Skocz do zawartości

[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniłem dzisiaj olej w xdrive.

Był dość czarny. Udało się go odessać jakieś 450-500 ml. Nowy ma kolor słomkowy i dość dziwnie pachnie.

Pojeżdżę trochę i wymienię znów. Zostało mi jeszcze z pół litra …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w sobotę, kolor dość ciemny ale nie śmierdział, odessałem około pół litra. Do gumowej rurki dołączyłem 20cm miedzianej rurki hamulcowej, po odpowiednim powyginaniu doszła mi do samego dna, a jest tam ciasno i gumowym wężykiem do dna raczej się nie dojdzie.

Po wymianie kalibracja btoolem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem, żadnej kalibracji nie robiłem - jedynie lać ori olej nie revenol - gdyż revenol ponoć jest bardziej uniwersalny, ma większą gęstość.. na starsze auta styknie


@edit

Z rozpędu napisałem, gdzie już wcześniej wypowiedziałem się w tym wątku o to samo - proszę Admina o usunięcie wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,


Bmw F10 528ix 2011r wyskoczył mi błąd VTG (Skrzynia rozdzielcza) - 440102 - Pogorszenie parametrów oleju. Auto czasem szarpnie przy ruszaniu.

Mam zamiar wymienić olej w tej skrzyni, który już zakupiłem, ale czytałem też, że trzeba wykasować adaptację. Moje pytanie, czy jestem w stanie to zrobić urządzeniem diagnostycznym DELPHI, który w VTG ma opcję "zerowanie modułu sterowania" lub BMWAiCoder z kablem enet?

Czy kasowanie adaptacji/programowanie (różne opisy znalazłem) skrzyni rozdzielczej polega tylko na wyzerowanie parametrów i skrzynia sama się przyuczy czy jest to wprowadzanie jakichś konkretnych parametrów?

Jeżeli tymi programami nie mogę tego zrobić, to skąd mogę pobrać program ISTA+ (bo pewnie tym można to ogarnąć) i którą wersję najlepiej pobrać żeby bez problemu obsłużyć F10 z 2011r.? Trochę o tym czytałem ale mam mętlik i nie wiem, którą wersję tego programu załatwić. Będę wdzięczny za pomoc.

Ewentualnie kto by mi to ogarnął w okolicach Oświęcimia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.