Skocz do zawartości

Problem z e34 520i lpg


kalaszek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem sobie moja piewsza bmw, wczesniej nie siedzialem wogole w tym temacie. E34 2.0 24v z 92r. BMW ma rozwalona przeplywke od jakiegos wybuchu bo jest w srodku pusta. Stad moje pytanie, czy ona nie chodzi na lpg przez przepływke czy sa jakies inne powody ? Ogolnie po wlaczeniu na gaz chodzi, ma moc, wkreca sie na obroty, ale czasem jest tak ze po prostu jest glosne DUP i auto gasnie... Dodam jeszcze ze od jednego z wybuchow wyrwało mi dolny (cienki) przewod z odmy... A co ciekawe ten gruby nie jest nigdzie podpiety... Gdzie on powinien byc ? Prosze o pomoccc... p.s. dodam zdjecie tego przewodu.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/832ba55ecac3bf19.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c70562b0d16ba3e8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej jest podobna rurka, która doprowadza dodatkowe powietrze bezpośrednio za przepływomierzem, a wyprowadzona od strony vanosa przy silniku i w sumie tyle. Pytałem mechanika o jakąś specyfikację tego cuda, ale powiedział, żebym udał się do gazownika, bo on nie ma pojęcia dlaczego ktoś tak to zrobił. Być może komuś się nie chciało przepływki wymieniać i po prostu dopiął dodatkowy dolot. Jako, że na razie nie mam kiedy podjechać, też próbuję się czegoś więcej dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz instalację jednopunktową gaz podawany jest przez palnik który znajduję się przed lub za przepływomierzem a gaz strzelać może ponieważ jest zła mieszanka paliwowo-powietrzna lub świece i przewody WN dają przebicie chyba że masz Silnik M50 to trzeba sprawdzić fajki czy nie dają przebicia najlepiej odkręcić cewki i wymienić wszystkie no i sprawdź wszystkie wężyki podciśnieniowe czy nie sa zmurszałe w takim samochodzie to normalne że któraś jest już krucha i się łamie a co za tym idzie łapie powietrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyrzuć ten gaz - chcesz mieć mieszalnikowy to sobie kup Poloneza. Teraz nie masz ani mocy na gazie ani na benzynie.

2. Wyrzuć ten filtr powietrza - szczyt wieśniactwa to stożek + lpg z mikserem.

3. Jeżeli chodzi o rurkę to jest to po prostu wyjście odmy, które wchodzi za przepustnicą. Jednym słowem - skoro tego nie ma teraz założonego to po prostu masz masę lewego powietrza i tym samym nie masz dobrej mieszanki. Do tego widzę, że z drugiej strony to nawet taśmą jest klejone. Weź to wywal i kup nowy wężyk.

4. Jeżeli chodzi o przepływkę - potrzebna ona jest ale do poprawnego działania na benzynie bo gaz i tak nie ma komputera.

 

 

Zastanów się czy stać Cię na takie auto - jedynym słusznym wyjściem jest w tym wypadku sekwencja no ale żeby ją założyć to trzeba trochę kasy wyłożyć na wtryskiwacze, parownik, komputer oraz doprowadzić silnik do stanu używalności (dolot, układ zapłonowy itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić ten gaz

jak chcesz gaz to sekwencja

zmienić odmę

kupić przepływkę i sprawdzić szczelność dolotu

 

Jak chociaż jednej rzeczy nie zrobisz z tego co masz napisane to będziesz jeździł krztuszącym się autem i będziesz wyglądał komicznie na drodze. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach M50 nie da sie uszkodzic przepływki bo jest innej konstrukcji niz te starszego typu no chyba ze strzał był tak silny ze urwał element oporowy krory powinien byc widoczny jak sie do niej zajzy.

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Niestety juz sie wpakowałem (przez niewiedze) w wielka kupe z tym gazem w tym aucie. Sekwencje założe ale to dopiero za jakies 2 miesiące, stożek zamontował poprzedni wlaściciel. Kupiłem puszke z nowym orginalnym filtrem. Dolot uszczelniony. Powiedzcie mi czy dam rade jakos zrobic ten gaz zeby obleciec te 2 miesiace ? Bo na benzynie auto chodzi normalnie bo kupilem przeplywke i jest pieknie. Ale jednak nie takie same koszty jazdy...

 

Wiec pomóżcie młodemu niedoświadczonemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na benzynie narazie. I mam znowu problem.. Braklo mi paliwa. Zatankowalem 8 litrow do karnistra, wlalem do samochodu. Auto odpalilo odrazu i pojechalem. Zrobilem UWAGA 17 km i braklo mi znowu paliwa. Co moze byc przyczyna takiego kosmicznego zuzycia?? Odrazu mowie zrobilem 17 km przy normalnej jezdzie po miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jezdze na benzynie narazie. I mam znowu problem.. Braklo mi paliwa. Zatankowalem 8 litrow do karnistra, wlalem do samochodu. Auto odpalilo odrazu i pojechalem. Zrobilem UWAGA 17 km i braklo mi znowu paliwa. Co moze byc przyczyna takiego kosmicznego zuzycia?? Odrazu mowie zrobilem 17 km przy normalnej jezdzie po miescie.

Przyczyną może być uszkodzona sonda Lambda . U mnie jak się zepsuła to auto paliło 35l na 100km . Możesz sprawdzić sondę podłączasz miernik ( multimetr ) w kable od sondy jak jest dobra napiecie za wolnych po rozgrzaniu skacze od 0,2 do 0,7 V - po odłączeniu wtyczki jest zmiana pracy silnika , możesz sprawdzić również obwód grzania sondy omomierzem po odłączeniu wtyczki i przekaźnik odpowiadający za grzanie sondy który jest obok sterownika silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.