Skocz do zawartości

Jak zaradzić bałaganowi na forum


Tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszyscy z nas odczuwaja bałagan jaki panuje na forum.

Tematów jest takie mnóstwo, że cieżko znaleźć często te, które np. sami zakładaliśmy lub te w których czynnie uczestniczymy pisząc posta.

 

Mam pomysł żeby w jakiś sposób zaznaczyć temat w którym braliśmy udział w dyskusji (na niektórych forach widziałem takie rozwiązanie) - bardzo by to pomogło odnaleźć te tematy.

 

Drugi pomysł to wprowadzenie kolorów w dziale mechanika - każdy z modeli przypisany miałby inny kolor - np.: E36 - czerwony, E39 - niebieski, E90 - czarny... itd.

To równiez bardzo by pomogło bo teraz odnależźć w gąszczu tematów te z E36 np. to walka z wiatrakami.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może nie tyle kolory przypisane poszczególnym modelom co możliwość wyróżnienia tematów z interesującego nas modelu byłaby ciekawa. Coś w stylu "pokaż tylko tematy [E12]" albo jakieś podświetlenie takich tematów. To jest możliwe w ogóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chyba wszyscy z nas odczuwaja bałagan jaki panuje na forum.
Szczerze powiedziawszy jesteś chyba pierwszą osobą (spośród niemal 6.500 zarejestrowanych) która stwierdziła że na tym forum panuje bałagan... :shock:

 

 

Tematów jest takie mnóstwo, że cieżko znaleźć często te, które np. sami zakładaliśmy lub te w których czynnie uczestniczymy pisząc posta.
Znalezienie postów które sami napisaliśmy jest dzieciennie łatwe. Metod jest kilka, np:

:arrow: na stronie głównej forum z prawej strony u góry wystarczy kliknąć napis "Zobacz swoje posty"

:arrow: w dowolnym swoim poście kliknąć przycisk "Profil" a następnie link "Znajdź wszystkie posty..."

:arrow: odpowiadając na czyjść post możemy zaznaczyć opcję "Powiadom mnie gdy ktoś odpowie" i wtedy dostaniemy za każdym razem maila z linkiem do interesującego nas wątku.

 

 

Mam pomysł żeby w jakiś sposób zaznaczyć temat w którym braliśmy udział w dyskusji (na niektórych forach widziałem takie rozwiązanie) - bardzo by to pomogło odnaleźć te tematy.
Proszę o konkrety - jaka to modyfikacja, ewentualnie na jakim forum można to zobaczyć.

 

 

Drugi pomysł to wprowadzenie kolorów w dziale mechanika - każdy z modeli przypisany miałby inny kolor - np.: E36 - czerwony, E39 - niebieski, E90 - czarny... itd.

To równiez bardzo by pomogło bo teraz odnależźć w gąszczu tematów te z E36 np. to walka z wiatrakami.

Tu niestety zdecydowanie się nie zgodzę z propozycją. Oznaczenia [E34], [E36] itd zostały wprowadzone właśnie aby usprawnić wyszukiwanie wątków dotyczących konkretnych modeli. Jednak wprowadzenie dodatkowych kolorów (pomijając fakt że może to być bardzo trudne) spowoduje tylko zaciemnienie sytuacji (a w najlepszym wypadku nic nie poprawi). Wyobraźcie sobie sytuację kiedy na jednej stronie forum gdzie jest 50 wątków te oznaczenia madeli będą wyświetlane w kilku/kilkunastu kolorach. Niestety ilość modeli jest na tyle duża że trzeba by wprowadzić np kilka odcieni zbliżonych np do koloru czerwonego a to przestałoby być czytelne...

 

 

w sumie to dobry pomysl forum chodzilo by o wiele lepiej
Moim zdaniem forum chodziłoby tak samo. A po jakimś czasie ktoś by zaproponował żeby te kolorki usunąć bo strasznie kłują w oczy... :wink:

 

 

Hmmm, może nie tyle kolory przypisane poszczególnym modelom co możliwość wyróżnienia tematów z interesującego nas modelu byłaby ciekawa. Coś w stylu "pokaż tylko tematy [E12]" albo jakieś podświetlenie takich tematów. To jest możliwe w ogóle?
Sprawdzę.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy z nas odczuwaja bałagan jaki panuje na forum.
Szczerze powiedziawszy jesteś chyba pierwszą osobą (spośród niemal 6.500 zarejestrowanych) która stwierdziła że na tym forum panuje bałagan... :shock:

 

Może nie bałagan :wink: , ale zatrzęsienie tematów i pomimo pomocnej opcji "szukaj", różnych wskazówek, czasem nadal dość trudno znaleść nurtujacy temat. :roll:

Hmmm, może nie tyle kolory przypisane poszczególnym modelom co możliwość wyróżnienia tematów z interesującego nas modelu byłaby ciekawa. Coś w stylu "pokaż tylko tematy [E12]" albo jakieś podświetlenie takich tematów. To jest możliwe w ogóle?

 

Dokładnie o coś takiego mi chodziło. :cool2: Szukam czegos ogólnie np. "amortyzatory" i mam wszystko o nich (ileś tam wątków). Ale po wprowadzenie kodu modelu - ma juz tylko kilkanaście dotyczących np. tylko E34. :dance:

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Może nie bałagan :wink: , ale zatrzęsienie tematów i pomimo pomocnej opcji "szukaj", różnych wskazówek, czasem nadal dość trudno znaleść nurtujacy temat. :roll:

Na to niestety niewiele mogę poradzić.

Chyba jedynym sposobem byłoby pisanie mniejszej ilości postów :wink: lub zmuszenie forumowiczów (co od początku próbujemy robić) do przeszukiwania forum i pisania tylko jeśli nie ma na forum rozwiązania ich problemu.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy jesteś chyba pierwszą osobą (spośród niemal 6.500 zarejestrowanych) która stwierdziła że na tym forum panuje bałagan... :shock: .

No cóż skoro mnie jest się ciężko odnaleźć to wątpię żebym był wyjątkiem - zresztą wypowiedzi osób w tym wątku o tym właśnie świadczą.

 

 

Znalezienie postów które sami napisaliśmy jest dzieciennie łatwe. Metod jest kilka, np:

:arrow: na stronie głównej forum z prawej strony u góry wystarczy kliknąć napis "Zobacz swoje posty"

:arrow: w dowolnym swoim poście kliknąć przycisk "Profil" a następnie link "Znajdź wszystkie posty..."

:arrow: odpowiadając na czyjść post możemy zaznaczyć opcję "Powiadom mnie gdy ktoś odpowie" i wtedy dostaniemy za każdym razem maila z linkiem do interesującego nas wątku.

Ale po co mamy coś gdzieś klikać, szukać, mieszać jak wystaczy spojrzeć po dziale i widać tematy w których się udzieliliśmy?

 

Proszę o konkrety - jaka to modyfikacja, ewentualnie na jakim forum można to zobaczyć.

 

Np tutaj: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img127.imageshack.us/img127/4661/forum5ik.jpg

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem oznaczenia tematów w których się wypowiedziałem.

 

Oznaczenia [E34], [E36] itd zostały wprowadzone właśnie aby usprawnić wyszukiwanie wątków dotyczących konkretnych modeli. Jednak wprowadzenie dodatkowych kolorów (pomijając fakt że może to być bardzo trudne) spowoduje tylko zaciemnienie sytuacji.....

 

Byc może masz rację ja tylko zwracam uwagę na problem i podaje jakieś pomysły pod dyskusję co może skutkować ewolucją pomysłu lub wyłowieniem ciekawszej formy rozwiązania problemu np takiej:

Hmmm, może nie tyle kolory przypisane poszczególnym modelom co możliwość wyróżnienia tematów z interesującego nas modelu byłaby ciekawa. Coś w stylu "pokaż tylko tematy [E12]" albo jakieś podświetlenie takich tematów. To jest możliwe w ogóle?

 

Pozdrawiam

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie: pasowaloby przede wszystkim zaktualizowac obecnego phpBB - tak aby po zalogowaniu mozna bylo otworzyc posty od ostatniej wizyty, ponadto ta aktualizacja dodaje wlasnie to ze widzimy w ktorym temacie bralismy udzial - popatrz na "inne fora o BMW" - tam wlasnie jest skrypt z aktualizacjami .. wydaje mi sie ze to dziala (przynajmniej ja zawsze z tego korzystam)
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hmmm, może nie tyle kolory przypisane poszczególnym modelom co możliwość wyróżnienia tematów z interesującego nas modelu byłaby ciekawa. Coś w stylu "pokaż tylko tematy [E12]" albo jakieś podświetlenie takich tematów. To jest możliwe w ogóle?
Sprawdzę.
Sprawdziłem. Nie znalazłem takiego moda. Jeśli ktoś znajdzie proszę o info na PW.

 

 

Proszę o konkrety - jaka to modyfikacja, ewentualnie na jakim forum można to zobaczyć.

Np tutaj: cut

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem oznaczenia tematów w których się wypowiedziałem.

Dziękuję. Spróbuję się zorientować co to za modyfikacja.

 

 

pasowaloby przede wszystkim zaktualizowac obecnego phpBB - tak aby po zalogowaniu mozna bylo otworzyc posty od ostatniej wizyty
Ależ taka funkcjonalność istnieje chyba od początku funcjonowania tego forum, czyli tak coś ponad 3 lata. :shock: :!: Na stronie głównej forum w prawym górnym rogu znajduje się link "Zobacz posty od ostatniej wizyty". :wink:

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie: pasowaloby przede wszystkim zaktualizowac obecnego phpBB - tak aby po zalogowaniu mozna bylo otworzyc posty od ostatniej wizyty

 

przeciez jest taka opcja jak "zobacz posty od ostatniej wizyty"... :? zaraz nad tym ciemnoniebieskim paskiem i wedlug mnie robi wlasnie to o czym ty piszesz

 

EDIT: no wlasnie to co admin napisal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - dlaczego za każdym razem jak uruchamiam forum musze sie logowac skoro zaznaczyłem haczyk przy "zaloguj mnie automatycznie...."

 

??

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie : musze powiedziec ze nie pisze ilosci postow i dlatego sie nie zoeirntowalem ;) (taka moja glupia wymowka) natomiast napewno nie ma tej drugiej opcji - czyli nie wiadomo w ktorych dykusjach sie uczestniczylo ..
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja propozycja jest taka aby dział dotyczący mechaniki elektryki eksploatacji i części podzielić na 4 sekcje: BMW 3,5,7 i pozostałe. Zaprowadzi to porządek w przeglądaniu oraz w znaczącym stopniu ułatwi wyszukiwanie w archiwum.

 

Pozdrawiam

Albi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja propozycja jest taka aby dział dotyczący mechaniki elektryki eksploatacji i części podzielić na 4 sekcje: BMW 3,5,7 i pozostałe. Zaprowadzi to porządek w przeglądaniu oraz w znaczącym stopniu ułatwi wyszukiwanie w archiwum.

 

Pozdrawiam

Albi

Super!!!!!

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki podzial troche nie ma sensu - przeciez silniki montowane w roznych seriach sa takie same ..

 

to fakt, ale po 1 wydaje mi się że postów dotyczących naprawy silników nie jest aż tak wiele, po 2 podział pozwoli na "dłuższe życie" poszczególnych wątków a tym samym na więcej odpowiedzi i być może więcej rozwiązanych problemów. W tej chwili wydaje mi się iż jest to najwiekszy problem tego forum. Przytłaczająca liczba nowych wątków zniechęca do przeglądania starych tematów. Dlatego często tematy się dublują i to w ciagu zaledwie kilku dni (np. problem wymiany oleju w automacie w E39).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Poza tym nie wszystko co wiąże sie z silnikiem jest bezpośrednio takie same w każdym modelu.

 

Kolega albi podniósł także ważną kwestię dublowania się tematów.

Sądzę, że jest to własnie spowodowane tym, że niektórzy załamują ręce mając się czegoś doszukac i zakładają nowy temat.

 

Ten podział naprawdę jest według mnie rozsądny.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutkie OT: czy da sie cos zrobić z problemem niepodświetlania aktywnych watków/ tematów (na pomaranczowo) od ostatniej wizyty ? Jesli loguję sie w "LOGUJ" po wejsciu na forum nic nie jest podświetlone. Po zalogowaniu najpierw do "SKRZYNKI" potem wejsciu na forum jest ok. WIem, wiem...trzeba usuwać ciasteczka, ale na innych forach nie mam z tym problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego potrzebna jest nowsza wersja forum

wtedy po kliknięciu na temat z nieprzeczytanymi postami temat otoworzy się w miejscu gdzie te nieprzeczytane sie zaczynają

BMW 528i, vito 110 CDi,


Zajazd pod Sosnami, Małkinia

Bar Sosenka, Rockwool polska, Małkinia

Zajazd Chodowiak, Chodów k/Siedlec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No początku współczucia dla Admina - tyle propozycji na raz :roll2:

 

Mnie również irytuje cholerny bałagan na tym forum. Jestem na tym forum jeszcze "młody" i niedoświadczony, ale od dawna myslałem nad tym, aby niepotrzebne, nic nie wnoszące tematy, lub dublujące się (nie posty) usuwać. Ja osobiście chciałbył wyżucić 2 tematy przeze mnie założone, ale chyba nie mam takiej możliwości - swuj post możgę usunąć, ale tematu chyba nie. W takiej sytuacji można tylko Admina prosić o usunięcie tematu, ale z drugiej strony biedak będzie musiał się napracować, chyba że Moderatorzy mu pomogą.

 

Proponuję akcję usuwania niepotrzebnych tematów.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
do tego potrzebna jest nowsza wersja forum

wtedy po kliknięciu na temat z nieprzeczytanymi postami temat otoworzy się w miejscu gdzie te nieprzeczytane sie zaczynają

 

Dokładnie to miałem napisać. Na forum www.tdiracing.pl właśnie tak jest. Na dodatek jest tak, że jak nie przeczytasz wszystkich "nie przeczytanych" postów lub nie dasz przycisk "oznacz wszystkie jako przeczytane" to po ponownym otworzeniu strony dalej są nie przeczytane.

 

A u "Nas" czasem nie zdążę wszystkiego przeczytać, muszę wyłączyć kompa, przychodzę odpalam forum a tam połowa postów mniej do przecz - tyle cennych informacji straconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.