Skocz do zawartości

Bmw e93 wymiana akumulatora


krzych81

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana akumulatora w BMW e93.mam pytanie czy przed wymiana należy podłączyć prostownik celem podtrzymania napiecia.widziałem film na yt jak facet przed wymianą podłączył prostownik pod maską dopiero później wymieniał aku.Czy jest to konieczne,nie można po prostu wyjąć stary i wsadzić nowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic podpinać ;) Wyjmujesz stary, wrzucasz nowy, przeprowadzasz adaptacje i tyle. Przy Start&Stop musisz kupić AGM. Ja osobiście polecam Varte, ale to już jak kto woli ;)

 

Co ma dać prostownik skoro po wyjęciu aku obwód będzie otwarty? Nie oglądałem tego filmu nawet :wink:

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy auto będzie normalnie działało jeżeli od razu po wymianie na zakoduję zmiany aku?Nie mam takiej możliwość nie jestem w Pl,jak pojeżdżę troszkę bez kodowania dodawania nowego aku czy coś się może stać poważnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic strasznego się nie stanie, jeżeli wcześniej miałeś też AGM jak powinno być to napięcie będzie na pewno OK. Po prostu może dostawać inny prąd ładowania, ale tragedii z tego nie będzie. W praktyce nie masz się czym martwić. Z tego co mi się wydaje, jeżeli wymieniasz na identyczny to jego kodowanie nie jest potrzebne tzn. identyczna pojemność, technologia. Prąd ładowania, który daje auto jest uzależniony od pojemności i stąd potrzebne są kodowania przy zmianach aku.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołączę się do pytania. Mam w E92 oryginalny akumulator BMW AGM 90Ah / 900A i na dniach będę w posiadaniu nowego Varta SILVER Dynamic AGM 95Ah / 850A

Moje pytanie czy jest wymagana zmiana parametrów w komputerze mojego samochodu? Bardzo proszę o odp. Nawet nie wiem kto w okolicach Stalowej Woli może dokonać zmiany tych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie podłączę się do tematu.

Chciałem zapytać czy jeżeli wyjmę akumulator z mojego E93 330i 2008 rok to czy po jego ponownym montażu będę musiał coś dodatkowego robić jeżeli tak to co?

Aku chcę wyjąć bo auto będzie stało całą zimę nie używane wiec akumulator może stracić przez ten czas swoje parametry.

Czy jeżeli wyjmę aku teraz i włożę ponownie na wiosnę konieczne będą jakieś ustawienia komputera czy coś innego?

Jeżeli konieczne będą jakieś regulacje ustawienia to bardzo proszę o wyjaśnienie co trzeba będzie zrobić.

Gdyby znalazł się ktoś na tyle uprzejmy aby to wyjaśnić w prosty sposób lub podesłał link do odpowiedzi był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stanie, jeśli samochód będzie stał tyle czasy odłączony od prądu, ale jak wymieniałem u siebie aku zgodnie ze wskazówkami z youtube (co zajęło ok pół godziny), to później musiałem podjechać na ASO w celu usunięcia paru błędów ( coś w stylu nie działało ogrzewanie tylnej szyby, regulacja lusterek i chyba spryskiwacze przedniej szyby).

 

Więc pewnie na coś takiego powinieneś się nastawić na wiosnę

http://images68.fotosik.pl/367/113fbbf3940b185fgen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

BMW E91 2005 rok 325i bez start/stop

Prosze o weryfikację czy akumulatory na tej stronie http://jakiakumulator.pl/bmw-3-e90-2005-2011-akumulatory/

faktycznie są polecane ?

mój wybór to Centra Futura Silver CA770 lub BOSCH S50 08

 

Ważne pytanie : jak diagnozować stan akumulatora zanim doświadczę padnięcia w praktyce ?

Niby dotychczas wszystko jest OK , pali z pierwszego . Auto kupiłem w lecie , nie miałem okazji sprawdzić w temperaturach poniżej -10 .

Ale wybieram się w góry a prognozy mówia że może być zimno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podjedź do hurtowni z akumulatorami, za 5,- sprawdzą czy nadaje się jeszcze. Ewentualnie sam wstępnie możesz zobaczyć jakie ma napięcie po nocy oraz do ilu spada podczas rozruchu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oni tam zawsze mówią żeby wymienić :D

Bez przesady :wink: możesz sprawdzić wstępnie tak jak napisałem i podaj wartości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17-tu godzinach postoju pod chmurką 3 -5 stopni na plusie , nie mam pojęcia jaki i jak stary akumulator jest wstawiony .

- otwarte drzwi i maska , pali się podświetlenie wnętrza i dół drzwi , pomiar za pomocą prostego chińskiego multimetru cyfrowego , wyprowadzenie plusa - do sruby na kielichu - 11,98 V

- włączone pozycyjne - 11,83 V

- włożony kluczyk , start iDrive , gra radio , pozycyjne (najwięcej co dało się włączyć ) - 11,79 V

- tylko start silnika - najniższe zauważone 9,3 V

- silnik pracuje - 14,9 V

 

na pierwszy rzut oka nie wygląda źle , ale prosze o komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poniżej 10V podczas rozruchu to mało, zacznij od ładowania i znowu sprawdź na drugi dzień, ale myśl o zmianie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.