Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem już po akcji i byłem pierwszy w Bydgoszczy. Samochód ma wymieniony kompletny rozrząd. Auto nie do poznania , cicho i niwsłychać już tego metalicznego tarcia , większa moc,

 

Miałem przebiek 248000 przebiegu. E61 2007r.

 

 

Witam wszystkich szczęśliwych użytkowników BMW:). Zostałem umowiony na akcje serwisowa do Bawaria Motors Katowice. Powiedzieli, ze akcja dotyczy tylko napinacza, cala ewentualnie reszta na koszt klienta. Jak to sie ma do kolegi powyzej, ze zostal mu wymieniony caly rozrzad? Jakie oplaty ewentualnie poniosles? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie ,ze daja gwarancje bo napewno im sie przyda.

Bo jak ma pracowac lancuch , nawet ekstremalnie napiety na takim kole zebatym.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/22/20130520185733.jpg

 

W koncu sie poslizgnie i wszystkie zawory do wyminany itd.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,ze daja gwarancje bo napewno im sie przyda.

Bo jak ma pracowac lancuch , nawet ekstremalnie napiety na takim kole zebatym.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/22/20130520185733.jpg

 

W koncu sie poslizgnie i wszystkie zawory do wyminany itd.

 

Ktoś, kto trochę się zna na rowerach wie, że łańcuch w rowerze wymienia się co jakiś czas i jeśli przeciągnie się tę wymianę zbyt długo - nie ma sensu zakładać nowego łańcucha bez wymiany wolnobiegu (zębatek tył), gdyż taki nierozciągnięty łańcuch przeskakuje po wyrobionych zębatkach ;)

Mam nadzieję, że w moim samochodzie nie zrobią tego błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

 

Też byłem zaskoczony ale lepszy Rydz niż nic;-) Łańcuch w tych silnikach miał być dożywotni, powiedział że w moim aucie nie działo się nic i najprawdopodobniej napinacz też był okey;-) tylko go wymienili bo musieli. auto było objęte akcją serwisową bo znajdowało się w grupie samochodów zagrożonych. Jedynka do odbioru po około 3 godzinach. wywoskowana, i co najlepsze 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów;-) Więc zapytałem gościa co jak sie urwie łańcuch? powiedział zapraszamy do nas i robią to na gwarancji bo oni sprawdzili i podjęli decyzje ze łańcuch sie nadaje do jazdy wymienili napinacz czyli ingerowali w rozrząd. Więc brzmi zachęcająco;p hehhe :cool2:

Dostałeś na popierze potwierdzenie co zrobili i deklarację tej dwuletniej gwarancji ?

Czy mają to tylko zapisane u siebie w systemie komp.a klient wyjeżdża tylko z słowną deklaracją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dzwonilem i moja e90 jest objeta akcja 09.2007. Fajnie bo myslalem juz zeby zrobic to na wlasna reke. Ciekawi mnie czy wymienia tylko napinacz... Pewnie pojade do Warszawy. Ktory serwis polecacie? Ktos juz byl w ktoryms z salonow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałeś na popierze potwierdzenie co zrobili i deklarację tej dwuletniej gwarancji ?

Czy mają to tylko zapisane u siebie w systemie komp.a klient wyjeżdża tylko z słowną deklaracją ?

 

 

 

nie dostałem na papierze potwierdzenia ani dwuletniej gwarancji. Myślę że nikt nie dostanie. mam tylko formularz, kartę serwisową że auto było przyjęte do akcji serwisowej o numerze XXXXXXXXXXXXXXXXX. dnia tego i tego z przebiegiem tym i tym więc to jest już dowód na papierze że w nim grzebali a "akcja serwisowa" o tym numerze świadczy o ingerencji w rozrząd.

Wszystko zostało zapisane w Centrali BMW co wymienili ect. więc w systemie jest.

a co do gwarancji to nie ustala ją dany dealer, tylko wydaje mi się , że jest Od górny nakaz. gdybym się mylił w tym co piszę to przepraszam. :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiekszość przypadków zerwanego rozrzadu dotyczy dolnego łańcucha ktorego super magicy-mechanicy nie są w stanie zmierzyć ! Pomiar i wymiana napinacza dotyczy górnego łańcucha - także powinni zrobić komplet czyli 3 koła ,3 łańcuchy ,4 slizgi , 2 napinacze , uszczelki itp. Wymiana gornego łancucha odbywa sie bez rozbierania silnika poprzez rozkocie i przeciaganie nowego łancuszka oraz wymiane gornego napinacza to prowizorka bo i tak urwie sie dolny !!!! Takze powodzenia

Wymieniam taki rozrzad raz w tygodniu ! I jeśli już robic na akcji ty tylko w aso w ktorym pracują mechanicy i wymieniają komplet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem ustńa informacje ze jest dwu letnia gwarancja. :wink:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć nieporozumień, przedstawiamy poniżej czynności związane z wymianą wadliwych elementów napędu rozrządu objętych akcją techniczną. Czynności te są bezpłatne dla Klientów.

 

Procedura akcji technicznej:

1. Wymiana napinacza + kontrola napięcia łańcucha rozrządu.

2. Jeśli po kontroli napięcia łańcuch jest OK – Klient wyjeżdża, akcja techniczna jest zakończona.

3. Jeśli łańcuch jest NOK – samochód zostaje w warsztacie -> zamawiamy części do napędu rozrządu. Czas oczekiwania na części + czasochłonność prac to ok. 10 dni roboczych.

 

4. Jeśli w trakcie prac związanych z wykonaniem pkt 3 napotkamy uszkodzenia, niesprawności np. kolektora ssącego (popękane klapki), uszkodzone przewody podciśnieniowe itp. części z osprzętu to te rzeczy staną się kosztem Klienta – tzn. Doradca przedstawi kosztorys ofertowy przed wystąpieniem kosztów. Jednak może być tak, że bez wymiany tych dodatkowych części samochód nie będzie mógł wyjechać z warsztatu.

 

Pozycje z pkt. 1 – 3 są BEZPŁATNE DLA KLIENTÓW.

 

pozdrawiamy

Bawaria Motors Katowice

 

Witam. Jaka jest gwarancja po wymianie wadliwego napinacza? Czy w wypadku stwierdzenia, ze lancuch jest ok i nie zostanie wymieniony to takze objety jest gwarancją? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na dziś byłem umówiony z BMW X3 w Bawaria Motors w Gdyni i po 20 minutach sprawdzania stwierdzili,że rozrząd jest do wymiany bez gadania. Przebieg 193 tys. Auto będzie stało tam kilka dni i mam nadzieję,że zrobią to dobrze:) ogólnie odniosłem wrażenie, że bardzo mili tam ludzie pracują i nie walą ściemy, nie naciągają i kilka razy dzwonili z pierdołami,że coś zauważyli i czy maja robić czy nie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało przy odbiorze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info o nowej akcji serwisowej BMW na wymianę kompletnego rozrządu w silnikach N47 z początków produkcji.

Oczywiście wymiana bezpłatna, sprawdzić czy auto jest uprawnione można po numerze VIN w dowolnym ASO.

A ja mam silnik N47S - 2,00l (150kW) w BMW X1 z 2010 roku (108 kkm). Czy akcja mnie obejmuje?

 

Pozdrawiam,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się interesował tematem wystarczająco i czytał, to wiedział że nie:

Akcja na dziś, obejmuje początek produkcji czyli 2007/2008r.

Aaaaa, to szkoda. Bo ja także przekroczyłem 75 kkm. Ale może za 2 lata dojdzie i do mnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno mnie tutaj nie bylo jednka mam nieslychana historie ktora chce sie z Wami podzielic.

- Ok. 2 tygodnie temu odebralem list w ktorym to pieknie zostalem poinformowany o akcji serwisowej ktora to objety jest moj x3.

- Bardzo sie ucieszylem z profesjonalnego podejscia i czekajacej mnie naprawy.

- Wstepnie umowilem sie na wymiane. Jednak Pan w M-Cars potwierdzil ze ciagle czekaja na czesci etc. Wszystko sobie zapisal i obiecal ze bedzie dzwonil...

- Natomiast...4 dni temu po wyjechaniu z garazu i przejechaniu ok. 1,5 km....zerwal sie lancuch...!??!!!

Tak wiec jestem chyba pierwszym przypadkiem auta z "akcji" serwisowej gdzie auto samodzielnie juz na akcje nie dojechalo.

Obecnie czekam na decyzje BMW. Mam nadzieje ze ponownie nie bede rozczarowany ich decyzja i podejsciem do zaistnialej sytuacji.

Autko jest krajowe i nic nigdy przy silniku nie grzebalem. Przebieg oryginalny 130 tys.

O finale akcji zapewne poinformuje caly swiat - mam nadzieje ze bedzie to dobry PR dla BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jak mają wezwać któregoś tam właściciela ? jeżeli jesteś pierwszym właścicielem samochodu, to otrzymujesz telefon/e-mail/list o akcji serwisowej. Jest tak w przypadku VAG, BMW,Toyota, nie wiem jak inne marki.

 

Dokladnie. Jak ktos serwisuje auto w ASO to napewno zostanie poinformowany i niewazne ktorym wlascielem jest.

 

No właśnie, że w tym przypadku NIE !!! Dokładnie mi koleś w ASO powiedział, że akcja jest ale bez powiadamiania klientów !!!

Jeżeli się mylę to niech zgłosi się przynajmniej jeden którego wezwali !!!

 

Zgłosił się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno mnie tutaj nie bylo jednka mam nieslychana historie ktora chce sie z Wami podzielic.

- Ok. 2 tygodnie temu odebralem list w ktorym to pieknie zostalem poinformowany o akcji serwisowej ktora to objety jest moj x3.

- Bardzo sie ucieszylem z profesjonalnego podejscia i czekajacej mnie naprawy.

- Wstepnie umowilem sie na wymiane. Jednak Pan w M-Cars potwierdzil ze ciagle czekaja na czesci etc. Wszystko sobie zapisal i obiecal ze bedzie dzwonil...

- Natomiast...4 dni temu po wyjechaniu z garazu i przejechaniu ok. 1,5 km....zerwal sie lancuch...!??!!!

Tak wiec jestem chyba pierwszym przypadkiem auta z "akcji" serwisowej gdzie auto samodzielnie juz na akcje nie dojechalo.

Obecnie czekam na decyzje BMW. Mam nadzieje ze ponownie nie bede rozczarowany ich decyzja i podejsciem do zaistnialej sytuacji.

Autko jest krajowe i nic nigdy przy silniku nie grzebalem. Przebieg oryginalny 130 tys.

O finale akcji zapewne poinformuje caly swiat - mam nadzieje ze bedzie to dobry PR dla BMW.

 

Wątpię by uznali ci naprawę w formie akcji teraz po zerwanym łańcuchu ale obym się mylił. Powodzenia

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno mnie tutaj nie bylo jednka mam nieslychana historie ktora chce sie z Wami podzielic.

- Ok. 2 tygodnie temu odebralem list w ktorym to pieknie zostalem poinformowany o akcji serwisowej ktora to objety jest moj x3.

- Bardzo sie ucieszylem z profesjonalnego podejscia i czekajacej mnie naprawy.

- Wstepnie umowilem sie na wymiane. Jednak Pan w M-Cars potwierdzil ze ciagle czekaja na czesci etc. Wszystko sobie zapisal i obiecal ze bedzie dzwonil...

- Natomiast...4 dni temu po wyjechaniu z garazu i przejechaniu ok. 1,5 km....zerwal sie lancuch...!??!!!

Tak wiec jestem chyba pierwszym przypadkiem auta z "akcji" serwisowej gdzie auto samodzielnie juz na akcje nie dojechalo.

Obecnie czekam na decyzje BMW. Mam nadzieje ze ponownie nie bede rozczarowany ich decyzja i podejsciem do zaistnialej sytuacji.

Autko jest krajowe i nic nigdy przy silniku nie grzebalem. Przebieg oryginalny 130 tys.

O finale akcji zapewne poinformuje caly swiat - mam nadzieje ze bedzie to dobry PR dla BMW.

 

Wątpię by uznali ci naprawę w formie akcji teraz po zerwanym łańcuchu ale obym się mylił. Powodzenia

Myślę, że uznają, bo przecież akcja dotyczy właśnie przeciwdziałania takim sytuacjom.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że akcja jest tylko na starsze roczniki, bo problem jednak dotyczy modeli do 03.2011

 

Complaint

Sound of friction drag on the engine from about 1500 rpm, which is visible from the inside.

The noise can be perceived in area of the gearbox housing and the oil pan.

 

Cause

Excessively sharp edges on the sprockets, the chain does not flow evenly over the guides.

 

Measures

We must distinguish two cases:

 

Case 1:

 

For engines N47, N47DKO, N47S, interval from 01.03.2007 to production 05.01.2009.

 

In case of customer complaint must change the following parts:

(See Annexes, Figures 1 to 7.) - Nov. 21 7803479 Sutitución the crankshaft bearings.

 

Caution: Use only crankshafts with a production date back to 5. 1. 1. 2009 2009

The production date is printed on crankshaft sprocket (see page 2 of the Annex)

 

Meaning of the figures:

The first two indicate the assembly line.

The 6 following year (two digits), month, day.

Last 5 indicate the reference number of the crankshaft.

Thus, the crankshaft shown on page 2 of the annex was built on October 21, 2009.

41 -11 7,797,896 chain oil pump.

11 31 8 506 652 Timing Chain bottom.

13 52 7 797 906 sprocket for driving the high pressure pump.

11 27 7 800 523 sprocket (intermediate for balance shafts).

11 8,510,014 31 Supply Chain superior.

-11 7,797,899 31 Timing Chain Guide above.

-13 7,797,904 52 Timing Chain Guide below.

 

Note: Adjusting the intermediate gear shafts accurately balanced according to workshop manual. In case this intermediate sprocket and the balance shafts are not sufficiently fit, the motor can still giving rise to noise despite the new crankshaft.

 

See November 21 workshop manual 500 "crankshaft replacement."

 

Note: In the case of vehicles to which a previous repair and they replaced the crankshaft:

Proceed with these vehicles as detailed in "Case 2".

 

Case 2:

 

N47 engine, N47DKO, N47S, N47T production interval 05.01.2009 - 01.03.2011

 

In case of customer complaint replace the following parts:

(See Appendix, Art 8 to 10)

-11 8,506,652 31 Supply Chain bottom.

- 13 52 7 797 906 sprocket high pressure pump.

- 11 31 8 510 014 Supply Chain superior.

-11 7,797,899 31 Timing Chain Guide above.

-13 7,797,904 52 Timing Chain Guide below.

 

Note: There is no need to release the binding thread of the intermediate toothed wheel balancer shafts.

 

Note: As of March 2011 there are new guidelines. These guidelines do not bring reinforcing ribs.

 

(See Appendix, pp. 7 and 10.)

In this way the inner surface of the guides is smooth throughout its length and the timing chain runs easily on them.

They have not changed the references.

 

Note: During the repair make sure guides are mounted without lateral veins (in the Annex, Art 7 and 10.)

 

Attention:

No repairs are allowed in vehicles with production date after 03/2011 and vehicles in which all existing measures have already been made. The sound now is the moment, the normal state of this world! No risk of broken chain!

 

Not allowed engine change because of this claim!

 

 

 

tutaj niefajny filmik obrazujący problem - BMW powinno posłuchać rady starszego Pana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marca 2011?

Znam przypadek gdzie wymieniono łańcuch w aucie z grudnia 2011 na gwarancji przy przebiegu 80kkm. Być moze to był jakiś wyjątkowy pech.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jakieś forum niemieckiego żaden N47D20O1 nie jest objęty bo konstrukcja rozrządu jest już tam "poprawiona". Ciekawe co to znaczy.... i czy poprawiona to już dobrze, czy zerwie się trochę później ;-)

 

Ktoś coś wie o tym?

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jakieś forum niemieckiego żaden N47D20O1 nie jest objęty bo konstrukcja rozrządu jest już tam "poprawiona". Ciekawe co to znaczy.... i czy poprawiona to już dobrze, czy zerwie się trochę później ;-)

 

Ktoś coś wie o tym?

 

To podaj to forum i przeczytamy razem :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.