Skocz do zawartości

radio z USA


daniel_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z tego co wiem i co widziałem będąc w stanach to jedyną różnicą w działaniu radia samochodowego jest fakt, że one łapią połowki częstotliwości.

Już opisuje dokładniej o co chodzi.

Tam zmieniając częstotliwości (szukając innej stacji) częstotliwości zmieniają się np. 88,05; 88,15; 88,25; 88,35 itd..

U nas zmieniaja sie 88,05; 88,10; 88,15; 88,20; 88,25 itd..

Czyli poprostu nie da sie ustawić pełnej częstotliwości np. 88,20 (mozna 88,15 lub 88,25)

Nie jest to oczywiście we wszystkich radiach z USA bo spotkałem sie tez z takimi co działają identycznie jak u nas.

Poprostu przed zakupem trzeba dokładnie o to zapytać i wtedy nie będzie niespodzianki.

Innych różnic nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak że przeskok częstotliwości jest co 200 kHz w USA a w Europie co 50 kHz co przekłada się na takie wartości częstotliwości jak np : 105,9 ; 106,1 ; 106,3 ; 106,5 itd ( USA ) oraz 105,90 ; 105,95 ; 106,00 ; 106,05 ; 106,10 ; 106,15 itd ( EUROPA ). W praktyce w Polsce nie spotkałem stacji radiowej która nadawala by na częstotliwości z końcówką np ,05 ; ,15 itp. Za to bardzo dużo stacji nadaje na częstotliwościach z końcówkami parzystymi ( w USA tylko nieparzyste ).

Radia przywiezione z USA ( europejskie też ;) ) mają na tyle wąskie filtry że nawet odbiór silnej lokalnej stacji jest niemozliwy, przykład radia RMF w Tarnowie które nadaje na 95,40 i odbiór na radyjku na czestotliwości amerykańskiej 95,30 lub 95,50 jest nie do przyjęcia.....

Niektóre modele za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy lub zworek na płycie głównej radiodbiornika można przystosowac do standardu europejskiego ale takich informacji trzeba szukać " na necie " dla konkretnego modelu lub w autoryzowanym serwisie.

Kolejnym minusem jest brak RDS-u w większości radioodbiorników oraz zupełnie nieprzydatne przystosowanie radyjek do podłączenia odbiorników cyfrowego radia satelitarnego "syrius" bądź "XM".

 

Ogólnie rzecz biorąc w tym przypadku poprostu nie opłaca sie sprowadzać takich rzeczy chociaz cenowo w wielu przypadkach jest to bardzo atrakcyjne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wlasnie przywiozlem X3 z USA. Model 2007 z nawigacja business. Niestety rzeczywiscie radio dziala w czestotliwosciach nieparzystych 94.1, 94.3. Czy jest mozliwe przeprogramownaie takiego radioodbiornika na czetotliwosci europejskie?

dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wypowiedz jednego z forumowiczow:nie wiem czy dziale bo jeszcze nie sprawdzalem.

 

"...Można to przestroić tylko nie wiem czy każde radio BMW ma ukryte menu. Włanczamy radio gałką i wciskamy przycisk "m" i trzymamy z 10s, aż się nie pojawi numer seryjny, guzikami "+ i -" wyszukujemy "area usa" czy coś takiego i to zmieniamy na erope albo co nam się podoba. Po zmianie wychodzi się "+". Moje radio to blaupunkt CD busines i umnie to działa..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet jest WIELKI

wg forum www.roadfly.com

 

Włączyć radio

Wyłączyć zaplon i wyjac kluczyk, 10 sekund poczekac

Włączyć zaplon

Nacisnąć i przytrzymac SEL przez 8 sek

powinno wyskoczyc menu serwisowe

jesli nie wyskoczylo (tak jak umnie się zdarzyło) to drogą eksperymentu wielokrotnego dotarlem i :

Nacisnąć FM

I jestesmy w trybie serwisowym!

przycikami < > zmieniamy podmenu

A tu jest podmenu AREA i przyciskami stacji zmieniamy kod regionu (1-EUROPE, 2-USA, 3-JAPAN, 4-OCE, 5-CANADA, 6- nie wiem)

Miłej zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze Ktoś doradzi pomoze, kupiłem radyjko model Sony CDX-GT710

dziala tylko na czestotliwosciach takich jakie sa w USA moze zna ktos jakąś kombinacje klawiszy zeby to cholerstwo przestroic na czestotliwosci Eurpejskie ??

Z Góry dzięki :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w E 90 trzeba wcisnąć w radiu (BMW profesional) przycisk M i przytrzymać kilka sekund.

Wyskakuje menu i bez problemu można zmienić na częstotliwość Europejską :P

Wczoraj to właśnie rozkminiłem :wink:

Dzięki za pomoc :cool2:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamontowalem swoj business cd/mp3 i nie trzeba bylo nic zmieniac.radio ma zakres czestotliwosci co 0.1 mhz.dziwne bo przywiozlem je ze stanow i myslalem ze trzeba bedzie przestawiac.mozliwe ze przestawilo sie automatycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamontowalem swoj business cd/mp3 i nie trzeba bylo nic zmieniac.radio ma zakres czestotliwosci co 0.1 mhz.dziwne bo przywiozlem je ze stanow i myslalem ze trzeba bedzie przestawiac.mozliwe ze przestawilo sie automatycznie?

 

Automatycznie to raczej się nie przestawia.

Ktoś musiał się bawić i przestawił,tak mi się przynajmniej wydaje :wink:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie to raczej się nie przestawia.

Ktoś musiał się bawić i przestawił,tak mi się przynajmniej wydaje :wink:

nikt sie nie bawil.nie wiem jak to sie stalo ale przypomnialem sobie o radiu juz w domu i bylo juz przestawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

ale lipa z tymi radiami...

posiadam E60 z radiem business, jak to przestawić na europę? lub jak wejść w menu ukryte?

 

http://img684.imageshack.us/img684/3416/540x405nawigacjabusines.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.