Skocz do zawartości

[E90] Montaż dywaników


-Zygfryd-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem dywaniki do kabiny które posiadają wszyte od spodu rzepy. Aby zadziałały muszę zamontować w podłodze drugą część rzepa która powinna zostać wkręcona w podłogę kabiny w miejscu mocowania spinek dywanika. Element o którym mówię ma oznaczenie 51479171368 (Element rzepowy gwintem śrubowym)

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=51_5690&hg=51&fg=55

Niestety w przeciwieństwie do mojej dawnej E46 w obecnym samochodzie nie mam fabrycznych otworów do mocowania spinek. Sprawdzałem bardzo dokładnie, pod każdym kątem i nie ma możliwości aby były po prostu ukryte albo prościej mówiąc zadeptane na równo przez nie używanie.

 

Czy mogę bez większych obaw wyciąć nożem tapicerskim odpowiednie otwory? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia jakiejś instalacji? Każdy kto ma mocowania dywaników wie w którym miejscu powinny się znajdować i właśnie tam będę celował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez większych obaw wyciąć nożem tapicerskim odpowiednie otwory? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia jakiejś instalacji? Każdy kto ma mocowania dywaników wie w którym miejscu powinny się znajdować i właśnie tam będę celował :)

 

Jak kupisz te rzepy to w opakowaniu z nimi będziesz miał szablon do pomocy przy wkręceniu w dywan.

pzdr

 

P.S. Jakby co to mam gdzies w garażu te wkrętki :) Jakbyś jechał do Warszawy to zapraszam (Zakręt/Stara Miłosna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki ale ja nie mam w co wkręcić tych mocowań.

http://allegro.pl/bmw-e60-e61-mocowanie-dywanikow-plastik-rzepa-igla-i5090994889.html

Rzepy są mocowane podobnie jak zwykłe spinki do dywaników kołkiem który jest zakończony czymś na wzór odwróconej litery T a nie ostrą śrubką z gwintem którą można po prostu wkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inuictus wracając do mojego pierwszego postu. Nie mam otworów w podłodze i muszę je sam zrobić. Dlatego pytam czy tam są jakieś kable itp które mogę niechcący uszkodzić

 

Te rzepy z literą T są np. do E83 - tam już są przygotowane otwory w dywanie.

U Ciebie w E90 musisz uzyć rzepów ze zinegrowanym wkrętem.

 

Wkręcaj smiało, nic nie uszkodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Wkręcasz w podłogę uchwyt rzepowy w miejsce odpowiadające rzepom pod dywanikami i po sprawie. Sama nazwa, uchwyt z gwintem śrubowym. Ostatnio sam zamawiałem i tak zrobiłem. Wszystko gra jak należy :cool2: W podłodze nie ma żadnych gotowych otworów ani nic się nie wycina nożykiem :nienie:

http://i.imgur.com/4eq1K6B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.