Skocz do zawartości

E90 320d dymi na biało - krzywy korbowód ? Proszę o pomoc


karkin

Rekomendowane odpowiedzi

ja też czekam na tester. dzisiaj jeszcze sprawdze poprawność założenia filtra paliwa.

 

właśnie dostałem smsa z poczty i wygląda na to że tester już dzisiaj będę miał ... także zapowiada się weekend podejrzeń i rozwiewania wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oto dwa filmiki z porannego odpalenia auta... co o tym sądzicie ?

 

http://youtu.be/oeJmvtY0-_U

http://youtu.be/cG6AbiQxBaw

 

dym śmierdzi niespaloną ropą czy olejem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecej dymi na biegu jalowym I jest ro gryzacy dym to stawiam na ktorys z wtryskow.

 

 

 

Kolego tak jak pisałem na początku auto dymi przez 20-30 sekund tylko po paro godzinnym postoju, jak jest cieply nie ma zadnego dymu.

Wtryski sprawdzone na maszynie, dwa w stanie idealnym, dwa troche slabsze ale mieszcza sie w tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ja mam problem z odpaleniem jak jest -10 stopni. auto nie chce zlapac. samym dymem może bym sie nie przejmował. to nie jest tylko dym, auto nierowno pracuje, trzesie buda nawet jak jest +10 stopni. olej i filtry zamowione w sklepie internetowym VALVOLINE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby płyn ściekał przez uszczelkę albo zawór do cylindra to inaczej by palił, nie miał by siły zakręcić 1 raz, potem było by ok, a para wydostawała by się dłużej do tego słodki zapach dymu, i na postoju na wolnych obrotach i przygazowaniu przez chwile leciała by para, mnie martwi ten stukot jest mocno niepokojący zwłaszcza ten na 1 filmie, szkoda kolego, że skupiłeś sie na dymie zamiast odgłosie silnika, podobny niestety do tego... chodzi mi o pierwsze sekundy odpalenia

 

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz auto od paru miesięcy. Jeśli problem występował od początku po zakupie i okaże się że sprawa jest poważna, a kupiłeś auto od handlarza/komisu, możesz spróbować dochodzić swoich praw z tytułu rękojmi za wady ukryte. Najlepiej jak byś się kogoś poradził obytego w tych tematach albo z rzecznikiem praw konsumentów skontaktował. Zawsze można spróbować zwrócić auto, domagać się obniżki lub zwrotu kosztów doprowadzenia auta do stanu jaki ma być.

Ale to Twoja decyzja i pewnie zależna od ostatecznej diagnozy i kosztów jakie będzie za sobą niosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.