Skocz do zawartości

INSTRUKCJA KODOWANIA NCS EXPERT / NCS DUMMY


bmw-power

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

ja w CIC nigdzie nie widziałem PDC VOL_... (a takimi opcjami powinno być oznaczone )

w radiach na ogół od jakiejś wartości wert_1 do WERT_10 co oznacza że można podłość za pomocą jakiejś komendy w idrive ( w radio zwykłym jest opcja -5 do +5 )

co do całkowitego wyłączenia głosu to też nie widziałem

CIC są takie opcje pdc

MACRO_PDC okno wyświetlania

MACRO_PDC_TOPVIEW

PDC_SENSOR_VORN - PARK DISTANCE CONTROL (PDC) FRONT SENSOR

PDC_SENSOR_HINTEN - PARK DISTANCE CONTROL (PDC) REAR SENSOR

PDC_DIRECTION - PARK DISTANCE CONTROL (PDC) DIRECTION

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 391
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Grubo widze z tym kodowaniem... Nie takie Hop siup ani hop-hop... Pytanie moje to czy można coś zepsuć w trakcie kodowania i już tego nie odwrócić?

Jestem przed kodowaniem świateł dziennych z długich w e39 po lifcie (jeśli to ma znaczenie) i po tych instrukcjach skrzętnie przeczytanych nie ma we mnie już takiego zapału do tego. Jako, ze lubię mieć wszystko jak w oryginale, nie chce psuć żadnymi odkładanymi ledami czy wymiana ringów skoro można to zrobić bez ingerencji mechanicznej.

Programy mam już poinstalowane, kabel czeka z komputerem, tylko nie wiem co na to wszystko pacjent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat, zauważyłem w tłumaczeniu, ze jest możliwość zrobić z kierunkowskazów dzienne. W poliftowych lampach e39 jest dość mocny kierunek i lepiej by to wyglądało moim zdaniem jak z długich robić drl. Jest taka możliwość w e39???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat, zauważyłem w tłumaczeniu, ze jest możliwość zrobić z kierunkowskazów dzienne. W poliftowych lampach e39 jest dość mocny kierunek i lepiej by to wyglądało moim zdaniem jak z długich robić drl. Jest taka możliwość w e39???

Ja wiem, że w e46 przed liftem jeśli aktywowało się DRL, to świeciły również delikatnie kierunki z przodu. Pewnie w e39 może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat, zauważyłem w tłumaczeniu, ze jest możliwość zrobić z kierunkowskazów dzienne. W poliftowych lampach e39 jest dość mocny kierunek i lepiej by to wyglądało moim zdaniem jak z długich robić drl. Jest taka możliwość w e39???

 

US-kierunki przed Facelift

LSZ CI26-CI29


PROGRAMMPARAMETER_LSZ_1 bis PROGRAMMPARAMETER_LSZ_13


z "ECE" na "US"


LAENDERVARIANTE_LSZ

wert_02

SIDEMARKER_US

aktiv



US Kierunki po Facelift

LSZ od CI31 (CodierIndex)


SIDEMARKER_US

aktiv

GEDIMMT_BLK_BEGRENZ_LICHT

aktiv

DRL_DIMMUNG

wert_02


O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat, zauważyłem w tłumaczeniu, ze jest możliwość zrobić z kierunkowskazów dzienne. W poliftowych lampach e39 jest dość mocny kierunek i lepiej by to wyglądało moim zdaniem jak z długich robić drl. Jest taka możliwość w e39???

 

US-kierunki przed Facelift

LSZ CI26-CI29


PROGRAMMPARAMETER_LSZ_1 bis PROGRAMMPARAMETER_LSZ_13


z "ECE" na "US"


LAENDERVARIANTE_LSZ

wert_02

SIDEMARKER_US



Jeszcze nie wiem, bo do tematu mam zamiar podejść w sobotę. Czy w tej konfiguracji świecą tylko przednie kierunki czy tylne postojowe tez?



US Kierunki po Facelift

LSZ od CI31 (CodierIndex)


SIDEMARKER_US

aktiv

GEDIMMT_BLK_BEGRENZ_LICHT

aktiv

DRL_DIMMUNG

wert_02


O to chodzi?

 

Sprawdzę dopiero w sobotę. Czy tu świecą tylko przednie kierunki, czy tylne postojowe tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik, gdzie gość (chyba z Czech) pokazuje jak można włączyć bądź wyłączyć różne funkcje bez tego całego kodowania czymś takim jak BMW SCANER 1.4. Jest filmik na yt jak to pokazuje. Jest dość proste i graficznie rozwiązane to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik, gdzie gość (chyba z Czech) pokazuje jak można włączyć bądź wyłączyć różne funkcje bez tego całego kodowania czymś takim jak BMW SCANER 1.4. Jest filmik na yt jak to pokazuje. Jest dość proste i graficznie rozwiązane to

Tak. Tylko chyba nowszych modeli już nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39, 38,46 i pare innych ogarnia. Reszta jest dla mnie mało ważna bo mam tylko e39. Drogie to nie jest wiec zamowie w kraju kwitnącego ryżu i zobaczę co to warte

No tak.Ale może przygoda Twoja na e39 się nie skończyć. INPA, ISTA i ten cały pakiet za free w necie, a interfejs grosze i wszystko ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39, 38,46 i pare innych ogarnia. Reszta jest dla mnie mało ważna bo mam tylko e39. Drogie to nie jest wiec zamowie w kraju kwitnącego ryżu i zobaczę co to warte

No tak.Ale może przygoda Twoja na e39 się nie skończyć. INPA, ISTA i ten cały pakiet za free w necie, a interfejs grosze i wszystko ogarnia.

 

To moje trzecie bmw i trzecia piątka. Nowszych mieć nie zamierzam (przed aktualną e39 szukałem e34 ale żadnego godnego uwagi I spełniających moje wymagania nie znalazłem w odróżnieniu do obecnej e39). Nie ze względu na finanse tylko ze względu na gust. Uważam, ze wszystko po e39,38,46,53 to juz nie stare dobre bmw.


Po za tym inpe mam i jutro jadę próbować zakodować drl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taką odpowiedź szanujmy :D

To nie tylko BMW.Można powiedzieć, że chyba większość marek się skończyła.

Miałem M40. Pamiętam jak kupowałem M54 i pisali, że to kupa gówna. Teraz mam N52. O nim też piszą, że to kupa gówna.

A ja jestem zadowolony z każdego, który miałem. Jak dbasz - tak masz i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Chyba poległem. Próba kodowania NCS-em i NCS dummy świateł do jazdy dziennej. Robiłem wszystko wdg instrukcji z yt i wszystko było jak trzeba (jak na filmiku). Zaznaczyłem activ (wcześniej było nich activ) drl, wykonałem prace bez zamykania dummy i codieren było Ok.


Niestety świateł jak nie było tak nie ma.


Teraz kiedy wchodzę w NCS i chce przejsc z jakiegokolwiek profilu do ”codowania” to wyskakuje okienko CDG code (czy jakoś tak) i lipa, po kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.