Skocz do zawartości

Brak USB - jaka alternatwya ?


Pawulon1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem BMW E92 ale niestety ma tylko wejscie AUX ale nie ma USB...

 

http://www.a-tack.net/products/__dual_aux/e90_after.jpg

 

Powiedzcie mi czy jest jakaś alternatywa? Zmieniarka czy coś ?

 

Jest męczące nagrywanie płyt.. USB jest zdecydowanie wygodniejsze...

 

Nie mam też radia z bluetooth a to też by pomogło :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić odbiornik Bluetooth z wyjściem AUX np. taki http://allegro.pl/odbiornik-transmiter-bluetooth-na-jack-audio-fm-i5469413269.html do tego ładowarka USB.

Na Allegro jest tego wiele rodzai. Jakością dźwięku na pewno nie będzie to grzeszyć, ale do zwykłego zestawu stereo powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie będę wydawać tyle kasy... Mój VINW: BAWA710X9J012661

 

W Twoim przypadku jeśli chciałbyś mieć wszystko w oryginale, to masz dwa wyjścia:

1) Doposażyć w $644 (Instalacja telefonu komórkowego z bluetooth plus światłowód z pętlą) oraz doposażenie w $6FL (Złącze USB/Audio)

2) Wymiana radia professional CD na nowszy model z wbudowanym bluetooth oraz USB plus doposażenie w antenę bluetooth, mikrofon oraz gniazda USB/AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są koszta?

 

A samo bluetooth nie wystarczy ? Wtedy łącze się z telefonem komrókowy i wtedy mogę sterować muzyką za pomocą przycisków + rozmawiać przez telefon.

 

A jak się wkurze to kupie taką ramkę i wrzuce takie same radio bo mam 2 drugim samochodzie. Nie wygląda najlepiej ale co zrobić...

 

http://audiocar.home.pl/FOTO/X/X-40.173/RAM-40.173_04_resize.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji jest napisane.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZACHOWANIA FUNKCJI STEROWANIA Z KIEROWNICY

TRZEBA DOKUPIĆ SPECJALNY MODUŁ-INTERFEJS DOSTĘPNY NA INNEJ NASZEJ AUKCJI

No niestety tak to już z BMW jest "albo grubo(kosztownie) albo wcale"

Ja jeżeli decydował bym się na wywalenie fabrycznego radia to na pewno nie zrobił bym tego tylko dla USB i Bluetooth. W takim przypadku to dodatkowo wzmacniacz musiał by trafić na pewno, by zagrało to wszystko lepiej niż teraz na fabrycznym. Do tego dodatkowe głośniki wysokotonowe i wymiana suba pod siedzeniami.

 

Z VINu wynika że masz PDC z tyłu, nie wiem czy po wymianie radia nadal będziesz słyszał gong w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A jak to wygląda w wypadku CIC-a, mam AUX w podlokietniku a USB oczywiście w schowku.

Muszę dokładać jakiś modul, zasilanie i kable do zasilania czy kabel idzie prosta z CIC-a do podlokietniku?

 

Co z wejściem AUX zostaje dalej z funkcja czy zamieniam je na USB?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w wypadku CIC-a, mam AUX w podlokietniku a USB oczywiście w schowku.

Muszę dokładać jakiś modul, zasilanie i kable do zasilania czy kabel idzie prosta z CIC-a do podlokietniku?

 

Co z wejściem AUX zostaje dalej z funkcja czy zamieniam je na USB?

 

USB w podłokietniku dla CIC jest dostępne tylko w połączeniu z MULF2 High lub COMBOX. Jesli masz Bluetooth to musiałbys sprawdzić jaki moduł posiadasz. Jesli nie masz to tak samo jak kolega tematu musiałbys doposazyc w brakujące moduły i wiązki w zależności od wyposażenia swojego auta. AUX występuje zawsze w dwóch wariantach

1) samo AUX

2) z USB czyli USB/AUX

 

Samo USB nie występowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam TCU 1.5 ale tam wszystkie wejścia zajęte :|

Czyli pod wolne wejście w CIC-u nie da rady tak jak USB do odparowania danych :( ?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam serdecznie , Panowie podepnę się do tematu :D Mam e92 - 2007 rok , mam radio + dvd i chyba 8 glośników bynajmniej tyle widzę :shock: :oops:( Bluetooth też jest ) Nie mam zmieniarki na płyty a w podłokietniku tylko AUX , da się u mnie np.Dokupić oryginalną zmieniarkę albo np. Wrzucić do podłokietnika USB/AUX ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmoeniarka podejdzie bez problemu, USB to już inny moduł w bagażniku

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.