Skocz do zawartości

nie ma depniecia


szczepan24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e 36 316i i mam tez niemaly problem. pali mi okolo 12 litrow w miescie przy spokojnej jezdzie jak bylem na podlaczeniu do komputera tez wykazalo ze jest za duze spalanie koles powiedzial ze jest za bogata mieszanka. Objawia sie to tym ze nawet nie zapiszczy przy starcie tylko sie zamuli. Jak wrzocam trzeci bieg to wciskam pedal w gazu w deche a autko nie idzie jak powinno tylko muli a jak stopniowo wciskam pedal do czuc ze przyspiesza. Tez juz nie wiem co robic wymienilem swiece sonda dziala prawidlowo nie wiem prosze o jakas rade :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi sie ze mam tak samo w swojej, jutro jade do mechanika zeby to ocenil i zobaczymy co powie. Nie pisalem o tym bo nie wiedizalem jak to ujac, a moze mi sie tylko zdaje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie wybieram do mechanika ale bije sie ze nic nie zrobi a skasuje nie znam jakiegos dobrego mechanika z bydgoszczy.

 

bylbym wdzieczny jakbys podzielil sie ze mna jutro co osadzil twoj mechanik. bo mnie juz chol...era bierze juz nie wyprzedzm zwiecej niz trzech samochodow bo boje sie ze nie zdaze bostrasznie wolno sie moja beta rozpedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic przeplywomierz? I czy w e39 nie wyskakiwoalo by to na kompie gdyby bylo cos nie tak? W koncu to 170 koni , nie pwoiem idzie ale mysalem ze jak dam w pedal do konca to bede cos czul , a czy ja go wcisne do konca czy tylko lekko to jest tak samo, najbardzije odczuwam to na 3 i przy ruszaniu do 2 no moze 3 tys obr 2 wydaje mi sie calkiem spoko. Edytowane przez BZQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle jeszcze ze to moze byc u mnie poczatek konca sprzegla, bo lekko mi szarpie przy ruszaniu i po rozgrzaniu nierowno lapie. ALe nie wiem nie znam sie na tyle zeby pwoiedziec ze to moze miec z tym zwiazek. Byc moze sie slizga ale nie jest to tak odczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło może się ślizgać, ale wtedy obroty wchodziłyby bardzo szybko i bez większego/lub zadnego efektu na prędkość (ojciec tak miał w renówce).

Radze zajżeć do cewek, lub innych modółów sterujących pracą silnika.

Ja miałem taki problem, że strzelał w kolektor i mulił na niskich obrotach. Wymieniłem komplet cewek i bez porównania. Kopa ma o wiele lepszego i nie szczela nawet jak go barrrdzo zmule. Prubowałem specjalnie zdusić auto by strzelił i nic, idzie aż miło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogoleni paranoja :) a wiec oddam BMW w dobre rece bo sam nie wiem :)

a tak serio to jak zmienie po inspekcji wszytskie filtry bo i tak zmienic bede musial to powiem czy czuc efekt, jutro kumpel ma podjechac taka sama i przlozymy przeplywke , zobaczy sie czy bedzie tak samo. Ja slyszlem ze nieumiejetna wymiana filtru pow. moze spowodowac zabrudzenei i zla jego prace, tzn nie wolno wymieniac go w BMW na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeszcze mysle ze to moze byc wina katalizatora bo jak przykuclem kolo tlumnika to slychac ze tak nierowno pyka gdzie silnik ladnie rowno pracuje a moze jeszcze przyczyna jest to ze dosc czesto ciezko mi jest ja zatankowac bo raczka odbija jakby byl pelen zbiornik a nie jest moze cos z odpowietrzaniem zbiornika. Doleje jeszcze preparatu do przeczyszczenia wtryskow

pozdro z bydzi :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i winą był katalizator, mam taki sam motorek tylko ze jeżdze na gazie. Też autko muliło i do tego dziwne brzęczenie w katalizatorze i dziwne drgania w srodku slyszalem pewnie cos wchodziło w wibracje, teraz wspawałem rurę, jak radził między innymi kornelio i jest okej, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.