Skocz do zawartości

ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w końcu zdecydowałem sie na modeste, po dłuższym researchu wyszło na to ze modesta jest dużo lepsza niż pozostałe. Powłokę nałożyli mi w salonie w marcu przy odebraniu auta i różnica jest ogromna. Nadal wszystko działa jak trzeba i auto ma dodatkowy blask. Zdecydowanie polecam i przymierzam sie żeby zrobić tez to w starszym e90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ta powłoka jest przeznaczona teoretycznie na 5lat (a może i 7, nie pamiętam) więc nawet jak wytrzyma 3 lata to wfekt jest genialny jak za te pieniądze. Nie ma co oczekiwac, że powłoka wytrzyma nam 10 lat. Założone mam, że max 3 lata i kolejna powłoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wierze w to, oglądałem pare recenzji gdzie pokazywali jak ta powłoka zachowuje sie po wyschnieciu i robiło na mnie to wrażenie. Do tej pory efekt widać ogromny a juz minął prawie rok (9miesiecy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłokę kładłem w salonie BMW przed odebraniem sutą, maja podpisana umowę z jakaś firma z Warszawy która przyjeżdża i robi suto na miejscu w 3 dni. Auto myje raczej rzadko-raz na miesiąc, ale po myciu bardzo wolno sie brudzi i czasami wystarczy spłukać woda żeby znowu było czyste, w porównaniu do e90 gdzie nie mam żadnej powłoki to jest niebo a ziemia. E90 mam praktycznie cały czas brudne i myć bym musiał co tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
kri35 napisz co polecasz jeśli Modesta nie jest wg. Ciebie najlepsza, podpowiedz forumowiczom :)

 

szkopuł w tym, że żadne auto nie ma położonej powłoki w tym kraju 5 czy siedem lat...

Tak czy siak, Ja dla klienta z tych trzech wybrał bym produkt Gtechnic-a :D :cool2:

 

Powłokę kładłem w salonie BMW przed odebraniem sutą, maja podpisana umowę z jakaś firma z Warszawy która przyjeżdża i robi suto na miejscu w 3 dni. Auto myje raczej rzadko-raz na miesiąc, ale po myciu bardzo wolno sie brudzi i czasami wystarczy spłukać woda żeby znowu było czyste, w porównaniu do e90 gdzie nie mam żadnej powłoki to jest niebo a ziemia. E90 mam praktycznie cały czas brudne i myć bym musiał co tydzień.

 

ok :D , najważniejsze że jesteś zadowolony :cool2: , wybrałeś Modeste BC-... ?

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igilnie rozważałem gtechnic a modesta. Jednoznacznego werdyktu nie było z mojej strony ktore było by lepsze ale porozmawiałem trochę w salonie oraz z firma z Warszawy i wyszło na to ze gtechnic nie to, ze jest przereklamowany ale moze trochę popularniejszy i dla tego sie moze wydawać lepszy. Posłuchałem sie tak jak mówili, wziąłem modeste (nie pamietam dokładnie co ale to najlepsze co było :lol: ) Jestem mega zadowolony, o powłoce pewno nie ma co mowić Zw wytrzyma te 5 lat bo sama fizyka zjawisk juz temu zaprzecza ale 3-4 lata jak najbardziej. Do tej pory efekt super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
raczej cały czas ten sam rynek od roku. Ja polecam najbardziej Modeste, GTechniq też jest bardzo dobry ale moim zdaniem ludzie go używają tylko dla tego bo ma bardzo dobrą reklame i rozgłos. Modesta jest odrobinę droższa od GTechniq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu
Obecnie coraz bardziej popularna staje się powłoka hybrydowa, którą oferuje firmahttp://www.braciapietrzak.pl/uslugi/hybrydowa-ochrona-lakieru. Powłoka ta to połączenie powłoki ceramicznej i powłoki kwarcowej.

 

ten zen xero to jakis kibel, broń boze nie nakładać.

 

Panowie apeluje 90% powłok to tania rozlewka z korei z baniek litrowych, ta sama fabryka, Rebranding Marketing itp...

Kupujcie sprawdzone produkty

 

Ja nadal polecam Gtechniq, z klilku względów,

sprawdzona, działa, łatwo sie domywa itd...

po 3 latach mozna zrobić odświeżenie i znowu auto wygląda tak samo

5 lub 7 lat pisemnej gwarancji

dla omnipotentów znawców i detailerów obowiązkowo w połączeniu z EXO

 

Jeśli chodzi o modeste nie mam doświadczenia więc sie nie wypowiadam, podobno dobre ale znam 1 zakład który to kładzie

od 1/2 roku połozyli 1 szt. ;) . Oczywiscie o niczym to nie świadczy

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego nie warto. Zapłaciłem dwa tygodnie temu 3500zł brutto za 5 letnią powłokę 4Nano. Wczoraj myłem pierwszy raz samochód ponieważ wykonawca usługi powiedział że 2 tygodnie nie myjemy samochodu aby powłoka w 100% się utwardziła. Jakie są moje obserwacje? Owszem samochód myje się łatwiej ale żeby wszystko robić zgodnie ze sztuką (czyli nie uszkodzić polerowanego lakieru i jak najdłużej zachować blask) to myjemy na dwa wiaderka plus do tego jakaś sensowna rękawica (ma mam wełnianą merino).

Kwestia hydrofobowości - według mnie tyłka nie urywa. Przejechałem w dwa tyg. samochodem 900km. Jazda autostradowa w deszczu również była i cóż jakoś ten bród nie został pędem powietrza i wodą ściągnięty. Przy myciu sama woda ciśnieniowo z Karchera brudu nie zdjęła - musiałem pójść klasyczną drogą czyli szamponik (4Nano bo taki mi dał w prezencie wykonawca usługi) dwa wiaderka i rękawica. Owszem rękawica z szamponem ślizga się po lakierze i brud schodzi bez problemów, osuszanie potem też bardzo fajnie idzie.


Czy położę powłokę jeszcze raz? Nie ponieważ jest to według mnie niewspółmierne do ceny za tą usługę. Myjąc samochód w domu samemu można naprawdę mieć lakier w dobrej kondycji przez długie lata a łatwość mycia i ochronę dają twarde woski które kosztują ułamek ceny powłok. Ponadto według mnie dobrze nałożony wosk daje znacznie żywszy efekt niż powłoka. Nie macie warunków to niech zrobi wam to firma detailingowa która za aplikację twardego wosku skasuje 150-200zł (tam gdzie mnie robili powłokę za wosk twardy biorą 150zł). Przy cenie 3500zł za powłokę zobaczcie ile aplikacji wosku macie w tej cenie. Nie wierzę że po 2 latach powłoka będzie wyglądać lepiej jak wosk położony na autko dwa razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego efektu nie robi wosk czy ceramika tylko korekta lakieru uwierz mi. Czy wosk, czy ceramika to jest tylko warstwa zabezpieczająca. Owszem daje ona efekt mojego auta czy jak ktoś woli oblania szkłem ale w woskach też możesz pobawić się doborem i uzyskasz to co najbardziej ci odpowiada.

Zresztą zobaczymy za 2-3lata. Samochód myje sam więc na pewno nie pokarm turboszczotami z myjni automatycznej czy jakimś turbo proszkiem z myjni bezdotykowej. Według mnie żadna ceramika nie wytrzyma takiego czasu. Wykonawcy są cwani mówiąc że aby mieć pewność trzeba raz a najlepiej dwa razy do roku oddać samochód do nich na serwis powłoki. Tylko ludzie czy to nie lekka przesada? Powłoka 3500zl serwis dwa razy w roku po 300zl. Lekkie szaleństwo. To ja mam silnik 2.0D w F11 bo chciałem ekonomicznie a na powłokę wydam tyle co różnica w paliwie między moim dieslem a jakaś zacną fajną benzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumie to po co położyłeś powłokę za 3500 a teraz narzekasz ze to przesada tyle zapłacić

Może wytłumaczę, nie wiedział czy powłoka rzeczywiście jest taka extra na wiele lat. Posłuchał ludzi zakładających te powłoki i wydał 3,5k myśląc, że będzie super. Teraz wie, że to pic na wodę i nie było to warte tyle kasy. Mam nadzieję, że pomogłem. :)

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor wątku powiem wam, że jakoś powłoki zależy tylko i wyłączni od producenta. Zanim cokolwiek zleciłem i kupiłem przeszukałem cały internet obdzwoniła dziesiątki firm i to co wybrałem było strzałem w 10. Od 2015r od marca jak auto wyjechało z salonu już z powłoka ceramiczna jest super. Mycie auta po dziś dzień to bajka. Nadal widać, że działa i nie ma żadnych problemów. Na e90 mam coś pomiędzy kwarcem a ceramika, kładłem sam, produkt oryginalny Bmw i nadal efekt super. Nie wiem co wy tak narzekacie ale albo kupiliście bubel albo ktoś was zrobił w trombe. Bmw ściągało ludzi z Warszawy aby przez 3 dni robili auto zanim wyjedzie z salonu i na bank przy kolejnym aucie zrobię dokładnie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor wątku powiem wam, że jakoś powłoki zależy tylko i wyłączni od producenta. Zanim cokolwiek zleciłem i kupiłem przeszukałem cały internet obdzwoniła dziesiątki firm i to co wybrałem było strzałem w 10. Od 2015r od marca jak auto wyjechało z salonu już z powłoka ceramiczna jest super. Mycie auta po dziś dzień to bajka. Nadal widać, że działa i nie ma żadnych problemów. Na e90 mam coś pomiędzy kwarcem a ceramika, kładłem sam, produkt oryginalny Bmw i nadal efekt super. Nie wiem co wy tak narzekacie ale albo kupiliście bubel albo ktoś was zrobił w trombe. Bmw ściągało ludzi z Warszawy aby przez 3 dni robili auto zanim wyjedzie z salonu i na bank przy kolejnym aucie zrobię dokładnie to samo.

Nie chcę pogrążać autora tematu ale od momentu położenia powłoki zacząłem trzepać internet na lewo i prawo. Doszło do tego że poprzez forum trafiłem do osoby (która notabene mieszka w mojej okolicy) i postanowiłem się z nią spotkać. Owy młody człowiek naświetlił mi dość mocno świat detailingu samochodowego i pokazał mi jak to wszystko działa.

Odpisuję w tym temacie ponieważ pierwsze słowa kolegi powyżej odnośnie tego że "wszystko zależy od producenta" troszkę mnie poruszyły. Jak pisałem wcześniej sam mam na samochodzie od miesiąca powłokę 4Nano Rock. Byłem przy jej aplikacji, osoba która mi to robiła otwierała przy mnie całe pudełeczko łącznie z aplikatorami. Na koniec dostałem wlepki na wnęki samochodu z informacją dla ewentualnych myjni i certyfikat z naklejką która znajdowała się pierwotnie na opakowaniu produktu (że niby wszystko ma swój numer i certyfikat który można sprawdzić u producenta). Owszem powłoka jest i działa - chociaż myślałem że będzie działać bardziej spektakularnie.

Teraz wracając do odwiedzin u w/w dżentelmena. Facet pokazał mi na żywo że wszystkie te powłoki są na bazie jednej i tej samej substancji. Co więcej człowiek ten mocno udziela się na forum dotyczącego kosmetyki aut (nie będę przytaczał jakiego bo jak ktoś chce to sobie znajdzie). Pokazał mi dwie maski samochodowe podzielone na sekcje z naniesionymi różnymi powłokami kwarcowymi i ceramicznymi. Powłoki te były traktowane różnymi środkami od takich do usuwania smoły i asfaltu, APC, mocne kwaśne i zasadowe piany aktywne aż po kilkudniowe przetrzymywanie na nich warstwy soli drogowej. Powiem tak, wszystkie z nich zachowały się tak samo. Od tej za 1200zł (koszty samego produktu) do takich za 8$ - tak są takie cuda dostępne na Alliexpresie i one również działają. Notabene na wspomnianym przeze mnie forum są genialne opracowania i testy ludzi którzy zajmują się detailingiem i jest tam również opis wspomnianej powłoki za 8$ która działa na równi z innymi.

Reasumując to co widziałem. Powłoki chronią - to na pewno ale nie jest to żadna technologia z NASA warta takich pieniędzy jakie ludzie za nie płacą. Zresztą co tu dużo mówić dopóki lud ma dobrze zamydlone oczy i wierzy że sprzedaje mu się kosmiczną technologię to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.