawsze można wziąć w Polsce tablice czerwone, takie na dojazd na przegląd. Wtedy potrzebny jest tylko dowód rejestracyjny niemiecki, tłumaczenia i recykling.

 

Ja jednak wracałbym na żółtych normalnie i nie kombinował. W Niemczech takie tablice 5 dniowe kosztują niecałe 100 EUR, a możliwe, że dealer załatwi je jeszcze taniej. Myślę, że przy całej kwocie zakupu są to drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coś wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. ;) Jeżeli już jakiś wydział komunikacji uwzględni niemieckie badanie techniczne, to jaki okres uwzględni zależy od rocznika pojazdu. W Polsce na auto nowe daje się 3 lata, potem 2 lata i potem już co rok. W Niemczech na dwa lata niezależnie od wieku auta. Na ile więc zostanie uwzględniony niemiecki przegląd zależy właśnie od tego na jaki okres pokryje się z polskimi przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.