Skocz do zawartości

x5 prosba o ocene


henake

Rekomendowane odpowiedzi

hej

przyszedl czas na zmiane e70 wybralem taki spec, pytanie do posiadaczy f15 co warto dorzucic chodzi o doswiadczenie z dana opcja

 

 

Bmw x5 4.0d

 

kosmicznoszary met

19" Obręcze kół ze stopu lekkiego Doubl e Spoke 467 M z ogumieniem mieszanym

Skóra Dakota czarny

Listwy ozdobne drewno szlachetne Fineline Pure z teksturą

Pakiet sportowy M

Sportowa automatyczna skrzynia biegów

Kierownica sportowa M, skórzana

Adaptacyjne zawieszenie sportowe M

Listwy ozdobne drewno szlachetne Fineline Pure z teksturą

Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

19" Obręcze kół ze stopu lekkiego Doubl e Spoke 467 M z ogumieniem mieszanym

Relingi dachowe Shadow Line Individual, czarne na wysoki połysk

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

kosmicznoszary met

System domykania drzwi

Szklany dach panoramiczny

Dywaniki welurowe

Ogrzewanie kierownicy

Dostep komfortowy

Trójkat ostrzegawczy

Asystent świateł drogowych

Spryskiwacze reflektorów

Pakiet aerodynamiczny M

Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

Czujnik cisnienia powietrza w oponach

Diodowe swiatla przeciwmgielne

Pakiet dodatkowego oswietlenia

Adaptacyjne reflektory diodowe

Komfortowe fotele przednie, regulowane elektryczne

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

Lusterka przyciemniane automatycznie, skladane elektrycznie

Klimatyzacja automatyczna

Rolety przeciwsłoneczne dla szyb tylnychbocznych

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

Ogrzewanie foteli przednich

Ogrzewanie siedzeń tylnych

Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich

Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB

Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound

System nawigacyjny Professional

Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100 000 km

Systemy asystujace kierowcy

Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

Pakiet adaptacyjnego zawieszenia Dynamic

Aktywny układ kierowniczy, zawiera Servotronic

Ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości Speed Limit Info

 

 

 

Zastanawiam sie nad opcja Blutooth czy jest sens doplaca prawie 3 tys, ponoc w stand. jest juz takowa opcja, co daje mi drozszy wariant??

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Warto mieć lepsza skórę typu nappa. Dakota jest bardzo kiepska.

wyświetlacz head up jest bardzo przydatny.

Silnik 4.0d bardzo fajny :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z mojego doświadczenia przy wyborze mam kilka sugestii:

1. Bluetooth jest w standardzie, do tego wybrałeś opcję 6NS, czyli pełna konfiguracja telefonu. Więc o jakim dodatku za 3 tys mówisz ?

2. Jak powiedział maja22. Head up jest przydatny, a co najważniejsze, Jeżeli go nie wybierzesz , to na desce rozdzielczej będziesz miał tylko mały wyświetlacz LCD, tzn tylko pod obrotomierzem. Natomiast wybierając head Up wyświetlacz będzie na całej długości deski. Będzie pokazywać o wiele więcej informacji.

3. Zaznaczyłeś rolety w tylnych szybach oraz tylne szyby przyciemniane. Moim zdaniem te dwie opcje razem nie mamą sensu. Jeżeli już masz przyciemnione szyby nie będziesz używał rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajna konfiguracja. Dodalbym: kolo dojazdowe. Skasowalbym: przyciemnianie tylnych szyb, gdyz to od BMW jest wg mnie za lekkie.

 

Zanim zamowisz, sprawdz kiedy jest zmiana modelu (kwiecien czy jesien - wrzesien / pazdziernik). Moze dorzuca cos w nowym modelu (MY16).

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z mojego doświadczenia przy wyborze mam kilka sugestii:

1. Bluetooth jest w standardzie, do tego wybrałeś opcję 6NS, czyli pełna konfiguracja telefonu. Więc o jakim dodatku za 3 tys mówisz ?

2. Jak powiedział maja22. Head up jest przydatny, a co najważniejsze, Jeżeli go nie wybierzesz , to na desce rozdzielczej będziesz miał tylko mały wyświetlacz LCD, tzn tylko pod obrotomierzem. Natomiast wybierając head Up wyświetlacz będzie na całej długości deski. Będzie pokazywać o wiele więcej informacji.

3. Zaznaczyłeś rolety w tylnych szybach oraz tylne szyby przyciemniane. Moim zdaniem te dwie opcje razem nie mamą sensu. Jeżeli już masz przyciemnione szyby nie będziesz używał rolet.

 

 

mam podobne uwagi - co do:

bluetooth'a to pełna konfiguracja daje dodatkowo możliwość "obsługi" np. SMSów,

head Up ja osobiście bardzo polecam,

nie do końca się zgadzam, że przy przyciemnianych szybach nie będzie używał rolet - ja używam :lol: tylko, że ja szyby przyciemniałem sobie folią. zalety ? możesz dobrać sobie stopień przyciemnienia i koszty - ok. 30-40 % tego co fabryczne, ale przy takiej konfiguracji to chyba nie ma wielkiego znaczenia :mrgreen:

 

ja bym się mocno zastanowił nad podsufitką antracytową, szczególnie przy dachu panoramicznym - dużo jej nie będziesz widział :lol:

 

z innych ekstrasów to ja polecam kamery surround view, jeśli zdarza Ci się parkować w ciasnych miejcach,

jeśli byś się zdecydował na HUD, to weź od razu pakiet innowacji, który ma HUD+speed limit info + tempomat aktwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora musi być czarna, a nappa nie wystepuje w tym kolorze

Nad rzutnikiem pomysle, wiele osob go zachwala

Mowie o opcji tel za 3tys, dziś się dowiedziałem czym się roznia, wiec ta opcja odpada

Rolety + ciemny szyby mam w e70 i to dla mnie musi być

M50d kosztuje z tymi opcjami 20tys zl

Czarny sufit jest stand w M pakiecie

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejszego nie zamowiles - webasto , jak dla mnie to mus , sadzac po wybranych przez Ciebie opcjach jak grzana kierownica i grzane fotele z tylu to brak ogrzewania postojowego az kole w oczy :wink: Czesto jezdze na nart i wszyscy u mnie uwielbiaja ciepelko w srodku i nie odsniezanie i nie skrobanie szyb.

Motor tez ma duzo lzej bo najbardziej dostaje w dupe podczas zimnych rozruchow.

Hud tez jest przyjemnym gadzetem zwlaszcza jak uzywamy nawigacji , ja jako tradycjonalista dla spokoju ducha wzialbym tez kolo zapasowe jeszcze.

Mozna sie zastanowic tez nad wentylacja foteli , u mnie w X6 jest wszystko oprocz dachu i wlasnie wentylacji , akurat dachu mi zupelnie nie brakuje w X6 bo i tak jest mikry a poza tym mam panorame w E70 to czasem z tesknota wspominam wentylowane fotele z 535d.

Co do koloru skory to zawsze staram sie wybierac nie czarny i nie najjasniejszy typu krem czy ostryga tylko jakis braz , musztardka albo cos podobnego wtedy jest troche zywiej w srodku niz czarny a praktyczniej niz z b. jasnym. Jednak do kosmiczno szarego jaki wybrales nie bardzo to by pasowalo , fajne jest to polaczenie z alkantara ale to tylko przy fotelach sportowych.

Co prawda zawsze sie zarzekalem ze w BMW tylko komforty itd. i sie tego trzymalem , jednak mam w jednym aucie komforty a w drugim sportowe ( ale z podparciem ledzwi ) i sa calkiem w porzadku.

Co do tylnych rolet i ciemnych szyb to musza byc.

Przezylbym za to brak dociagania drzwi , w jednym aucie mam , w drugim nie ale ja mam tendencje do trzaskania wiec niedomkniecia zdazaja mi sie sporadycznie.

Nie zwrocilem uwagi czy wybrales dostep komfortowy bo to zwlaszcza dla mojej Zony podstawa :D Ja tez sie mocno przyzwyczailem.

System rozpoznawania znakow podobno nie dziala najlepiej wiec mozna sobie podarowac , asystent pasa mialem kiedys w XC70 i mnie wkurzal.

Za to tempomat z radarem i regulacja predkosci - bomba.

Bede mial podobny dylemat w polowie roku ... akurat co do wyposazenia jestem w miare sprecyzowany , bardziej meczy mnie wybor silnika.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejszego nie zamowiles - webasto , jak dla mnie to mus , sadzac po wybranych przez Ciebie opcjach jak grzana kierownica i grzane fotele z tylu to brak ogrzewania postojowego az kole w oczy :wink: Czesto jezdze na nart i wszyscy u mnie uwielbiaja ciepelko w srodku i nie odsniezanie i nie skrobanie szyb.

Mozna sie zastanowic tez nad wentylacja foteli ,

System rozpoznawania znakow podobno nie dziala najlepiej wiec mozna sobie podarowac , asystent pasa mialem kiedys w XC70 i mnie wkurzal.

Za to tempomat z radarem i regulacja predkosci - bomba.

Bede mial podobny dylemat w polowie roku ... akurat co do wyposazenia jestem w miare sprecyzowany , bardziej meczy mnie wybor silnika.

 

ogrzewanie postojowe - super sprawa - mam u siebie jako "zamiennik" podgrzewanej przedniej szyby z Forda, do której byłem przyzwyczajony ( genialne rozwiązanie - aż dziwne, że takie marki premium tego nie mają :mad2: , oprócz Volvo), mając webasto odpuściłem sobie ogrzewanie kierownicy i tylnej kanapy. dodatkowo w F15 jest super sprawa, że mając connected drive możesz uruchomić sobie ogrzewanie/wentylację przez smartfona parę minut przed np. zejściem ze stoku :mrgreen:

 

wentylację foteli odpuściłem sobie - sprzedawca ostrzegał mnie, że może być bardziej zdradliwa niż klimatyzacja :?:

 

rozpoznawanie znaków działa dobrze, rzadko kiedy nie zauważy, ale oczywiście obejmuje tylko znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania,

asystent pasa ruchu działa delikatnie na kierownicę i po pewnym czasie przyzwyczaiłem się mało zwracam na to uwagę - najmniej przydatna funkcja

 

tempomat automatyczny poza wygodą, traktuję też w kategorii dużej poprawy bezpieczeństwa w przypadku np. zagapienia się,

 

 

z dodatkowych drobniejszych rzeczy to polecam komfortową tylną kanapę - można przesuwać i regulować pochylenie - nie jest to co prawda duży zakres, ale w moim przypadku umożliwia np. przewiezienie snowboardu w całości w bagazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylację foteli odpuściłem sobie - sprzedawca ostrzegał mnie, że może być bardziej zdradliwa niż klimatyzacja :?:

Nie prawda , mialem w serii 5 i czesto korzystalem , latem bajka zwlaszcza dla ludzi "duzych" a zima lub podczas chlapy tez super bo mozna uzywac rrazem z podgrzewaniem foteli co daje fajny efekt cieplego powiewu.

Jedyny problem ale to po naprawde dlugiej eksploatacji - tak mocno ponad 200 tys. km. to fotele wentylowane zwlaszcza w jasnym kolorze szybciej sie zuzywaja i bardziej widac po nich przebieg .

Sa ogolnie delikatniejsze przez niejednorodna powierzchnie - sa naszpikowane dziurkami .

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znakow dziala bardzo dobrze. Jest to kombinacja rzeczywistych odczytow znakow przez kamere pojazdu oraz informacji z nawigacji o obowiazujacym limicie na danym odcinku. Nie jest to jakas podstawowa funkcja, a jednak przydatna dla tych ktorzy nie zwracaja uwagi na znaki, ale lubia wiedziec czy sa na zabudowanym, czy poza. Co wiecej, limit predkosci jest tez zsynchronizowany z czujnikiem deszczu. Zauwazylem, ze we Francji na tym samym odcinku autostrady raz pokazywal mi 130 km w dzien suchy, a innym razem 110 km podczas deszczu.

 

Moje must have to aktywny tempomat, HUD i surround view. Natomiast malo przydatne lub irytujace to asystent zmiany pasa i asystent parkowania, ktory przy surround view praktycznie idzie w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konfigurując F15 zaczynałem od wersji 4.0d , skończyło się na M50D ze względu na symboliczną różnicę w cenie po doposażeniu.

 

Konfiguracje robiłem w lipcu 2013 tak aby było do odbioru na premierę modelu w PL. Niestety więc nie było jeszcze możliwości zebrania opinni o elementach wyposażenia .

Moja opcja wyposażenia i uwagi do modelu jest dostępna na zakładce : Usterki fabryczne F15

 

Bezwzględnie brakuje mi Webasto : przy zamawianiu nie miałem wiedzy o możliwości uruchamiania WEBASTO z pilota, w salonie przy zamawianiu była informacja wyłącznie o programatorze czasowym, co mi nie odpowiadało. Mam zatem tylko ogrzewanie foteli i podgrzew kierownicy. Obie opcje SUPER, teraz bezwzględnie dobrałbym jeszcze Webasto widząc o uruchamianiu z pilota. Też jeżdzę na narty i ranne odmrażanie szyb oraz nagrzanie auta byłoby optymalne. po głowie ostatnio chodzi myśl wymiany auta ze względu na Webasto - więc koniecznie domów ta opcję.

 

Przyciemnienie szyb - ja mam obie opcje: jest jak dla mnie wizualnie są mocno ciemne z zewnątrz, wewnątrz ok. Mam też wewnętrzne rolety szyb, ale nie są używane przez użytkomników tylnej kanapy. Kupiłbym jednak obie opcje ponieważ po zaciągnięciu rolet nic nie zobaczysz w środku - przydatne na parkingu!

 

Bluetooth: z moim BlackBery nie działa, serwis twierdzi że to wina telefonu. Do dziś nie rozwiązany problem w serwisie BMW, Auto przez tydzień od odbiory komunikowao się z telefonem potem amba. wszyskie inne odbiorniki i auta jakie mam działają z tym telefonem więc uważam że jest to wada BMW, co potwierdza lista tel ( umieszczona na stronie BMW) z jakimi może się komunikować .

 

Zamówiłbym obecne koła 20" ( fajniej wyglądają ), ja mam 19"

 

W M pakiecie alcantara jest Super - zarówno ja i jak moi pasażerowie nigdy nikt nie zgłaszał jakiejkolwiej dyskomfortu braku wentylacji foteli. czarna podsufika jest mało ciekawa , zastanowiłbym się teraz nad przeszklonym dachem

 

Kamera cofania: bezwzględnie Tak

Edytowane przez ViFan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... tylko wybierz dobry ASO przy doposazeniu Webasto bo moga ci popsuc usmiech z uzytkowania autka. Fajna sztuka bedzie na forum - gratulacje ( zdjecia oczekujace w galerii )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... no bo cie lubia:) - tak na powaznie to warto popytac w kilku ASO roznica siega czasami 30% - nawet ostatnio opisali to w ktorejs gazecie aaa najlepiej targowac sie tam gdzie kupiles autko ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.