Skocz do zawartości

428i Gran Coupe - config help


PiotrekF36

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna piękna,HK Estoril super, ale musze powiedzieć ze dla mnie pomaranczowe podświetlenie temperatury climatronica jest dużo fajniejsze :) To białe jest jak w nowych VW i Skodach oraz Lexusie :)
Białe jest tylko w dzień – w nocy jest pomarańczowe :) Co do ceramiki powiem coś jak poużywam, na razie po 2 krotnym myciu samą wodą na bezdotykowych stacjach jest super, na szczoty nie mam zamiaru jeździć, a na polerkę woskiem nie mam czasu ani umiejętności :)

To całe szczęscie bo mieć 24h element wnętrza ze skody to słabo ;) Co do ceramiki oczywiście że mycie jest łatwiejsze i oszczędza czas na woskowanie ale pamiętaj program 1 na bezdotykach to zwykły dimmer który ma za zadanie rozmiękczyć brud ,ściaga wosk i narusza powłoke,ok 30-40 myć i możesz się z nią pożegnać,dlatego zaleca się odnawianie,natomiast jest na to sposób ,jak nie mamy warunków aby myć samemu to na myjnie ręczną i tam poprosic Pana myjącego aby zastosował nasz szampon z neutralnym PH,po takim myciu nic z powłoką się nie dzieje. np.taki szampon http://allegro.pl/adbl-szampon-samochodowy-o-neutralne-ph-1000ml-i5549761953.html na rok powinien starczyć :) Ja jadać na myjnie ręczną kiedy sam nie mam czasu umyć pod domem albo brak mi werwy jade ze swoim szmaponem swoja gąbką i ręcznikiem do wycierania.Taki dobry zestaw to 100-120zł a wystarcza na 1-2 lata a mamy pewnosć ze nie zrysuja nam lakieru jakimis pieluchami czy ściągaczką silikonową . Poza tym warto powłoke również woskować ,ale to juz pewnie Ci panowie wszystko powiedzieli.

 

Guitarmike :cool2: Spalanie 8.4 to średnie od zakupu? Bardzo dobre ,ja mam 8.9l teraz ale jęzdze 70miasto/30 trasa trasa :) No i z boxem na 255km jeździ sie szybciej ;)

Edytowane przez boleknh

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do mycia, to myję tylko na bezdotyku + raz w miesiącu w myjni prowadzonej przez detailerów, którzy wiedzą jak myć. To powinno wystarczyć. Zabezpieczenie mam na 2-3 lata + oczywiście przeglądy powłoki raz w roku z drobną korektą (jeśli jest potrzeba) i dodatkowym zabezpieczeniem. Po 2 latach pewnie znowu nałożę ceramikę, chyba że wymyślę coś innego. Mam tego świadomość. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać w czasie. Drugie auto mam czarne i jest całe porysowane, a myte od nowości tylko w myjniach ręcznych... a lakiery wtedy były ponoć znacznie mocniejsze niż te obecne... Na razie bardzo podoba mi się hydrofobowość powłoki i nie przyciąganie brudu. Dzisiaj zrobiłem 300 km w deszczu i po opłukaniu wodą za 4 zety, na "bezdotyku" jest znowu super czyste ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy was też tak kopią kamyczki na autostradach i ekspresowych,mam już z 5 maleńkich kropek a raptem 4 tys.km przebiegu,zastanawiam się czy nie obkleić maski i zderzaka folią przeźroczystą bo z tego co widzę za dwa lata malowanie pewne.

 

Niestety mam podobnie, już 2 znalezione właśnie na masce :mad2: niestety to nieuniknione (przynajmniej dla aut, które jeżdżą ;)), co do foli nie mam zdania, ale opinie są różne. Nawet na forum gdzieś ktoś opisywał, że średni pomysł i wcale nie taki opłacalny.

 

Co do ceramiki na lakierze EB...musi na żywo wyglądać pięknie (już na zdjęciach jest :cool2: ), ten kolor sam w sobie jest super, a jeszcze jak wyciągnie się jego głębie to bajka. Ja mam ceramikę na białym i jest fajnie, ale bez tego wow :) w każdym razie mycie jest tańsze i szybsze - oczywiście mówimy o bez dotyku i tylko program spłukiwanie wodą zdemineralizowaną. Jak będzie bardziej uwalony chłopcy radzili umycie na "2 wiadra" lub podjechanie do nich. Puki co od 3 tygodni spłukuję go tylko wodą, a wczoraj miałem mycie gratis - deszczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja gąbką i ręcznikiem do wycierania

 

Proponuje rękawicę do mycia i ręczniki z mikrofibry, które tylko przykładasz do auta i zbierają krople bez rysowania ;) np. http://mrcleaner.pl/monster-shine-wiggle-rekawica-do-mycia-z-mikrofibry-p1041.html i http://mrcleaner.pl/monster-shine-fluffy-dryer-recznik-do-osuszania-lakieru-90x60cm-p1088.html rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny olej zlany po 4500 km ,jakiś żart ,czym oni to zalewają ? Ja rozumiem że olej czarnieje i to że jest czarny nie zmienia jego własciwości smarujących ale aż tak i to w benzynie? Poza tym to jeden wielki glut ,jak go zlewałem to schodził z misy jak 10w40.`już się nie dziwne że po 100tys.km N20 miał rysy na tulejach przy serwisie co 25tyś.km w teście .Uważam ze warto wymienić olej na dotarciu po 4-5k i pózniej wymieniac co 10-12 tys.km.

p.a.Prosze moderatora o przeniesienie tego posta do tematu z olejami ,przepraszam za bałagan.http://i59.tinypic.com/2ibevcn.jpg

http://i58.tinypic.com/107rtvn.jpg

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiłków nie było,zlany po 30km jazdy a więc gorący.NIe wiem jakby wyglądał po 25tyś.km kiedy to wymiane nakazuje komputer.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pięknie wygląda te zestawienie, gratuluje! Będzie Pan zadowolony ;)

 

Co do czasu oczekiwania czasami mają juz zablokowane auta do produkcji, ale jeszcze nieskonfigurowane. Ja poprosiłem aby Sprzedawca sprawdził swojego magicznego Excela i pyk, jedna 4er z dwóch wolna :) wtedy własna konfiguracja i odbiór za 1,5 miesiąca.

 

ja dokładnie to samo - mieli już, jak to określili, zakontraktowana kwote produkcyjna, wiec tylko dokonfigurowalem i 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wreszcie wydech M Performance zawitał do mojego auta :) Brzmienie jest super, jestem w 100% zadowolony – a jeszcze jak się przepali będzie tylko lepiej.

Auto wreszcie wygląda i brzmi tak jak powinno, teraz zupełnie nie słychać, że to 4 cylindry :)

Ten mod daje na prawdę radochę, to zupełnie inne auto – brzmi fajnie ale jednoczenie nie jest natarczywy w trybie Comfort. Zmiana biegów na wysokich obrotach w trybie Sport jest uzależniająca :)

 

Zdecydowałem się również na czarne nerki M Performance i żeby linia Shadow Line była kompletna pomalowałem dyfuzor na Glossy Black wg mnie wyszło super :)

Kilka fotek poniżej. Naklejki odpuściłem, wg mnie do niebieskiego tak sobie pasują – i maskują bardzo ładne przetłoczenia na progach M Sport.

 

Parę fotek:

IMG_4825.jpg

IMG_4803.jpg

IMG_4809.jpg

IMG_4814.jpg

IMG_4819.jpg

IMG_4820.jpg

IMG_4806.jpg

 

Na koniec dodam, że filmiki na YT w ogóle nie oddają tego jak ten wydech brzmi w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super! A co do wydechu.. Uzależnisz się od tego jeszcze bardziej ;) Ja jeżdzę 90% w trybie sport :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje modyfikacji. Jestem umówiony na wymianę wydechu m performance z 40i na najbliższy piątek. Zastosowałeś wydech dedykowany do modelu 35i czy 40i ? Czy rzeczywiście w trybie comfort można bez obaw wieź rodzine ? :)

 

PS. Przyciemnił bym jeszcze delikatnie tylne lampy

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech od 435i. Wydech jest zauważalnie głośniejszy nawet w trybie Comfort jednak nie męczący. W Comforcie jak wkręcasz go na obroty, to również fajnie brzmi. Jeśli jednak nie przekraczasz 3 tys. obr., to jest cicho. Powiem tak, seryjny wydech jest ukierunkowany raczej na ciszę i komfort, a ten na brzmienie i fun z jazdy - tak to widzę. Dla mnie brzmi rasowo, a seryjny nijako.

 

Co do lamp, to zastanawiam się nad obklejeniem ale na czerwono, żeby się pozbyć pomarańczowego kierunkowskazu. Czarna folia, to jednak nie mój klimat. Nie wiem tylko, czy nie poczekam już na lampy po lifcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o delikatnym przyciemnieniu żeby zlikwidować ten pomarańcz a nie o robieniu lamp na ciemno.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można zamontować lampy z wersji USA - wtedy wyglądają niemalże jak polift - tak mam u siebie - dałem mocne żarówki ledowe na kierunki - i wygląda super, i świeci na pomarańczowo :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pisałem o delikatnym przyciemnieniu żeby zlikwidować ten pomarańcz a nie o robieniu lamp na ciemno.

 

Ciemna folia nie zlikwiduje pomarańczy. Będzie taki brudny brąz. Ale kto jak lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.