Skocz do zawartości

320d Ceramizer


gibek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko co myślicie o tego typu środkach http://www.ceramizer.pl/, czy ktoś z was takie coś stosował ?

 

Bo mam plan zapodać do swojej buni coś takiego silniczek chodzi elegancko równiutko nic nie pokojącego się nie dzieje, chodzi mi o jedynie zabezpieczenie, konserwacje.

Bo dzisiaj na blacie pojawiła mi się trójka z 5 zerami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich wynalazków to chyba tylko Ceratec od LM. Wszelkie Ceramizery czy to od Xado czy Ceramizer firmy Ceramizer u jednych działają, u innych poprawiają samopoczucie a u większości nie robią nic, przynajmniej nic zauważalnego. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam zamiaru nikogo urazić, ale jestem ciekaw odpowiedzi na Twoje pytanie @coopers. Często spotykam się z sytuacją, w której różnego rodzaju płukanki czy też wspomniany w tym temacie Ceramizer jest odradzany zazwyczaj przez osoby, które nigdy tego rodzaju dodatków nie stosowały.

 

Nie twierdzę, że wypowiadający się tutaj forumowicze także stosują taką praktykę, ale z chęcią przeczytam solidne argumenty, które potwierdzą negatywne podejście do takich specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego gibek2 a zadałeś sobie chociaż odrobinę trudu żeby poszukać tematu na forum?

Naprawdę, szukanie nie boli.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iParts - bo to nie działa, a czasami wręcz działa odwrotnie niż powinno, czego przykładem jest a choćby ostatnia dyskusja na forum gwiazdek, gdzie koleś znany na scenie tuningu MB powiedział jasno - po zalaniu ceramizera silnik szlag trafił - pompa oleju stanęła. Na moim własnym przykładzie - E30 316i, silnik brał olej, kompresja na 4 cylindrze znacznie poniżej reszty - okolice 9 bar, próba olejowa pozytywnie, więc ewidentnie układ tłok - pierścienie - cylinder był przyczyną. Zlany stary olej, wlany nowy, zalany ceramizer, wszystkie okresy "docierania" czy tam innej "ceramizacji" były przestrzegane, obroty itp. Po 10000 km przy wymianie oleju pomiary i nie do wiary - kompresja jak była 9 tak została 9, nie doświadczyłem magicznego przyrostu mocy ani tym bardziej magicznego spadku spalania, nie miałem odwagi jeździć bez miski olejowej - ale podejrzewam, że skończyłoby się to na lawecie.Twierdzę więc, że równie dobrze mógłbym wlać do silnika nie wiem, 100 wódki, "na zdrowie". To było dawno, jak ceramizer wchodził na rynek i był naprawdę wielki szum dookoła tego produktu.

 

Generalnie moje 10 letnie doświadczenie w pracy jako technik serwisu urządzeń dalece bardziej zaawansowanych niż silniki spalinowe mówi mi jedno: jeśli coś jest dobre, to nie wymaga stosowania czarów. A jak jest niedobre, zużyte - to wymaga naprawy, a nie czarów. Profilaktyka nie istnieje - bo "zawczasu" można wymienić wszystko na nowe, tylko po co? A stosowanie chemii? Owszem, ale tylko celem konserwacji, nie "poprawy", a już na pewno nie "naprawy", no chyba, że jako część procedury naprawczej, ale tylko jako środki pośrednie - kleje, smary, oleje itp.

 

Aha - nie stawiałbym ceramizera na tej samej półce co płukanki - ceramizer to magia voodoo, a płukanki to sprawdzone w działaniu środki, niestety u nas to działanie zazwyczaj jest źle interpretowane, a skutki własnych zaniedbań i niewiedzy są zrzucane na karb "tej złej chemii".

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gibek2 a zadałeś sobie chociaż odrobinę trudu żeby poszukać tematu na forum?

Naprawdę, szukanie nie boli.

 

Zobacz jaki czas temu zadawalem to pytanie chcialem dowiedzieć się opinii, i temat był rozwiązany żadnego tego typu rzeczy nie wlalem i na razie nie mam zamiaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba sie zle zrozumielismy

search.php?keywords=ceramizer

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie, bo wydaje mi się, że wystarczająco mocno wytestowałem produkt ceramizer z pewnego autoryzowanego źródła, bo można równie dobrze kupić zwykły olej w tubce. Z silnikiem nie miałem żadnych problemów, ale po pooglądaniu kilku filmów na temat ceramizera zdecydowałem, że na własnej skórze przetestuję produkt, żeby móc coś o nim powiedzieć. Od zakupu auta robiłem jakieś 3 płukanki produktem LM Engine flush (co druga wymiana oleju), o dziwo silnik się nie rozszczelnił jak to niektórzy twierdzą. Olej zawsze pełen syntetyk 5w40 motul x-clean, a ostatnie dwie wymiany 5w40 AMSOIL FULL SAPS, bo stwierdziłem, że z polskiej dystrybucji to nie wiadomo jaki na prawdę jest olej w butelce. Ceramizer zalałem po ok 5tys kilometrów od wymiany oleju, zastosowałem się do ulotki i zaaplikowałem na rozgrzanym silniku, pochodził 15min i w trasę. Tak jak jest na opakowaniu nie przekraczałem określonych obrotów i jechałem łagodnie. Po ok 100km ciągłej jazdy zauważyłem, że mój "klekot" w okolicach 2000obr pracuje zdecydowanie ciszej, może wynikało to z mniejszych wibracji jakie generował silnik. Po przejechaniu 200km dotarłem na miejsce i miałem wrażenie, że silnik także chodzi ciszej, ale tego akurat jakoś specjalnie potwierdzić nie mogę, bo od zawsze chodził ładnie. Efekt cichszej pracy podczas jazdy trwa wciąż, testów sprężania nie robiłem po, bo kiedyś "przed" przy okazji wymiany świec wszystko było idealnie.

Ze względu na to, że byłem pod wrażeniem działania tego preparatu, poleciłem go kilku znajomym, a nawet sam zamówiłem z tego samego źródła. Oni również potwierdzili moje spostrzeżenia na swoich autach, więc nabrałem chęć spróbować pozostałe produkty tej firmy.

Kupiłem ceramizer do skrzyni i do paliwa. Od razu napiszę, że ten do paliwa, to w moim przypadku nic nie pogorszył ani nie polepszył = zero zmian, ale ten do skrzyni spowodował, że biegi zaczęły wreszcie wchodzić jak powinny. Żadnego haczenia, problemów z włożeniem biegu na zimnym silniku, za każdym razem precyzyjnie jak w masełko. Oczywiście olej wymieniłem 3 lata temu i po zmianie także poczułem poprawę, ale to co teraz spowodował ceramizer to mnie zdziwiło. Skrzynia oczywiście sucha, bez dziwnych dźwięków, jedynie co mnie denerwowało to czasami haczące biegi.

Także wydaje mi się, że jeśli ktoś oczekuje, że preparat ten ze starego trupa, zrobi silnik parametrami identycznymi temu z fabryki, to się się zdziwi. Jednak stosując ten preparat w silniku niekoniecznie nowym, ale sprawnym, na pewno odczuje pozytywne efekty działania tego specyfiku.

Tylko ostrzegam przed podróbkami, bo można kupić "coś" w pojemniku po ceramizerze, a o jakichkolwiek efektach działania można wtedy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.