Skocz do zawartości

F20 118i LCi 2015 Valencia Orange MPakiet


KrzysztofS

Rekomendowane odpowiedzi

roblemu 5.5 przy 140/150, oczywiście nie średnia, a przelotowa :mrgreen:

Przy 120 to bez problemu 4.xx :wink:

ja mam na myśli realne spalanie trasa 1000 km

jak by się uprzeć to w m235i zrobiłem 6,6 litra ale to nie była jazda :D

No generalnie jak Ktoś kupuje m235i żeby bić rekordy oszczędności to nie za bardzo :D Przykład trochę przerysowany, ale słyszałem już wiele historii o tym jak Ktoś kupił drogie/sportowe auto i ile to On nie ma na trasie, po czym przy wspólnej jeździe gdzieś na wycieczke w konwoju, nie przekracza 90-100 na autostradzie :D Gdzie Ty jako osoba znająca swój styl jazdy/prędkości przelotowe podałeś swoją średnią ;) A potem nie no Panie, mi pali o wiele mniej :)

Autentyk historia, Kolega kupił 318d swego czasu i jechaliśmy razem jakieś 100km... Niecałe 60mil/h, co ja osobiście uważam, że powinno być zakazaną prędkością na autostradzie

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
roblemu 5.5 przy 140/150, oczywiście nie średnia, a przelotowa :mrgreen:

Przy 120 to bez problemu 4.xx :wink:

ja mam na myśli realne spalanie trasa 1000 km

jak by się uprzeć to w m235i zrobiłem 6,6 litra ale to nie była jazda :D

No generalnie jak Ktoś kupuje m235i żeby bić rekordy oszczędności to nie za bardzo :D Przykład trochę przerysowany, ale słyszałem już wiele historii o tym jak Ktoś kupił drogie/sportowe auto i ile to On nie ma na trasie, po czym przy wspólnej jeździe gdzieś na wycieczke w konwoju, nie przekracza 90-100 na autostradzie :D Gdzie Ty jako osoba znająca swój styl jazdy/prędkości przelotowe podałeś swoją średnią ;) A potem nie no Panie, mi pali o wiele mniej :)

Autentyk historia, Kolega kupił 318d swego czasu i jechaliśmy razem jakieś 100km... Niecałe 60mil/h, co ja osobiście uważam, że powinno być zakazaną prędkością na autostradzie

 

Tak jakoś zacytowałeś, że wyszło jakby Arek pisał to co ja naklepałem :mrgreen:

 

Temat spalania to temat rzeka, niemniej jednak silniki 35i zużywają relatywnie najkorzystniej względem możliwości jakie mają choćby względem 2.0t

Natomiast 25d to dla mnie idealny silnik na codzień.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jakoś zacytowałeś, że wyszło jakby Arek pisał to co ja naklepałem :mrgreen:

 

Temat spalania to temat rzeka, niemniej jednak silniki 35i zużywają relatywnie najkorzystniej względem możliwości jakie mają choćby względem 2.0t

Natomiast 25d to dla mnie idealny silnik na codzień.

 

No trochę namieszałem z tym cytowaniem ;)

W każdym razie wracając do tematu, to powinno być sedno rozmów: ile kilogramów waży auto, ile ma KM i dopiero wtedy ten stosunek porównać do spalania ;) Trochę matematycznie, ale dzięki temu można pokazać majstersztyk Inżynerii, bo palić 4.6l/100km i mieć 90KM a palić 6.6l/100km i mieć 218KM to spora różnica ;)

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjaśnienia diesle są ok szczególnie jak się dużo jeżdzi ale wraz ze wzrostem prędkości,na

autostradzie szczególnie, nawet diesel 2,0 d bierze 9l przy 200 kmh .

Ale jak ktoś na 300 km 5 min jechał 200 potem 140 to mu wyszło że ma spalanie przy 180 wychodzi 6.0 a tak nie jest

Kiedyś dużo jeżdziłem po europie 318d mod na 178 ps i jak by porównać te autostrady do miasta to

w mieście paliła 6,6 to przy szybkich autostradach ok 9.0

Oporu powietrza nie da się oszukać nawet dieslem.

przykład z M235i nie był ot tak sobie pokazałem że jeżdząc wolno można spalić mało

za to trasa Poznań -Łódz predkość 200-250 spalanie 22,8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjaśnienia diesle są ok szczególnie jak się dużo jeżdzi ale wraz ze wzrostem prędkości,na

autostradzie szczególnie, nawet diesel 2,0 d bierze 9l przy 200 kmh .

Ale jak ktoś na 300 km 5 min jechał 200 potem 140 to mu wyszło że ma spalanie przy 180 wychodzi 6.0 a tak nie jest

Kiedyś dużo jeżdziłem po europie 318d mod na 178 ps i jak by porównać te autostrady do miasta to

w mieście paliła 6,6 to przy szybkich autostradach ok 9.0

Oporu powietrza nie da się oszukać nawet dieslem.

przykład z M235i nie był ot tak sobie pokazałem że jeżdząc wolno można spalić mało

za to trasa Poznań -Łódz predkość 200-250 spalanie 22,8 l

 

Mi ostatnio jak jechałem autostradą starałem się trzymać prędkość 180-190. Średnia wyszła około 155 i spalanie poniżej 12l/100km. I mimo wszystko biorąc pod uwagę częste rozpędzanie się 120 -> 190 gdzie pod koniec już ten silnik dostaje zadyszki i trzeba kręcić pod czerwone to takie spalanie rozpatruje w karegoriach raczej niskiego:D Jak na sporcie przy mało płynnej jeździe katowice - warszawa potrafi spalić podobnie a jadąc po katowickiej rzadko można dłużej 150 utrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak dla wyjaśnienia diesle są ok szczególnie jak się dużo jeżdzi ale wraz ze wzrostem prędkości,na

autostradzie szczególnie, nawet diesel 2,0 d bierze 9l przy 200 kmh .

Ale jak ktoś na 300 km 5 min jechał 200 potem 140 to mu wyszło że ma spalanie przy 180 wychodzi 6.0 a tak nie jest

Kiedyś dużo jeżdziłem po europie 318d mod na 178 ps i jak by porównać te autostrady do miasta to

w mieście paliła 6,6 to przy szybkich autostradach ok 9.0

Oporu powietrza nie da się oszukać nawet dieslem.

przykład z M235i nie był ot tak sobie pokazałem że jeżdząc wolno można spalić mało

za to trasa Poznań -Łódz predkość 200-250 spalanie 22,8 l

 

Jest dokładnie tak jak piszesz, to czysta fizyka nic ponadto.

Silnik musi pokonać narastający z prędkością coraz większy opór powietrza, im większa powierzchnia czołowa i masa ogólna tym potrzebuje więcej mocy tym samym paliwa.

To tak jakby często słyszę teoretyków, którzy nigdy nie byli na torze, odnośnie tego że awd czy rwd nie może być podsterowne i zdziwieni, że ryje przodem, a przecież tylko fwd tak robi.

Niemniej jednak jak taką słabizną jak 2.0d lecisz przez 300km 200+ to silnik musi być delikatnie mówiąc zagotowany po takim dystansie.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MedicuS fakt na 2.0d ponad 200 to za dużo ale kiedyś o tym nie myślałem tylko się spieszyłem .

Teraz mam więcej czasu i szybszy samochód kiedy trzeba to cisne ile wlezie a czasami jade jak kapelusznik 120 i delektuję się się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych

 

błąd napedu wyrzucany przez obecność race chipa spowodowany jest przegrzaniem race chipa i występuje w warunkach temperatur powyżej 10 stopni na zewnątrz po przejechaniu ok 200km

 

w innych sytuacjach nie wystepuje (krotkie dystanse, dlugie dystanse w zimie, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Bawaria Motors Warszawa, weekend spędzam z nowym X1 XDrive 18d:)

 

Więc myśle, że next week tu i w dziale o nowym X1 pojawi się recenzja.

 

Jak macie jakieś pytania wysyłajcie mi je na prv, może jesteście czegoś ciekawi. Będzie też porównanie mojej jedynki z X1 :)

 

Po tym jak ostatnio Zachar dość mocno zjechał nowe X1, chciałem się sam przekonać jak ono jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Oooo, ja juz ostatnio ściągałem na WIN10... Tez na Mac nie działało.

 

Niby jest info, że działa też na MAC, ale nie chce mi pobierać nowej mapy.

 

jest info ale jak nawet do nich zadzwonisz i uzyjesz slowa "Mac" to panikują i mowia ze nie wspieraja :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja miałem pliki z navi pobrane ((2017-1, na stronie BMW jeszcze niedostępne) a i tak był problem. Okazało się ze Mac robi na każdym pendrive jakieś ukryte pliki przez co auto nie widzi aktualizacji. Dopiero usunięcie ich specjalna aplikacja Blue Harvest pozwoliło wrzucić navi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.