Skocz do zawartości

F36 - 4GC - 304KM/445Nm - na sprzedaż


GMike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Po lifcie 318i to 3 cylindry 1.5 L także już nie jest tak fajnie..

 

Co fakt, to fakt, chyba się połapali :mrgreen:

Ja tak bardziej w klimacie pre LCI, bo to ciekawa opcja kupić 318 dobrze wyposażone z potencjałem 328.

 

Zagalopowałem się w złym wątku, racja 4er nie ma wersji 18i :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrawiam towarzystwo z Alp :) Wypad do Austrii z boxem na dachu. 3 osoby dorosłe plus dziecko, pakunki po sufit.

Spalanie na mega plus, przed wyjazdem kalkulowałem jakieś 15l/100 po opowieściach znajomych a tu niespodzianka :)

Ostatni przepisowy odcinek w Austrii pomógł :)

12111927_10201313664199905_8681356668742775475_n.jpg?oh=222438f32826ffd84e06ee2bb750359e&oe=575D542E

Jazda z boxem niestety uciążliwa, ale używaliśmy słuchawek wygłuszających (Bose), i jest petarda. Bez nich nie wyobrażam sobie poruszania z prędkościami 160-200 z boxem przez DE. Huk jak skervesen. Ogólnie A2 i całe Niemcy to właśnie 160-180, potestowałem 200, ale box zaczyna żyć własnym życiem, więc szkoda nerwów.

 

To też pierwsza dłuższa trasa na zimówkach nonRof - 16tki :) Komfort jest, no i cichy model (68dB) wybrałem więc wypas.

10981703_10201313664439911_3804856059347518064_n.jpg?oh=37374573c1ef623bc48930d252529ed7&oe=576F584D

12742168_10201313664239906_1694542020595642498_n.jpg?oh=cb075dc38cbde8a4f061830d5ac9ccb0&oe=57713AB9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, myślałem ze 16 nie bedą pasowały, wiec wzialem na zimę 17stki, niepotrzebnie przypłaciłem:-/

 

Czy ja wiem, czy przepłaciłeś, oglądać na tak ładnym aucie tyle miesięcy felgi 16 calowe to jednak nie zbyt interesujące :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślałem ze 16 nie bedą pasowały, wiec wzialem na zimę 17stki, niepotrzebnie przypłaciłem:-/

 

Czy ja wiem, czy przepłaciłeś, oglądać na tak ładnym aucie tyle miesięcy felgi 16 calowe to jednak nie zbyt interesujące :wink:

 

Miałem ten sam problem w e92, na lato 18" siedziały dobrze ale 16" koła na zimę tak beznadziejnie wyglądały w stosunku do 18" ze mi zbrzydły i żałowałem ze nie wziąłem 17". Niby mała różnica a oczy szczypią ; p. Btw myślałem ze max predkosc z boxem na dachu to 140km/H także propsy ze sie nie bałeś szybciej i ze sie nic nie stało :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi właśnie wg mnie nawet na 17stkach to auto nie wygląda zbyt dobrze. 18 to minimum, zwłaszcza w MPacku... Dlatego czy 16 czy 17 to i tak wielki balon, więc równei dobrze mogły być 16stki. Pomijam fakt, że żadne z dostepnych 17stek mi się nie podobały, a nie lubię kupować czegoś co mi się nie podoba. Chciałem zastosować wariant siłowy i zamontować (wbrew zaleceniom producenta) mieszane zimówki na 18stki z Mpakietu, ale nie mogłem nigdzie dostać w grudniu zimówek w rozmiarze 255/40R18 i wyszło jak wyszło... Zaskoczyła mnie cała sytuacja, bo wcześniej miałem również mieszane na zimę w F10 w Mpakiecie i nikt mi nie powiedział że to nie jest homologowane rozwiązanie (może 4 lata temu było, kto wie)...

 

IMG_1747b.jpg?dl=0

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wg BMW, na zimę felgi powinny być równej szerokości, więc momo wszystko potrzebny jest dodatkowy komplet żeby być zgodnym z zaleceniami. W tym sezonie w ofercie kompletnych kół zimowych były jedne 18stki z Mkowych i w dodatku czarny mat (405M), a ja nie jestem fanem takiego "gangsta look"... Na szczęście zima krótka;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wg BMW, na zimę felgi powinny być równej szerokości, więc momo wszystko potrzebny jest dodatkowy komplet żeby być zgodnym z zaleceniami. W tym sezonie w ofercie kompletnych kół zimowych były jedne 18stki z Mkowych i w dodatku czarny mat (405M), a ja nie jestem fanem takiego "gangsta look"... Na szczęście zima krótka;)

Z tego samego wyszedłem. OEMowe mi się nie podobały żadne, więc wybrałem wariant ekonomiczny i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw myślałem ze max predkosc z boxem na dachu to 140km/H także propsy ze sie nie bałeś szybciej i ze sie nic nie stało :cool2:

Bać się nie bałem. Box jest dość mały i fajnie zaprojektowany aerodynamicznie, więc poza hukiem w kabinie nie odczuwa się wielkiego dyskomfortu.

W drodze powrotnej był mniejszy wiatr więc przypałowałem go nawet 230km/h jak mi jakiś helmut blokował lewy i trzeba go było z prawej wziąć :)

Stestowałem też spalanie, na dłuższym odcinku 200km/h ciągnął 15l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana oleju, nowy filtr powietrza i leciutka podkrętka boxa - pomiar na Pb98 i hamowni Vtech:

260KM i 390Nm :))))

Jest pięknie, na wiosnę chyba dojrzałem już żeby wrzucić IC, DP i frontpipe. Ciekawe czy uda się wyczesać 300KM bez robienia programu :)

http://guitarspot.pl/images/BMW/Vtech.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmiana oleju, nowy filtr powietrza i leciutka podkrętka boxa - pomiar na Pb98 i hamowni Vtech:

260KM i 390Nm :))))

Jest pięknie, na wiosnę chyba dojrzałem już żeby wrzucić IC, DP i frontpipe. Ciekawe czy uda się wyczesać 300KM bez robienia programu :)

http://guitarspot.pl/images/BMW/Vtech.jpg

 

Na hamowni v-tech pewnie tak.. :wink:

Oni mają zdolnych grafików :mrgreen:

Pamiętam swego czasu jak wykrzesali 300ps z v6 3.0 tdi 232ps w serii, mimo iż wszystkie inne hamownie pokazywały 275 :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
260 wyszlo tez na Maha wiec w to wierzę. Ale Nm tutaj mam więcej, ogólnie to ja już nie wiem gdzie jechać w 3 mieście :)

Maha ble, vtech ble...

 

Bo mieszkasz na peryferiach :mrgreen:

Tak serio to tylko v-tech kraków ma słabe opinie.

O Maha nie słyszałem negatywów.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zmieniłem już kółka na letnie.

Zimą udało mi się wyrwać komplet nowych 19ek 442M Orbit Grey - czyli tak jak powinienem zamówić od samego początku. Błąd naprawiony :)

Jeszcze jeden błąd to hamulce M, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Póki co jest banan, wg mnie najładniejsze OEMowe koło do tego modelu.

Prócz tego optycznie wygląda jakby niżej siedział, co mi bardzo odpowiada :)

http://guitarspot.pl/images/BMW/19-1.jpg

http://guitarspot.pl/images/BMW/19-2.jpg

http://guitarspot.pl/images/BMW/19-3.jpg

Edytowane przez GMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czujesz jakąś różnicę w przyśpieszeniu na 16' i 19'?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że o tym wspominasz, to było moje pierwsze spostrzeżenie.

Na razie pojeździłem w miarę spokojnie po mieście i tylko na comforcie, ale o dziwo - tak.

Wrażenie jest takie, że rozpędza się szybciej i oczywiście lepiej klei drogi, ale to chyba po prostu przez szerokość 255 kontra 225 na zimę z tyłu.

Nie sądzę, żeby wielkość obręczy miała tu znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że o tym wspominasz, to było moje pierwsze spostrzeżenie.

Na razie pojeździłem w miarę spokojnie po mieście i tylko na comforcie, ale o dziwo - tak.

Wrażenie jest takie, że rozpędza się szybciej i oczywiście lepiej klei drogi, ale to chyba po prostu przez szerokość 255 kontra 225 na zimę z tyłu.

Nie sądzę, żeby wielkość obręczy miała tu znaczenie ?

Mam takie same :) i potwierdzam, że na nich klei znacznie lepiej niż np. na moich zimowkach 18 cali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.