Skocz do zawartości

318i pali jak smok!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja e36 318i zaczela palic jak smok , samochod mam prawie 2 lata wczesniej spokojnie miescilem sie w miescie w 10l czasami nawet troche mniej ostatnio zauwazylem ze przepala straszne ilosci paliwa , wskaznik pokazuje zla ilosc paliwa w baku ostatnio myslalem ze mam jeszcze pare litrow a Tu zonk nie dojechalem nawet do domu bak byl pusty samochod przestal jechac zalalem do banki 5l wlalem w bak wyzerowalem licznik pojechalem na stacje i nalalem do banki kolejne 5l myslalem ze zrobie spokojnie 50km zanim zgasnie jezdzilem strasznie spokojnie do 3tys trzymalem go na stalej predkosci zey ekonomizer pokazywal jak naj mniej i po 39km samochod zrobil kaput paliwo sie skonczylo

moje obliczenia:

przy bardzo delikatnej jezdzie 12,6l-100KM

przy ostrzejszej 14l-15l-100KM

to jest stanowczo za duzo jak na 1.8 m40

moje pytanie co sie moglo zepsuc ? sonda lambda ? ( silnik chodzi dobrze nie faluje na obrotach ) mechanik od beemek powiedzial mi zeby wymienic swiece i moze pomoze , ew przeplywomierz moze byc walniety ale z samochodem nic sie nie dzieje , osiagi ma takie jak ma miec wszystko jest ok tylko to spalanie mnie dobija bo w domu jest jeszcze e30 325i i ona przy spokojnej jezdzie spala tyle samo co 318i ! ;-(

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba najbardziej prowdopodobna jest wersja lambdy, przeszedł w tryb awaryjny i leje więcej wachy, a wolne mogą być dobre i osiągi w tym trybie też,

 

przy wypalonych świecach na pewno straciłby na mocy,

a przy przepływówce działy by się różne dziwne rzeczy i na wolnych też by szalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga jest lambda ? jesli to byla by przyczyna nadmiernego spalania to co radzisz kupic orginal nowka/uzywka/zamiennik ??? jestem studentem wiec nie mam zbyt duzo pieniedzy czy roznica miedzy np orginalem a zamiennikiem jest znaczaca jesli chodzi o ta sonde ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem tak:

 

http://img45.imageshack.us/img45/4560/79gy0bq.png

 

1. sonda znajduje się: zaglądając do komory silnika tuż za połączeniem się kolektorów wydechowych, konkretniej: numerek 17

 

 

2. napiecie sondy lambda-jezeli waha sie w granicach 0.2-1v to jest ok-najlepiej zrobic to oscyloskopem lub miernikiem analogowym, a robi się to tak:

 

3. przy sondzie sa 4 kabelki, 2 szare, czarny i biały.na czarnym jest napięcie. no i oczywiście na pracującym silniku i na podpiętej sondziewpychamy koncowki od miernika w dziurke i patrzymy co się dzieje, jeśli:

 

4. po rozgrzaniu silnika sonda na wolnych skacze tak miedzy 0,1-0,2 do 0,7-0,9.Po dodaniu gazu natychmiast idzie na 0,9 nawet trochę więcej. Jeżeli dodacie gazu i przytrzymacie gaz w jednym miejscu to sonda idzie na 0,9 a póżniej zaczyna przy stałych obrotach np. 2000 regulować ,a wiec skacze od 0,1 do 0,9.

 

5. na wolnych obrotach powinna wskazywac 0,5-0,7V - jesli pokazuje inaczej to trzeba doregulowac przeplywomierz sruba upustu (taka imbusowa u gory)

 

6. kupowanie nowej sondy(by pioter W)

szukajcie sondy uniwersalnej na allegro - ja za nówkę NGK/NTK zapłaciłem 80 zł - oczywiście kabelki do lutowania, ale byłem na diagnostyce i przy okazji zbadałem sondę

 

 

PS. JEST TO CZEść OPOWIEśCI Z BEEMKA-KLUB, ZA CO DZIęKUJę KOLEGOM A W SZCZEGóLNOśCI NOKERMANOWI OCZYWIśCIE :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam kolege z 3miasta.ja rowniez mam e36 1.8i.moja pali w miescie ok10l a jesli jezdze spokojnie to jakies8-9 ,tyle ze mam do wymiany wlasnie sonde(nierowna praca silnika-czasami,skacza mi obroty)bylem w warsztacie w rumi u "locha" ,podpiol mi auto pod kompa i wykazalo ze sonda jest walnieta.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege z 3miasta.ja rowniez mam e36 1.8i.moja pali w miescie ok10l a jesli jezdze spokojnie to jakies8-9 ,tyle ze mam do wymiany wlasnie sonde(nierowna praca silnika-czasami,skacza mi obroty)bylem w warsztacie w rumi u "locha" ,podpiol mi auto pod kompa i wykazalo ze sonda jest walnieta.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege z 3miasta.ja rowniez mam e36 1.8i.moja pali w miescie ok10l a jesli jezdze spokojnie to jakies8-9 ,tyle ze mam do wymiany wlasnie sonde(nierowna praca silnika-czasami,skacza mi obroty)bylem w warsztacie w rumi u "locha" ,podpiol mi auto pod kompa i wykazalo ze sonda jest walnieta.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki M43 pala wicej ?

U mniw w miescie przy spokojnej jezdzie pali 11-11,5 litra.

Poza miastem okolo 9.

Czy to spalanie jest oki czy szukac jakiejs przyczyny ?

Jak kupilem auto 6 miesiecy temu to na kompie byl blad sondy.

Sondy nie wymienilem tylko przeczyscilem kostke przy sadzie bo styki byly przyrdzewiale. Od tamtego czasu zadnego bledu na kompie nie ma a spalanie zawsze takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odswieze temat. Moja E318i kupilem ok miesiac temu. Na poczatek oprocz kilku rzeczy w zawieszenie wymienilem tez i sonde, gdyz byla uszkodzona, wogole to ciekawa sprawa bo byla chyba niepodlaczona (tylko 2 kabelki byly podpiete, pozostale 2 byly wogole odciete). Poniewaz nie jestem jakims znawca marki pytam kolesi w serwisie jakim cudem w takim razie samochod jezdzil, bo nie bylo zadnych sladow nierownej pracy itp. Oni mi powiedzieli ze silnik przestawil sie w jakis tam specjalny tryb i pobiera chyba stala dawke paliwa.

Oki, sonda wymieniono, tylko... czy przypadkiem oni nie powinni czegos przestawic w komputerze sterujacym praca samochodu? bo nie przypominam sobie aby sie przypinali do gniazda komputera. bede dzieki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwią mnie te wszystkie wypowiedzi ludzi ze moje 318 w miescie pali 8 l Sorki ale to jest taka bujda ze szok :shock: . Nawet w danych technicznych 318 maja ze w miescie pala 10 i wiecej. Moja 318 IS w miescie (samym miescie) pali 11 l najmniej. Nie wiem o jakich wy miastach gadacie. Chyba ze wasze "miasta" to wjazd na obwodnice rura 20 km i postoj przy pierwszym zjezdzie. Tak to i moze wam 8 l pociagnie. Z wlasnego doswiadczenia i rozmowy szczerej z posiadaczmi trojek z 1.8 to spalanie jest takie

trasa - mialem raz 6,5 litra, srednio wychodzi 7

miasto - 11 i w gore i to przy lekkiej jezdzie

mieszane - kolo 10 l

 

Aha i oczywiscie mowie tu o benzynce Pb

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisales. Mam 1.8 pus automat. W miescie zawsze pali 12. jak jezdze jak emeryt to do 11 zejde wiec nie oszczedzam. Ogolnie nie mam lekkiej nogi. Ale w trasie potrafi sporo zejsc. Przy predkosci 90-110 spokojnie 8 starcza.

 

U mnie to samo. E36 M43 97 1.8 w manualu, pali tyle samo co twój automat. Średnia 10l/100km to fantastyczny wynik. W korkach spalam ponad 13 :( Nie butuje bo to nie rajdówka, w trasie spadam do 8l/100km.

 

No ale za to wacha u mnie tańsza :D

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=285366 <- E36 318i Touring ... była :(

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=73366 - E39 520i ... była :(

E32 730i R6 - Diamantschwarz Metallic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najbardziej prowdopodobna jest wersja lambdy, przeszedł w tryb awaryjny i leje więcej wachy, a wolne mogą być dobre i osiągi w tym trybie też,

 

A gdy faktycznie przełączy sie w ten tryb ? to po wymianie sondy jest OK ? czy trzeba przełączyć u elektryka przez kompa ?

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.