Skocz do zawartości

[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakładając, że wymieniono oleju tylko 300 ml (czyli tyle co nic) uważam, że wymianę powinno zrobić się ponownie.

I teraz zależy to już od ciebie czy pojedziesz do tego samego warsztatu i w ramach reklamacji wymienią Ci ponownie czy skorzystasz z usług kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300ml czyli nic ? O czym Ty piszesz. Tam wchodzi 500ml.

Pojemność skrzynki to 700ml. Przy wymianie poprzez odciąganie podmieniamy tylko 500ml max.

A więc 300ml należy porównać do 700ml a więc całej obiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy we wszystkich F10 nie ma korka spustowego??

Umówiłem się na wymianę oleju w skrzynce vtg ,mechanik powiedział mi że jak nie będzie korka sportowego to muszą przechylać nie wiem w jaki sposób,będą to robić, a Czy do odciągnięcia starego oleju jest potrzebny jakiś konkretny sprzęt??.Zaznaczam że umówiłem się w warsztacie który się specjalizuje w BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest korek spustowy czy nie zależy od rodzaju skrzynki ATC

Poniżej podaję linki do opisu dla dwóch typów:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-525d-xdrive-lim/repair-manuals/27-transfer-box/1VnXaQfcwe

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-525d-xdrive-lim/repair-manuals/27-transfer-box/1VnXbu83Vt

Nie wiem jaka skrzynka jest w F10. Ja w swoim X3 mam ATC 45L

Na podanych stronach można wyjść "wyżej" i poszperać więcej wchodząc w inne linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzis wymienilem olej w silniku i skrzynce VTG - odciagnelismy tylko 0,4 L

Czy te skrzynkki maja 0,44 L czy 0,7 L pojemnosci ?

Olej czarny w porownaniu do nowego ktorego kolor jest zolty slomkowy i ma specyficzny zapach

Zadnych objawow przed jak i po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W Fkach jest jakaś dziwna akcja z tą kalibracją po wymianie oleju vtg. Wymieniłem olej przy 240tkm bez kalibracji, przy 260 wyskoczył błąd vtg o zużytym oleju. Na wszelki wypadek zmieniłem ponownie, a istą przeprowadziłem procedurę kalibracji/resetu. Dopiero po zrobieniu procedury udało się skasować błąd. Nie jestem pewien czy jak nie ma błędu to można zrobić reset ale chyba tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem coś takiego, że jeżeli wymiana oleju jest całkowita to wypada zrobić adaptację a jeżeli tylko podmiana części, to nie potrzeba. Tak mówił mechanik.

Podmianę części oleju wykonuje się często w sytuacjach gdy w skrzynce xDrive nie ma korka spustowego.

U mnie jest tak (niestety) i rok temu robiłem częściową podmianę (profilaktyczne) - czytaj powyższe posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie w następny piątek planuje wymianę oleju w VTG. Powiedzcie mi czy olej BMW TF0870 DTF-1 83222409710 lub Ravenol DTF-1 pasuje do wszystkich napędów x-drive czy nie? BMW f11 520xd 190KM LCI.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie w następny piątek planuje wymianę oleju w VTG. Powiedzcie mi czy olej BMW TF0870 DTF-1 83222409710 lub Ravenol DTF-1 pasuje do wszystkich napędów x-drive czy nie? BMW f11 520xd 190KM LCI.

Z góry dzięki.

 


Pewnie sprawdzałeś nr części po vinie...???

Według nr. części olej Revanol DTF1 pasuje do twojej skrzyni.


Skrzynka transferowa ATC 300/350/400/450/500/700 / 35L / 45L

BMW DTF1 ------ 83 22 2 409 710 ------- Puszka 1-litrowa


UWAGA

Przed otwarciem pojemnika należy „wymieszać” olej przekładniowy, aby równomiernie rozprowadzić dodatki w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Tak myślałem że będzie ok ale wolałem się upewnić. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie oleju w VTG. Maksymalnie udało nam się odciągnąć 440ml. Do przelania weszło 500ml. Niebwiem czy to dużo czy mało? Skrzynka ACT35L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie resetowałem. Z tego co tutaj wyczytałem robi się ją po naprawie albo całkowitej wymianie oleju? Wrażenia, przed wymianą z x-drive nic się nie działo i po też nie. Wymiana profilaktyczna. Olej po 78kkm czarny, przepracowany, bez żadnych opiłkow i zanieczyszczeń. Jedyne co mnie zastanawia to że do przelania weszło 100ml więcej oleju niż odessalismy. Wycieków zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W f10 xdrive 525 218 latem wymienialem również olej w f10 xdrive (profilaktycznie, nic się nie działo z autkiem) - mialem do wyboru Revenol albo oryginalny BMW - byłem u Fąfary, więc akurat za jednym zamachem w raz z rozrządem :P


Generalnie to co mi powiedzieli, że Revenol to bardziej do starszych aut lać, gdyż ma "ogólną"gęstość, ale lepiej dobierać oryginalny olej z BMW który ma mniejszą gęstość oleju i będzie lepiej się sprawować w VTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.