Skocz do zawartości

E36 z ABS-em sciaga przy hamowaniu


niksta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj trzaskałem odcinek kielce Tarnów i zauwazyłem ze jak naciskam na hamulec przy wiekszych predkosciach auto (na prostej drodze - sprawdzalem i kilku miejscach) sciaga troszke na prawo. Co to moze byc? Klocki sa nowe ATE tarcze byly toczone bo jak go przywiozlem byly lekko zwichrowane wszystko na gole oko bylo ok. Nie wiem co mam myslec wszystko powinno byc ok. wiec w takim razie dlaczego mnie sciaga??

 

Aha i jeszcze jedno pytanko jak macie tak 1,20 w skarbonce to przy puszczeniu kierownicy jest ona idealnie w jednym miejscu?? Tzn nie drga nic? u mnie na idealnej jak na polskie rarunki drodze tzn bez dziur lekko nia trzepie tzn jak ja trzymam rekami nie czuje ale jak puszcze to jestem drganie w stanie dostrzec mam na mysli jekkie drganie na boki (bardzo niewielke). Nie wiem czy powinno byc takie cos widac...przy wspomaganiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem i mam podobnie. W/g mnie daje sie we znaki wiek auta i przebieg. Te drgania moze by znikły gdyby zregenerowac i wyremontowac przednie zawieszenie i układ kierowniczy od a-z :duh:

Hamulcom moze pomóc profesjonalna wymiana płynu . Powodzenia :D

BMW 318i E30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania to najpewnie kwestia wywazenia kół no i jakosci opon. Bo jesli opona jest jajowata, to nawet po wywazeniu bedzie sie toczyc jak jajo. Wywazanie co najwyzej zredukuje bicie, etc.

 

Hamowanie - nie mam zaufania do toczonych tarcz, byc moze sa rozniej grubosci lub jedna byla przetoczona niedokladnie.

 

Ja bym sprawdził dokladnie zaciski hamulcowe - czy nie ma wyciekow, delikatnego zapowietrzenia. czy stare klocki byly zuzyte rowno? Czy zacik miekko poruszał sie w jarzmie klockow?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie daje sie we znaki wiek auta i przebieg. Te drgania moze by znikły gdyby zregenerowac i wyremontowac przednie zawieszenie i układ kierowniczy od a-z :duh:

Hamulcom moze pomóc profesjonalna wymiana płynu . Powodzenia :D

 

no tak w sumie tak wiek nie maly bo ma juz 11 lat przebieg hmm nie udokumentowany 101 450 (w sumie gosc co kupowalem go od niego nie wiedzial ze bede kupcem a auto przyjechalo i mialo wrocic za granice ponoc) przebieg nie gigant jak na bmw ale hmmm czy prawdziwy... w warsztacie mowili ze bardzo mozliwe... ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgania to najpewnie kwestia wywazenia kół no i jakosci opon. Bo jesli opona jest jajowata, to nawet po wywazeniu bedzie sie toczyc jak jajo. Wywazanie co najwyzej zredukuje bicie, etc.

 

Hamowanie - nie mam zaufania do toczonych tarcz, byc moze sa rozniej grubosci lub jedna byla przetoczona niedokladnie.

 

Ja bym sprawdził dokladnie zaciski hamulcowe - czy nie ma wyciekow, delikatnego zapowietrzenia. czy stare klocki byly zuzyte rowno? Czy zacik miekko poruszał sie w jarzmie klockow?

 

opony (ContiEcoContact III 185/65 R15) i felgi (orginalne BMW 6,5J) nowe zrobilem na nich moze z 3 tysiace. Hmm w sumie mowilem przed toczeniem gosciowi zeby byly rowne ale... nie sprawdzilem tego potem. Zaciski byly sprawdzane 5tys km temu po zimie juz ale... Zaciski byly sprawdzane i byly ok a na klocki nie zwrocilem uwagi... widze ze musze sie zabac za przegladniecie tego wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną sciągania może być lżej zaciskajacy hamulec w którymś kole (kołach),

lub nie działajacy ABS na któreś koło (koła) i blokujący je ,

 

ja mam u siebie to drugie ,tylne blokują jak na ręcznym i przy ostrzejszym hamowaniu auto staje bokiem,dodam że kontrolka ABS gaśnie po odpaleniu i nie zapala się wiec wykluczam bład elektroniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przy hamowaniu lekko ściąga na prawo. Jednak u mnie przyczyną jest szerokość opon. Właśnie wymieniłem na letnie i założyłem trochę więkrze niż zimowe. Z tyłu mam 255 a z przodu 235 no i nie mieści się w koleinach. Na zimowych tak nie miałem (205).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.