Skocz do zawartości

[e87] CHLONIE OLEJ;/


matrix_1755

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy,że pomimo wymiany uszczelniaczy nadal pił średnio 1l/1000km?

 

Więc tak możesz mieć, pomimo uszczelnienia zaworów możesz mieć zużyte pierścienie i dalej olej będzie brał silnik lecz troszkę mniej. U mnie pomogła wymiana uszczelniaczy i problem miałem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że pomimo wymiany uszczelniaczy nadal pił średnio 1l/1000km?

 

Więc tak możesz mieć, pomimo uszczelnienia zaworów możesz mieć zużyte pierścienie i dalej olej będzie brał silnik lecz troszkę mniej. U mnie pomogła wymiana uszczelniaczy i problem miałem z głowy.

 

To fakt, ale wymiana uszczelniaczy to ok.1tyś, a pierścieni ok. 4tyś. Więc warto spróbować tańszej wersji lub po prostu sprawdzić ciśnienie w cylindrach raz normalnie, a raz z zalanym olejem. To powinno wskazać lub wykluczyć pierścienie. Ja zaryzykowałem, bo jakoś nie pasowało mi zużycie pierścieni do przebiegu oraz objawy. Wydaje mi się, że gdyby pierścienie puszczały to by dymił cały czas. Pewnie nie zawsze tak jest, ale ryzykując tańszą naprawę można parę groszy zaoszczędzić. Można też nalać oleju 15w... jak co niektórzy radzą i zbierać na remont silnika. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie wymieniłem.

 

Uszczelkę pod zaworami.

Uszczelkę pompy vacum

Uszczelki elektrozaworów vanos

Uszczelkę misy olejowej.

 

Pisaliście o uszczelniaczach trzonków zaworów.

Możecie wskazać które sa to częśći ? zgodnie z tą stroną?

 

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E87/Europe/118i-N46/L-N/jan2005/browse/engine

 

Czy są jeszcze inne uszczelki poza uszczelką pod głowicą i innymi malutkimi oringami, które mogą odpowiadać za zużycie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy wymiana tych uszczelek całkowicie zmniejszy zużycie oleju? I jeszcze jedno chce przejść z 5W30 na 5W40, rozsądne przy 160 tys km?

 

Jeśli zużyte uszczelki (a przy tym przebiegu z pewnością są) są jedyną przyczyną spalania oleju to oczywiście problem zniknie, natomiast jeśli zużyte sa także pierścienie to tylko zmniejszy zużycie. Przy tym przebiegu i zapewne niepewnej przeszłości samochodu bez szczegółowej diagnostyki silnika to dywagacje. Co do kosztu to pytaj w warsztatach, bo nie każdy chce to robić. Są dwie opcje naprawy: pierwsza - wymiana bez zdejmowania głowicy (koszt znacznie niższy), i druga - ze zdjęciem i pełną regeneracją głowicy (koszt znacznie wyższy).

Niektórzy producenci oleju rekomendują 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google pierścienie tłokowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana tych uszczelek całkowicie zmniejszy zużycie oleju? I jeszcze jedno chce przejść z 5W30 na 5W40, rozsądne przy 160 tys km?

 

Jeśli zużyte uszczelki (a przy tym przebiegu z pewnością są) są jedyną przyczyną spalania oleju to oczywiście problem zniknie, natomiast jeśli zużyte sa także pierścienie to tylko zmniejszy zużycie. Przy tym przebiegu i zapewne niepewnej przeszłości samochodu bez szczegółowej diagnostyki silnika to dywagacje. Co do kosztu to pytaj w warsztatach, bo nie każdy chce to robić. Są dwie opcje naprawy: pierwsza - wymiana bez zdejmowania głowicy (koszt znacznie niższy), i druga - ze zdjęciem i pełną regeneracją głowicy (koszt znacznie wyższy).

Niektórzy producenci oleju rekomendują 5W40.

 

Bez ściągania głowicy 1000,- ze ściąganiem 3-4tyś. Co do oleju to mój mechanik do tych silników zaleca 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.