Skocz do zawartości

E60 modul ahl naprawa


stanek90

Rekomendowane odpowiedzi

http://i60.tinypic.com/13z8nc4.jpg

http://i49.tinypic.com/erz7kz.jpg

 

Brak komunikacji z modułem.Napiecie dochodzi na pin 1 na co jeszcze zwrócić uwage

Mam ten sam problem, nie skręcają i niepoziomują się ,brak komunikacji z modułem ahl. Możesz zdradzić skąd masz ten schemat potrzebuję dostępu do schematów elektroniki w moim e 61 530d znam się na elektronice i mógłbym dużo sam rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Usterka naprawiona.Modul niestety nie da ie uratować trezba kupić(duzo jest uszkodzonych na allegrogo)Mozna zamowic albo 6934837 lub strszy 6934122.Pozniej zakodowac nsc na profilu expert bez podmiany man-trc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić skąd masz ten schemat potrzebuję dostępu do schematów elektroniki w moim e 61 530d znam się na elektronice i mógłbym dużo sam rozwiązać.

 

Trochę modułów jest w service manualu z Bentley Publishers, ale niestety podobno wszystkiego tam nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić skąd masz ten schemat potrzebuję dostępu do schematów elektroniki w moim e 61 530d znam się na elektronice i mógłbym dużo sam rozwiązać.

 

Trochę modułów jest w service manualu z Bentley Publishers, ale niestety podobno wszystkiego tam nie ma..

Szkoda że nie ma tam naszych dieslów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Naprawić ten moduł bo mam uwalony. Może jest jakiś prosty sposób na jego naprawę .

Z moim jak sprawdzałem w ista nie ma komunikacji z modułem też jestem zainteresowany naprawą.

I jeszcze jedno wczoraj jak myłem silnik to dotknąłem przez przypaded rozrusznika i pojawiła się iskra i od razu wywaliło mi błąd RUCKHALTSYSTEME ,może ktoś mnie pokieruje jak istą mogę to skasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić ten moduł bo mam uwalony. Może jest jakiś prosty sposób na jego naprawę .

Z moim jak sprawdzałem w ista nie ma komunikacji z modułem też jestem zainteresowany naprawą.

I jeszcze jedno wczoraj jak myłem silnik to dotknąłem przez przypaded rozrusznika i pojawiła się iskra i od razu wywaliło mi błąd RUCKHALTSYSTEME ,może ktoś mnie pokieruje jak istą mogę to skasować

 

Po prostu skasuj błędy, jak wchodzisz w listę znalezionych błędów to tam jest tam przycisk do kasowania. Co do modułu AHL sam jestem ciekaw co się z nimi dzieje, ale nie mam uszkodzonego do badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje sie ze on uszkadza programowo.POmiezylem wszystkie elementy smd w miare mozliwosci. Porownywalem z sprawnym.I zostalo tylko uszkodzenie programowe.Mozliwe ze mozna go postawic na nowo jakims programem,tylko gra chyba nie warta świeczki jezeli używka kosztuje do 200 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić ten moduł bo mam uwalony. Może jest jakiś prosty sposób na jego naprawę .

Z moim jak sprawdzałem w ista nie ma komunikacji z modułem też jestem zainteresowany naprawą.

I jeszcze jedno wczoraj jak myłem silnik to dotknąłem przez przypaded rozrusznika i pojawiła się iskra i od razu wywaliło mi błąd RUCKHALTSYSTEME ,może ktoś mnie pokieruje jak istą mogę to skasować

 

Po prostu skasuj błędy, jak wchodzisz w listę znalezionych błędów to tam jest tam przycisk do kasowania. Co do modułu AHL sam jestem ciekaw co się z nimi dzieje, ale nie mam uszkodzonego do badań.

Weszłem w listę błędów i nie da się skasować wszystko inne skasowałem a to zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Prawda jest taka ze na tym forum nic się nie dowiesz.Jak bede mial chwile to zdiagnozuje dokładnie moduł po wskazowkach cdxa i z checia sie podziele info bo wlasnie po to jest forum,lecz w polsce to wszystko za kase,przykra prawda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.