Skocz do zawartości

Benzyna wlana do diesla


TTom3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis niestety przez przypadek wlalem na prawie pusty zbiornik ok 5 litrow benzyny zanim sie kapłem ;// Pózniej zalalem do pelna ropy ok 55L. Silnik niby pracuje ok nic nie szarpie . przejechalem moze 4 km ale sie zastanawiam czy nie spuscic tego i wymienic filtr. Co proponujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak malej ilosci raczej nic sie nie stanie, ale tak z czystej ciekawosci :DJak Ci się to udało przecież pistolet od benzyny nie pasuje do dizla? Przynajmniej u mnie, bo tez mi się kiedyś zamyśliło podczas próby zatankowania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale tak z czystej ciekawosci :DJak Ci się to udało przecież pistolet od benzyny nie pasuje do dizla? Przynajmniej u mnie, bo tez mi się kiedyś zamyśliło podczas próby zatankowania :)

 

A ponoć końcówka dystrybutora dieslowska nie pasi do benzyny a na odwrót tak - ale ja się nie znam, bo nie próbowałem ;)

Kiedyś jakaś pani mnie zirytowała, bo pitoliła się z tankowaniem yba 10 minut i chciałem zadieslować na "stanowisku" dla TIRów i nie udało się bo mają większy sprzęt do nalewania :lol:

 

Na marginesie:

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/co-robic-gdy-pomylimy-sie-przy-tankowaniu/8dqe7#fp=as

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie juz dwie osoby (mechanicy) powiedzili mi ze to mala ilosc paliwa i zmiesza sie. Ew. mozna dodac 0,5 l oleju do dwusuwów . Nie wiem czy ryzykowac dlatego najlepiej jakby sie wypowiedziała osoba która ma 100% pewności jakie mogą byc skutki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wlałem 9 litrów benzyny w a-klasie. Dolałem do fola diesla, po 100 km znowu do fola i przepalił :)

Nic się nie stało.

Ale pewnie pozniej nie sprawdzales stanu wtrysków czy pompy ? Choc tak sobie mysle ze na tych stacjach tez rozne paliwo jest, nie zawsze takie jakbysmy chcieli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo lekturki przeczytalem i wyszło ze tetowali na niemieckich forach preparat LIQUI MOLY 2-TAKT MOTOROIL . Ogolnie bardzo polecany wlasnie na smarowanie pompy, poprawia korekcje wtrysków , wiec na wszelki wypadek doleje ten srodek 500ml i za jakis czas 2x250ml i powinno byc ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wlałem 9 litrów benzyny w a-klasie. Dolałem do fola diesla, po 100 km znowu do fola i przepalił :)

Nic się nie stało.

Ale pewnie pozniej nie sprawdzales stanu wtrysków czy pompy ? Choc tak sobie mysle ze na tych stacjach tez rozne paliwo jest, nie zawsze takie jakbysmy chcieli ..

 

Paliwo wlałem w Austrii. Do sprzedania auta przejechałem jeszcze 30k km. Silnik chodził bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu jak się woziłem Mercedesem W123 , zblazowany wlałem benzynę do baku. Nie pamiętam ile i jaką ilość paliwa miałem w baku ale jak odpaliłem silnik i przejechałem kilkaset metrów zaczął on bardzo metalicznie pracować - jakby chciały tłoki wyskoczyć .

Nie mogłem zrozumieć o co chodzi więc go jeszcze gazowałem bo myślałem, że coś przytkało itd. Ale przeżyła bestia. Po kolejnym tankowaniu objawy ustały.

Piękne auto i silnik nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie jeździł na takiej mieszance. Tyle się mówi, że nowe silniki są wrażliwe na jakość paliwa, a tu masz w baku jakieś 8-10% nieodpowiedniego paliwa.

Prawdopodobnie jak wyjeździsz bak, to się nic nie stanie, ale nie wiadomo jakie może to mieć skutki w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.