Skocz do zawartości

f07 koła


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen:

 

Na polskie drogi nie istnieją za twarde felgi :norty:

Odczucie twardości i tak zawdzięczamy oponom typu rof.

Nie potrafię tego naukowo uzasadnić, ale jakoś lepiej mi się jeździ na letnich dwudziestkach z mieszanym ogumieniem, niż zimowych dziewiętnastkach. No niby jest twardo, ale ...... Lepiej.

Powiem nawet, że mam wrażenie, że moje zimówki (pirelki) wzmacniają drobne nierówności.

 

Pewnie między oponami różnych producentów będą jakieś różnice w twardości, skoro nawet faktyczne wymiary się różnią.

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad założeniem zwykłych opon. Obawiam się jednak, że czar - dość stabilnej jazdy z większą prędkością - pryśnie.

Nie wiem czy udało mi się pomóc. Ja przesiadki na 20 cali nie odczuwam boleśnie. A nawet przeciwnie. Może kluczem będzie jakość dróg, po których się poruszasz. Ale jak chcesz na dziury nie zważać to nawet 18'tki mogą się okazać za twarde. Przynajmniej runflaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matlog

 

jak lubisz cisze i komfort to 18 tki i nie runflaty ,a jak wygląd i właściowości jezdne to 20 i rof,ja zawsze biore te największe i później zaciskam zęby jak jeżdże po dziurach ...

 

aha !!! uwaga na Good Yearki,nie sprwadziły się w f07 , zgooglujcie sobie ten problem,polecam Pirelli P Zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w swojej f07 mam 19" i wcale nie jest twardo, jest bardzo komfortowo i nie ma sensu zmieniac z RF na zwykłe opony. Twardo to jest w moim E90 na RF. F07 spokojnie daje sobie rade i normalnemu kowalskiemu nie będzie to przeszkadzać. Jeżeli chcesz mieć auto jako krążownik szos to wtedy możesz wsadzić 18 z profilem 45 ale auto wyglądać będzie tragicznie. Na moich 19 nie wygląda jakby była to 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Jestem na etapie kupna felg i opon na lato. W tej chwili auto jest na 18 calach z zimowymi oponami runlfat. Na komfort nie narzekam. Rozważam opcje 18 albo 20 cali. W obu przypadkach chciałbym założyć opony o tych samych rozmiarach na obie osie. Jak wrażanie z jazdy na 20"? Auto kupiłem z letnimi felgami 19", których się pozbyłem z tego powodu, że niektóre były spawane. Jak jest z tym pękaniem? Wiadomo, że większa to większe szanse ale, czy jest aż tak tragicznie? Może ktoś coś powiedzieć na temat felg firm brock lub mb design? O bbs się nie będę pytać bo jest to znana frima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

czy ktoś się orientuje czy może być problem jak na przód założę felgi (19') 8,5 cala z ET 33 - gdzie standard jest ET25 ? (felga wejdzie bardziej do środka o te 8mm)

 

Jak kupiłem auto to takie były w komplecie ale jeszcze ich nie zakładałem,( kupiłem na zimówkach). Myślę ,że poprzedni właściciel kupił fele od F10 zamiast F01/07 bo tam zdaje się ,że jest Et33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ja miałem 20 rof, przod 245 tyl 275 i po polskich drogach nie szlo jezdzic. auto przyklejone - to potwierdzam. hamowanie z duzej predkosci do 0 rewelacja - az zebra bola.

 

co z tego jak wjezdzasz na dziure i calym tylem telepie bo to sa wielkie i ciezkie gumy. UWAGA! zawieszenie mam w porządku :)

 

20 aktualnie mam na sprzedaz jesli ktos by chcial. sa na allegro jak co to PW.

 

teraz mam 18, nie rof i daja elegancko rade. komfort rewelacyjny. wlasciwosci jezdne nawet dla 313KM z 2x turbo tez ok. no ale wiadomo, ze auto nie wyglada tak jak na 20:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.