Skocz do zawartości

jakie średnie spalanie i ile km na baku e60 520d 163km?


tomekmax1

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu się rozchodzi o spalanie przy 100 km/h, ja za bardzo nie mogę powiedzieć bo nie mam waszego silnika ale nie wierzę żeby spalanie było wyższy jak 6L

Silnik M47 spala odczówalnie więcej od N47. Nie wiem dokładnie o ile ale z tego co zdążyłem zaobserwować myślę że jest to co najmniej 0,5l . Moje średnie spalanie z roku jak nie więcej to 5,5l ,sprawdzane zarówno z kompa jak i z baku. Zawalidrogą na pewno nie jestem :wink: natomiast potrafię jechać płynnie (ekonomicznie) na ile pozwalają nasze drogi i inni kierowcy . Wynik raczej nie do osiągnięcia w M47.

 

Myślę ze się mylisz ze jest to raczej nieosiągalne w m47, i że one palą więcej. Ja osobiście szukałem modelu po lifcie właśnie z m47. Mam kolegę i sąsiada co mają n47 i uwierz że nie palą mniej.

Edytowane przez waski9227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę że tak, prawie 50% trasy robisz na niedogzanym silniku wiedz i spalanie jest większe. Najlepiej by było jak byś sprawdził na rozgrzanym.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja palila mi srednio na trasie uk-pl 6l/100( udawalo się zejść poniżej jak nie było korów i małe natężenie ruchu) przy sredniej predkosci 130km. W cyklu miejskim nie wiecej niz 9,5. Wyliczane z taknkowania, bez dpf i po remappie.
..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja palila mi srednio na trasie uk-pl 6l/100( udawalo się zejść poniżej jak nie było korów i małe natężenie ruchu) przy sredniej predkosci 130km. W cyklu miejskim nie wiecej niz 9,5. Wyliczane z taknkowania, bez dpf i po remappie.

"Moje"= czyli obecne tj. E61 530dA(M57N) 218KM 2005 średnio w trasie 6l i mniej ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tu się rozchodzi o spalanie przy 100 km/h, ja za bardzo nie mogę powiedzieć bo nie mam waszego silnika ale nie wierzę żeby spalanie było wyższy jak 6L

Silnik M47 spala odczówalnie więcej od N47. Nie wiem dokładnie o ile ale z tego co zdążyłem zaobserwować myślę że jest to co najmniej 0,5l . Moje średnie spalanie z roku jak nie więcej to 5,5l ,sprawdzane zarówno z kompa jak i z baku. Zawalidrogą na pewno nie jestem :wink: natomiast potrafię jechać płynnie (ekonomicznie) na ile pozwalają nasze drogi i inni kierowcy . Wynik raczej nie do osiągnięcia w M47.

 

Myślę ze się mylisz ze jest to raczej nieosiągalne w m47, i że one palą więcej. Ja osobiście szukałem modelu po lifcie właśnie z m47. Mam kolegę i sąsiada co mają n47 i uwierz że nie palą mniej.

Jeżeli nie jestem czegoś pewien to nie piszę . Nie jest moją intencją wprowadzać kogokolwiek w błąd.

 

Opinia Twoja i Twojego sąsiada nijak się ma do stanu faktycznego tz. ( styl jazdy, rodzaj tras itp,itp.)

 

Z mojej strony nie jest to jakimś odkryciem że, N47 spalają mniej paliwa do M47.

W Bmw i nie tylko, jest to naturalna kolej rzeczy że, nowsze silniki generujące nawet większą moc z tej samej pojemności silnika, spalając mniej paliwa ( kosztem trwałości i awaryjności jednostki napędowej,na marginesie ) wystarczy czytać dane techniczne BMW i systematyczniej choćby to forum.

 

Różnicę spalania ok.0,5l mniej N47 i tak podałem zbyt asekuracyjnie, nie chciałem przesadzać . Według danych technicznych to :

- spalanie N47

miasto= 6,5 l. trasa =4,3 l. średnio= 5,1 l.

- spalenie M47

miasto= 8,0 l. trasa =4,7 l. średnio= 5,9 l.

 

czyli N47 spala średnio o 0,8 l .

Do wglądu http://motoryzacyjnie24.pl/spalanie_bmw_seria_5_e60.html i tak jak pisałem ma stronie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jestem czegoś pewien to nie piszę . Nie jest moją intencją wprowadzać kogokolwiek w błąd.

 

Opinia Twoja i Twojego sąsiada nijak się ma do stanu faktycznego tz. ( styl jazdy, rodzaj tras itp,itp.)

 

Z mojej strony nie jest to jakimś odkryciem że, N47 spalają mniej paliwa do M47.

W Bmw i nie tylko, jest to naturalna kolej rzeczy że, nowsze silniki generujące nawet większą moc z tej samej pojemności silnika, spalając mniej paliwa ( kosztem trwałości i awaryjności jednostki napędowej,na marginesie ) wystarczy czytać dane techniczne BMW i systematyczniej choćby to forum.

 

Różnicę spalania ok.0,5l mniej N47 i tak podałem zbyt asekuracyjnie, nie chciałem przesadzać . Według danych technicznych to :

- spalanie N47

miasto= 6,5 l. trasa =4,3 l. średnio= 5,1 l.

- spalenie M47

miasto= 8,0 l. trasa =4,7 l. średnio= 5,9 l.

 

czyli N47 spala średnio o 0,8 l .

Do wglądu http://motoryzacyjnie24.pl/spalanie_bmw_seria_5_e60.html i tak jak pisałem ma stronie BMW.[/quot

 

 

 

A świstak siedzi i zawija....

Ty jak chcesz to możesz sobie wierzyć w dane jakie podaję producent ale to ma się nijak do tego, bo i tak nikomu tyle nie pali chyba że przy prędkości 80 km\h na autostradzie. A tak wogole widać że jesteś oczytany tymi instrukcjami, ale nie zawsze jedno z drugim idzie w parze szczególnie chodzi o spalanie z instrukcji . I jak chcesz wiedzieć pisze i mówię to z doświadczenia a nie instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twoje doświadczenie, czy Twojego kolegi to na niewiele się zda w porównaniu spalań waszych samochodów. Musielibyście pokonywać te same trasy z tą samą głową i tym samym ciężarem prawej nogi. Co jest w praktyce nierealne. Jadąc nawet tym samym modelem i ten sam odcinek drogi, dwóch kierowców może nieć niebagatelną różnicę a spalaniu.

To że wielkości spalań podane przez producenta są zazwyczaj niższe od rzeczywistych, to nawet laik wie.Nie ma sensu się o tym rozpisywać.

W tym przypadku nie chodzi o to czy te spalanie są możliwe do uzyskania w realu, bo wiemy że nie, lecz o różnicę spalania pomiędzy silnikami N47 a M47 . Zauważ że, to te same źródło podaje dane jednego jak i drugiego modelu. Nie podejrzewam, że BMW chciało zrobić nazłość użytkownikom M47 i zawyżyli tylko ich spalania :wink: .

Jak byś częściej zaglądał na to forum, to również spotkał byś się z opiniami że N47 spala mniej od M47,nie jest to moje jakimś wielkim odkryciem.

Silnik obecnie montowany N47D20C pomimo większej mocy 184km, spala mniej niż mój starczej konstrukcji N47D20A- 177km.Ja nie mam problemu z zaakceptowaniem tego.

Tak jak pisałem wcześniej, jest to normalna kolej rzeczy że, nowsza jednostka bardziej zaawansowana technicznie ma wyższą sprawność, a co się z tym nierozerwalnie wiąże, spala mniej, a nie tyle samo paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę warunki atmosferyczne : wiatr, temperature otoczenia, opady oraz natężenie ruchu i obciążenie auta i jego stan techniczny.

Poza tym te dane o spalaniu, które podaje producent są danymi uzyskanymi w warunkach laboratoryjnych (idealnych) przy których auto pali jak najmniej. Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam realne spalanie tego modelu o który pytasz.mam bmw e60 520d sedan w automacie z 2006 roku w stanie idealnym.dwa tygodnie temu wróciłem z Włoch,robiłem trasę 1100 KM w tą i z powrotem po autostradzie.jadąc ekonomicznie (ja,żona i córka plus narty i auto zapakowane na full) 120-140 uzyskałem średni wynik 6,5 litra.jeżdżąc po mieście moja żona do pracy i z powrotem(w jedną stronę ma 7 KM) i dodatkowo na jakieś zakupy pali średnio 11.To co ci piszą o spalaniu w mieście w granicach 8-9 litrów z tym silnikiem w mieście to jest zwykły koncert życzeń.Ja uważam że i tak 11 do 13 litrów po mieście w takim aucie to dobry wynik.A jak ktoś chce spalania na poziomie 7-8 litrów w mieście to niech sobie kupi fiata ciqucento.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nie neguję... :D tak czy inaczej nie wierzę w spalanie mniej niż 10litrów po mieście takiego auta z tym silnikiem i przy tych gabarytach(mowa o 520d automat)ci co piszą takie bzdury to chyba każą się pchać pasażerom przy każdym ruszaniu aż do zmiany na wyższy bieg :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też E60 520d 163km 2006r :lol: przebig zbliżony do twojego zatankowałem zbiornik do pełna zrobiłem na całym zbiorniku 1300km :P i zapalił się żyd.a jeżdzone było 95% trasa w mieście nie spokojna jazda (Żona) 6l no ale mi to już wychodzi 7,8l przy nastempnym tankowaniu leję do pełna zobaczymy ile na baku w mieście się pojeżdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja palila mi srednio na trasie uk-pl 6l/100( udawalo się zejść poniżej jak nie było korów i małe natężenie ruchu) przy sredniej predkosci 130km. W cyklu miejskim nie wiecej niz 9,5. Wyliczane z taknkowania, bez dpf i po remappie.

"Moje"= czyli obecne tj. E61 530dA(M57N) 218KM 2005 średnio w trasie 6l i mniej ? :shock:

"Moja paliła - czas przeszły". Temat dotyczy e60 2.0d 163km a takie posiadałem więc napisałem.

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.