Skocz do zawartości

[E87] 120i klucz do świec


ViceLord666

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Oczywiście wiadomo o co chodzi. Bardzo proszę o polecenie klucza do świec do E87 120i.

Kupiłem po drodze jak jechałem sobie wymienić. Wiadomo - za gruba średnica zewnętrzna.

 

Rozmontowałem pół samochodu żeby się tam dostać i krew mnie zalała! :oops:

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Czy ten klucz http://www.jonnesway.pl/towar/p/id/368/

będzie ok?

On ma średnice zewnętrzną 18,9 ale nie chce kupować żeby znów się okazało, że jest zły.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Ale przecież warsztaty wymieniają świece w BMW i chociażby autoryzowane serwisy na pewno nie obrabiają kluczy na tokarce. A przecież ASO kupuje normalnie klucze od jakiegoś producenta. Więc muszą być dostępne.

 

Chodzi po prostu o to, że jakiś czas temu w "specjalistycznym zakładzie" polecanym zresztą na tym forum, wymieniałem świece. Okazało się jednak, że wcale nie były wymieniane.

 

Szlag mnie trafił i postanowiłem, że maksymalnie to co mogę będę robił sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oryginalny będzie zapewne firmy HAZET - w zasadzie nieosiągalny ze względu na wysoką cenę. Na forum był już wątek o tym kluczu. Szukaj raczej po modelu silnika (N43). Było dokładnie opisane jaka powinien mieć średnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem czy w 120 klucz jest taki sam jak w 116, ale do N45 nasadkę do świec kupiłem za kilkanaście zł w Leroy Merlin - bodajże Neo Tools. Do tego dałem przedłużkę (z ostrożności solidnie połączyłem ją z nasadką taśmą izolacyjną) i klucz dynamometryczny. Cały zestaw działa bez zarzutu. Nasadka jest cienkościenna, dedykowana do świec zapłonowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.