Skocz do zawartości

termin wymiany oleju na wyswietlaczu


hruhru

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupilem e46 320d i sprzedawca zarzekal sie, ze niedawno wymienil olej. po wlaczeniu zaplonu komputer teraz pokazuje "-1250km" i wlasnie czy ten minus oznacza, ze faktycznie niedawno ten olej zostal wymieniony, czy ze powinno sie go wymienic juz 1250km temu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje przeczytac instrukcje obslugi ;)

 

Oj, tak :mrgreen:

Można się czasem wielu ciekawych rzeczy o swoim pojeździe dowiedzieć. Nawet jeżeli to zacne, ale prościutkie E28 :D

 

Doczytałem np., że radyjko Bavaria Electronic automatyczne podnosiło głośność powyżej 160 km/h o 6-8 dB :!: :shock: :D

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem e46 320d i sprzedawca zarzekal sie, ze niedawno wymienil olej. po wlaczeniu zaplonu komputer teraz pokazuje "-1250km" i wlasnie czy ten minus oznacza, ze faktycznie niedawno ten olej zostal wymieniony, czy ze powinno sie go wymienic juz 1250km temu?

 

Dla pewnosci wymien olej jeszcze raz a przy okazji skasuj licznik odliczajacy do kolejnej wymiany. O tym jak to zrobic w E46 bylo juz na forum. :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
siemano

też mialem ten problem tylko umnie pokazywalo -650 tzw

ze powinłem wymienić oliwe 650 km temu.A wiec tak zrobilem,tylko ze

na liczniku nadal bylo-650km wtedy pojechalem do Bosza i tam mi

to odblokowali,teraz pokazuje mi kiedy bębe mial nastempny serwis.

 

Ile taka przyjemnosc kosztuje u Bosza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo to w koszalinie na Gnieźnieńskiej i kosztowalo jedyne

20zl tażke spoko najpierw próbowali skasować to kością do komputera ale nie dało

rady a więc spróbowali z ksiązki auto- data i się udało

trwało to okolo 10 minut

 

a w większości beemek wystarczy zwykła kontrolka na 12 V. Wtyka się w odpowiedni pin w złączce diagnostycznej.

I wtedy trwa to o 20 PLN krócej i około 1 minuty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi komputer poraz pierwszy pokazał po lewje stronie takie wielki zegar co to jest ??

 

U mnie jak coś takiego się pojawiło to oznaczało bodajrze okresową wymianę płynu hamulcowego albo okr. wizytę na przeglądzie w serwisie BMW. Ale że jestem skąpy, to kasowałem sobie to sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w większości beemek wystarczy zwykła kontrolka na 12 V. Wtyka się w odpowiedni pin w złączce diagnostycznej.

I wtedy trwa to o 20 PLN krócej i około 1 minuty

 

W niektorych beemkach (miedzy innymi w twojej) tego typu komunikaty kasuje sie bez otwierania maski, bez kontrolki na 12v , bez wydawania 20 pelenow a czas potrzebny na wykonanie calej operacji to kilkanascie sekund. :cool2: :jawdrop:

 

 

BTW Co to jest kontrolka na 12V? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w większości beemek wystarczy zwykła kontrolka na 12 V. Wtyka się w odpowiedni pin w złączce diagnostycznej.

I wtedy trwa to o 20 PLN krócej i około 1 minuty

 

W niektorych beemkach (miedzy innymi w twojej) tego typu komunikaty kasuje sie bez otwierania maski, bez kontrolki na 12v , bez wydawania 20 pelenow a czas potrzebny na wykonanie calej operacji to kilkanascie sekund. :cool2: :jawdrop:

 

 

BTW Co to jest kontrolka na 12V? :|

 

 

JaK ? Bo mam ten sam proble, elektryk 3 domy dalej kasuje błędy ale nie ma czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... że bez otwierania maski to nie wiedziałem że tak też się da :modlitwa:

 

Wieczorem sprawdze który to był pin i wam odpowiem.

A około minuty to trwa razem z otwarciem maski itd. Samo skasowanie - 5 sekund.

 

PS: Chyba wszyscy będą wdzięczni jak ktoś napisze jak to skasować bez otwierania maski :?:

 

Do zobaczenia za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.