Skocz do zawartości

Czujnik cisnienia w oponach


crok

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz ta F10 z podpisu a więc z wrzesnia 2016 (końcówka produkcji) to nie sądze, że masz po ABS. Może ten decoder VIN z którego korzystasz coś źle pokazuje - raczej masz normalnie czujniki w kołach.

Z resztą pytanie zasadnicze - pokazuje ci idrive ciśnienie ? Jak pokazuje tzn. że masz czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli masz ta F10 z podpisu a więc z wrzesnia 2016 (końcówka produkcji) to nie sądze, że masz po ABS. Może ten decoder VIN z którego korzystasz coś źle pokazuje - raczej masz normalnie czujniki w kołach.

Z resztą pytanie zasadnicze - pokazuje ci idrive ciśnienie ? Jak pokazuje tzn. że masz czujniki.

 

Tak też myślałem że to błąd dekodera ponieważ ciśnienie idrive pokazuje.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

starek, śmiem twierdzić, że nie bardzo masz pojęcie o temacie, w którym się wypowiadasz.

 

wyświetla Ci się błąd a wizualnie widać, że nic złego się przecież nie powinno dziać.

Tak się składa, że miałem przypadek. Wyjechałem z garażu, w którym temperatura oscylowała ok. 8-10 st.C, na mróz (-15 st. C). Auto dwie godziny postało na parkingu. Po chwili jazdy komunikat o spadku ciśnienia we wszystkich kołach do poziomu 1,5 bar. Mam nadzieję, że wiesz z czego to wynika.


 

Swoją drogą, jak się gumę złapie, to raczej szybko można poczuć, że coś jest nie tak jak trzeba.

 

Tak, szczególnie na RoF :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos szukal czujnikow, to nowe z gwarancja koszt okolo 220zl za komplet 4 szt. na niemieckim ebay. na alledrogo uzywane sprzedaja drozej.

https://www.ebay.de/itm/NEU-Original-BMW-RDK-RDC-Sensoren-5er-F10-F11-6er-F12-7er-F01-F02-X3-F25-6856227/302771249493?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu interesowalem sie ta aukcja, ale:

Czujniki sa z 2015

Te czujniki maja inaczej wygladajaca koncowke montazowa zaworu do czujnika. Tutaj maja gniazdo na splajn. We wszystkich ori jakie mialem do tej pory w rece wygladalo to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam je teraz w rece, czujniki sa z data produkcji od 2015 do 2016 orginalne bmw z zaworami aligatora - czyli ori. sa do aut chyba do stycznia 2017. nie pasuja do serii G. trzeba sobie sprawdzic.

koncowka montazowa jest normalna nie wiem o co ci chodzi. w czarnych czujnikach jest taka sama. jak dla mnie cena troche za wysoka za czujniki z data produkcji 2015/2016, powinny max kosztowac 100zł za 4 sztuki. ale uwazam za lepsza alternatywe niz uzywki z allegro po 400zl. tutaj sa nie uzywane, nowe baterie -5 letnie- i nowe zawory. za plus uwazam ze nie trzeba ich programowac.

moze ci chodzi o srube trzymajaca czujnik jest na zdjeciu imbus. na czujnikach ktore mam nie ma imbusa. jest tylko z dziurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos szukal czujnikow, to nowe z gwarancja koszt okolo 220zl za komplet 4 szt. na niemieckim ebay. na alledrogo uzywane sprzedaja drozej.

https://www.ebay.de/itm/NEU-Original-BMW-RDK-RDC-Sensoren-5er-F10-F11-6er-F12-7er-F01-F02-X3-F25-6856227/302771249493?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 


Kupiłem te od nich tylko bezpośrednio nie przez ebay.


.https://www.werksraeder24.de/1-satz-bmw-rdk-sensoren-inkl-ventil-wr0002576.html?gclid=EAIaIQobChMIxcv74JSf5gIVTuJ3Ch0WWQ9EEAQYAiABEgLEjfD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pomoc potrzebna.. :?: .. kupiłem felgi ORI bez czujników - czy moglibyście podrzucić jakie czujniki muszę kupić do mojej F10 z 2016 w Xie?

czy ten model do mnie się nada: 6 874 830 - 01 (oryginały to jakieś przegięcie cenowe)

pakować się w używki czy nowe HUF'y wziąć, np te za 300: https://allegro.pl/oferta/4-czujniki-cisnienia-tpms-bmw-x4-f26-oem-8865928322


czy z jakiegoś innego źródła niż alledrogo macie?

Dzieki z góry za podpowiedź, link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoc potrzebna.. :?: .. kupiłem felgi ORI bez czujników - czy moglibyście podrzucić jakie czujniki muszę kupić do mojej F10 z 2016 w Xie?

czy ten model do mnie się nada: 6 874 830 - 01 (oryginały to jakieś przegięcie cenowe)

pakować się w używki czy nowe HUF'y wziąć, np te za 300: https://allegro.pl/oferta/4-czujniki-cisnienia-tpms-bmw-x4-f26-oem-8865928322


czy z jakiegoś innego źródła niż alledrogo macie?

Dzieki z góry za podpowiedź, link

 

Ja ostatnio kupowałem tutaj:


https://www.werksraeder24.de/zubehoer/reifendrucksensoren/bmw-reifendrucksensoren.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.


A ja mam inne pytanie. Mam f10 z 2011 które kupiłem z kołami bez czujników a jest to wersja USA wiec rdc. Kupiłem nowe ori czujniki i nic... Podpowiecie gdzie jest sterownik rdc bo podobno lubi koronować wiec bym zajrzał ale nie mogę go znaleźć?

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kupiles to monitowal ci ze jest problem z cisnieniem? Bo skoro kupiles auto w ktorym nie bylo czujnikow, powinny byc wg ciebie a pomimo tego nie wyrzucalo bladow to oznacza ze zostaly wykodowane czujniki. Teraz czujniki same sie nie uaktywnia. Trzeba z powrotem dokodowac opcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi błąd wywalał. Kupiłem nowe ori już aktywowane i miało być plug&play a tu zonk. Dlatego szukam sterownika

 


Ja jak założyłem teraz cały nowy komplet ( felgi ,czujniki,opony ) musiałem zrobić reset w idrive i przejechać z 20 km! .

Po przejechaniu wtedy ładnie wszystko zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I faktycznie jest w zderzaku z tyłu z lewej strony. Bez problemu można go wyjąć bez rozbierania czegokolwiek ale łatwiej jak zdemontuje się zaślepkę łączącą tylny zderzak ze zbiornikiem paliwa. Kupiłem używkę, założyłem, połączył się od razu, natomiast chwilę potem się rozłączył. Jka dociskałem kostkę to się łączył więc uznałem, że pewnie styki w kostce są również zaśniedziałe, przeczyściłem drucikiem i nie działa teraz w ogóle...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pomoc potrzebna.. :?: .. kupiłem felgi ORI bez czujników - czy moglibyście podrzucić jakie czujniki muszę kupić do mojej F10 z 2016 w Xie?

czy ten model do mnie się nada: 6 874 830 - 01 (oryginały to jakieś przegięcie cenowe)

pakować się w używki czy nowe HUF'y wziąć, np te za 300: https://allegro.pl/oferta/4-czujniki-cisnienia-tpms-bmw-x4-f26-oem-8865928322


czy z jakiegoś innego źródła niż alledrogo macie?

Dzieki z góry za podpowiedź, link

 

Ja zamawiałem takie, ale okazało się, że był problem z wentylami ze względu na kształt felgi. Kąt pomiędzy wentylem i czujnikiem może być regulowany, jednak z tymi wentylami nie da się ich rozłożyć na płasko, a tak wymagał kształt felgi. Problem jest w śrubce trzymającej, która się nie chowa przy rozkładaniu na płasko.

Dopiero udało się zamontować wentyle z taką śrubką:

706dd6af4cafba991a3494e49d47


Co do samych numerów czujników to czujniki z oznaczeniem HUFa TSSRE4Dg (u mnie 6874830) oraz TSSRE4Db działają. Jedne mam w zimowych kołach, drugie w letnich. Nie wiem jaka jest między nimi różnica (data produkcji?).


Z tego co mi się udało zaleźć, to powinny działać czujniki:

nr HUF TSSRE4Db -> nr BMW: 6798872, 6856227

nr HUF TSSRE4Dg -> nr BMW: 6874829, 6874830


mam moduł RDC 6871056 z 27/11/14

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.