Skocz do zawartości

Czyszczenie parownika czy ozonowanie.


bbrys

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zająć klimatyzacją, bo prócz serwisu ogólnego nic jeszcze z nią nie robiłem i pytanie mam takie czy długie ozonowanie, np 1,5 albo 2h zastąpi czyszczenie parownika według instrukcji z tego tematu viewtopic.php?f=15&t=160396 ?

Czy może należałoby wyczyścić parownik i ozonować wnętrze?

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zająć klimatyzacją, bo prócz serwisu ogólnego nic jeszcze z nią nie robiłem i pytanie mam takie czy długie ozonowanie, np 1,5 albo 2h zastąpi czyszczenie parownika według instrukcji z tego tematu viewtopic.php?f=15&t=160396 ?

Czy może należałoby wyczyścić parownik i ozonować wnętrze?

To zależy w jakim stanie masz klimatyzację. Jeśli w niewiadomym, to parownik i ozonowanie. Jesli wszystko działa normalnie i poprawnie, to standardowy serwis klimy powinien wystarczyć.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli jeszcze nie czujesz żadnego nieprzyjemnego zapachu na włączonym ciepłym nawiewie, po postoju auta np 1h. To możesz probowac jakieś mocne ozonowanie.

 

Ale chemia na parownik jest skuteczniejsza, jeżeli juz sa jakieś zapachy z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na te pianki. jest podejrzenie, że tego typu chemia powoduje utlenianie się blaszek aluminium na parowniku -wtedy będziesz miał biały pył lecący z nawiewów i dużo więcej do wydania na nowy parownik (+wymiania)


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu klimy przez 5-10s leci duszne powietrze i w sumie tyle. Myślałem może, żeby napryskać tego wurtha profilaktycznie. Bo ozonować to mogę i przez 3h bo mam dostęp do ozonatora.

Tylko nie wiem czy psikać w parownik bo i tak będę dobierał się do dmuchawy bo piszczy.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki ozonator . Jeżeli taki 6-9g to wystarczy 30 min. Najlepszy efekt będzie jak poda się ozon bezpośrednio przez wylot powietrza od strony silnika. Wtedy całość idzie na parownik. Wurth jest bardzo mocnym środkiem i też da radę. Najlepiej najpierw Wurth potem ozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tgorka a możesz jakoś pokazać na jakimś schemacie o który dokładnie wlot powietrza od strony silnika chodzi? Czy to chodzi o ten pod filtrem przeciwpyłkowym, tam gdzie jest mechanizm wycieraczek? Widać tam chyba jakiś wiatrak.

Tyle, że jak ustawić maszynę do ozonowania żeby podawała ozon bo przecież tam jest odstępu z 20cm więc pewnie większość ozonu uleci po drodze?

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o ten wlot chodzi :) Ja pobawiłem sie w MacGyvera :) Kupiłem w casto taki wlot wywietrznikowy jak jest w każdym mieszkaniu do tego giętką rure klimatyzacyjna 1,5metra. Przymocowałem do wylotu ozonatora i tada :)) Prowizorka jak cholera ale leci gdzie chce. Tylko ja mam dość duże urządzenie - 9G, wiec było gdzie to zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

A może najprościej wprowadzić sondę pianki czy nawiew tego ozonu do rurki, którą spływa woda z parownika pod samochodem? To na zdrowy rozum najszybsza droga aby dostać się bezpośrednio do parownika, bez rozkręcania czegokolwiek z góry... Trzeba tylko wiedzieć gdzie ta rurka ma ujście... Ja niestety nie wiem, ale też przy okazji tego tematu chętnie bym się dowiedział:)!

Może ma ktoś jakiś rysunek, żeby wskazać to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.