Skocz do zawartości

[E46] 330d Światła xenonowe


ziomekthx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Chciałbym poruszyć temat świateł xenonowych, a wiec :

U mnie gdy Pada deszcz i drogi są mokre odnoszę wrażenie ze nie mam świateł. Widzę nowsze samochody i ich xenon świeci mocnym białym światłem i chciałbym zeby u mnie też tak było. Moje pytanie

Czy ich xenon jest jakiejś nowszej generacji czy w naszych bmw mozna tez takie mocne białe światło uzyskać?

Zastanawiam sie czy wymiana palników wystarczy ? Jezdze na nich 6 lat ale nie chciałbym na daremno kupować nowych co by sie potem okazało ze jest bez zmian.

Czy możecie doradzic mi jak to jest?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Lampy mam ALL więc te z lepszymi odbłysnikami

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy,że odbłyśniki w AL są wieczne..było dużo przypadków wypalonych odłbysników

 

jak na moje oko:

 

-Odbłysniki sprawdzić czy nie wypalone

 

-Soczewka do czyszczenia

 

-Palniki Xenon dobre kupić

 

-Przetwornica(też może mieć wypływ ale to stawiałbym na ostatnim miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy,że odbłyśniki w AL są wieczne..było dużo przypadków wypalonych odłbysników

 

jak na moje oko:

 

-Odbłysniki sprawdzić czy nie wypalone

 

-Soczewka do czyszczenia

 

-Palniki Xenon dobre kupić

 

-Przetwornica(też może mieć wypływ ale to stawiałbym na ostatnim miejscu)

 

Na to stacha oko to uważaj:)

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Też miałem słabe ksenony i w sumie nadal nie jest idealnie ale o niebo lepiej. PO porównaniu soczewki u sąsiada (ZKW) i swojej (na szczęście AL) okazało się że moja jakby "mleczna" była. Po rozbiórce okazało się że od środka ma nalot jakby para na lustrze. - wyczyściłem na idealnie przezroczystą, odbłyśniki przetarłem bo są ok. I już jest pierwszy szok - widać drogę :D Muszę jeszcze porządnie wypolerować reflektory bo robiłem to kiedyś na szybko i nadal widać że dużo brakuje do ideału.

 

Co do palników - miałem jeszcze oryginalne (2003) OSRAMY ale jak jeden zaczął migotać kupiłem chińczyki i było dużo lepiej, tyle że szybko jeden też czasem przestał odpalać. Kupiłem jeszcze raz zamiennik tyle że 3x droższy i świeci do dziś. W międzyczasie miałem używane PHILIPSY z robitego auta od wujka i bylo na pewno lepiej, tyle że to były Oryginały kupione jeszcze jak tyle syfu na necie nie było.

 

reasumując demontuj lampy, tylko uwaga na listwy i zaślepki spryskiwaczy :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś doradzic jeśli będziesz demontował lampę.. to lepiej pierw wyjmij zaślepkę od spryskiwaczy...(spuść płyn lub zaślep by nie ciekło) następnie NIE WYJMUJ PIERW LISTWY... tylko lampę wraz z listwą(podwadz tam przy błotniku delikatnie śrubokrętem płaskim przez szmatkę) a to dla tego..ze teraz nie dość,że zimno... a ta listwa wchodzi na zatrzaski takie.. i za raz je połamiesz... a tak to zdejmiesz lampę..a potem delikatnie palcami od tyłu podważysz i bezpiecznie zdemontujesz listwę :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałbym poruszyć temat świateł xenonowych, a wiec :

U mnie gdy Pada deszcz i drogi są mokre odnoszę wrażenie ze nie mam świateł. Widzę nowsze samochody i ich xenon świeci mocnym białym światłem i chciałbym zeby u mnie też tak było. Moje pytanie

Czy ich xenon jest jakiejś nowszej generacji czy w naszych bmw mozna tez takie mocne białe światło uzyskać?

Zastanawiam sie czy wymiana palników wystarczy ? Jezdze na nich 6 lat ale nie chciałbym na daremno kupować nowych co by sie potem okazało ze jest bez zmian.

Czy możecie doradzic mi jak to jest?

Wiesz jakie masz paniki w lampach? Problem się pogarszał z czasem czy od początku miałeś wrażenie że słabo świecą w deszcz?

 

Nawet już stare i wypalajace się zaniki świecą dużo lepiej niż halogenow ale jestem krótko po wymianie i różnica między nowymi a starymi jest ogromna.

 

Jeśli nie znajdziesz innej przyczyny słabego rozswietlania wymień zaniki. Polecam XENARC Night Breaker UNLIMITED, co prawda kolor nie jest tak biały bo mają 4300K ale rozświetlają znakomicie drogę.

Pamiętaj że im więcej kelwinow tym gorsze oświetlenie drogi w deszcz wiedz jeśli nie stawiasz aż tak bardzo na wygląd a bardziej na rozswietlenie weź te.

 

Tu masz wątek z moimi zdjęciami i filmikiem. Zdjęć porownywalnych niestety nie zrobiłem bo na spontana wymieniłem ale były by mało miarodajne bo jeden świecił już na fioletowo.

viewtopic.php?f=73&t=257700&hilit=+d1s&start=15

 

Co do komentarzy laletres-a (Staszka) uważał bym w co wierzyć. Chłopak kupił 8 oryginalnych xenonow Philipsa i 7 z nich świeciło na fioletowo :norty:

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dumać, staszek ma racje

 

odblysniki do sprawdzenia i wymiany jesli wypalone, temat znany nie tylko w e46 ale w większosći wiekowych aut z xenonem, najbardziej daje w kosc wlascicielom avensisów

co do zarnikow to kupujesz ori philipsy 4300k jesli chcesz widziec cos w nocy, kazda inna wartosc dobra jest pod remize, nie firmy krzak ale oryignaly philipsa

jesli nie wiesz gdzie kupic to mam zaufanego sprzedawce gdzie nie uswiadczysz podrób, ale cena nie bedzie allegrową heheheheheeh

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wiec tak:

Zarniki na 100% ori z philipsa z tym ze siedza juz ponad 6 lat czyli odtąd jak kupiłem samochód.

Soczewka była czyszczona jakiś czas temu moze rok. Poprowiło sie troche ale zadowolony nadal nie byłem.

Co do przetwornicy wymieniłem kilka @ z osoba co na tym sie zna i je naprawia i usłyszałem ze Przetwornica albo działa albo nie , wiec wina słabo swiecących świateł nie jest po stronie przetwornicy.

Co do odbłyśnika to powiedzcie jak mam go sprawdzić trzeba go demontować ? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia w którym miejscu mam szukać tego przepalenia. Z zewnątrz nic nie widac wiec jest ok ?

Co do demontarzu lamp poradzę sobie. Przechodziłem ten zabieg kilka razy.

No i ostatnie pytanie.

Jak padnie na ten palnik to lepiej kupic osram czy philipsa?

Obecnie mam philipsa ale znajomy kupił ori osram i ma do odsprzedania

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy które żarówki osram chce Ci sprzedać i za ile :D

 

Tu masz linka z dobrymi cenami zarnikow, ceny oczywiście x 4.20 :)

https://www.lichtex.de/xenon-leuchtmittel-xenon-brenner-xenon-bulb-d1s-d2s-d3s-d4s-d1r-d2r-d3r-d4r-4300k-5000k-6000k/d2s-fassung/

 

Ja bym Ci polecał te z Osram https://www.lichtex.de/2x-osram-d2s-66240xnb-night-breaker-unlimited-xenarc/a-2662405/

Philipsa wypadają trochę gorzej w testach, tutaj mały przykład testów. D1S (już trochę starszy) ale do D2S nie ma dużej roznicy

http://www.autobild.de/bilder/xenonlampen-im-test-2823400.html#bild3

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cyba sie skuszę na Osram ale z PL http://allegro.pl/osram-xenon-night-breaker-unlimited-xenarc-d2s-i4756438832.html

Myślisz ze bada swieciły bardzo jasno ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie powiem cena zabija jak za żarówkę ale jak się okaże że odbłyśnik jest ok to kupię , bo naprawdę światła nocą przy mokrym asfalcie - brak

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jestem z nich bardzo zadowolony, jest bardzo mocny strumień światła i dobre rozswietlenie boków w porównaniu do standardowych, ogromna różnica.

Kolor jest chyba najlepszy na mokrą nawierzchnię, dużo mniej oslepia Ciebie i innych co pozytywnie wpływa na jazdę w nocy i mniej męczy oczy.

 

Cena jest wyższa niż standardowych żarników ale myślę że warta inwestycji. Jeżdżę zazwyczaj w nocy w trasę dla tego mój wybór padł właśnie na ten egzemplarz. Link z niemieckim sklepem wkleilem tylko dla porównania niskiej ceny oryginalnego żarnika :) bo na allegro są pewnie "oryginalne" dużo tańsze :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślisz ze te z tego linku co wkleiłem to podróby ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, cena jest porównywalna do linku który ja wkleilem i o to mi chodziło :)

 

Niektórzy myślą że jak kupią te same tylko za 100zl to strzelili okazję a linka wkleilem żeby pokazać realną, niska cenę w granicach 50€ ~ 220zl za sztukę :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oglądałem też ten link w którym pokazane jest jak u Ciebie swiecą swiatła. Na mokrej nawierzchni jest tak samo ?

Patrzyłem tez za odbłyśnikami w serwisie ale chyba nie sprzedają osobna a całe lampy

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na mokrym jest tak samo ale w pazadny deszcz jeszcze nie miałem okazji ich testować. Jak będzie padać to wybiorę się w to samo miejsce i zrobię zdjęcia do porównania.

 

Co do odblysnikow są chyba firmy które zajmują się regeneracja.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze te z tego linku co wkleiłem to podróby ?

tego nie stwierdzimy bo na aukcji sa zdj z katalogu, podrobke rozpozna sie tylko po szczegolach, przed kupne na allegro nie do ustalnia....

zastanawia mnie po co przeplacac za jakiś wynalazek 4350K, jak mozna (uparłes sie na osramy ok) miec osramy 4300k 66240 za około 150zł sztuka

 

napisze jeszcze raz, masz na 99% wypalone odblysniki i nawet jakbys wstawił zarniki ultra hiper swietne za gruby hajs to tematu wypalonego odbłyśnika nie przeskoczysz

daj Boze abys mial odblysniki w stanie idealnym ale nie oszukujmy sie :wink:

 

co do mocnego bialego swiatla którego tak pragniesz jak najbardziej do uzyskania w e46, baa e46 ma swietne bixenony ale podstawa to sprawny osprzet, nie mowie tylko o zarniku i odblysniku ale o całosci, czysta soczewka, przetwornica, zaplonnik, szkło itp i cała reszta, mało tego, nasze swiatełka swiecą lepiej niz w tych nowych wynalazkach !

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na 99% wypalone odblysniki

Tak jak pisze kolega, jestem przekonany, że masz wypalone i czarne odbłyśniki

U mnie, mimo że klosze mam mega brudne i żarówki też najnowsze nie są, po zmianie odbłyśników widać o niebo lepiej (naprawdę różnica była gigantyczna :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak zalozyciel tematu, tyle ze mam slynne lampy ZKW:/ ktore kazdy wie jaka maja opinie.

Zaczalem juz nawet szukac firm ktore regeneruja odblysniki, ale najpierw postanowilem sprawdzic ich stan. I teraz nie wiem czy to jest miarodajne bo sprawdzalem soczewke "na aucie" na wlaczonym xenonie i patrzac na odblysnik wydaje mi sie w idealnym stanie - cala powierzchnia (ktora widze) najblizej palnika jest moim zdaniem idealna - blyszczy sie jak psu.... ;)

I teraz czy taka metoda sprawdzenia bez rozbierania lampy jest miarodajna? Czy jednak trzeba rozbierac lampe?

Obrazujac jak swieca moje swiatla moge przytoczyc ich porownanie stojac za innymi samochodami w korku:

Jesli stoi obok mnie auto z lampa halogenowa to moje lampy swieca troche lepiej, jesli stanie obok mnie auto (nowsze) z xenonem to roznica jest bardzo duza na moja niekorzysc. Dodam ze gdy wlacze dlugie swiatla poza miastem oswietlenie moim zdaniem jest bardzo dobre.

I teraz nie wiem czy ryzykowac i wymieniac w ciemno palniki czy moze jednak rozbierac lampe w celu oceny stanu podzespolow (nie chcialbym czegos uszkodzic:/)?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze te z tego linku co wkleiłem to podróby ?

tego nie stwierdzimy bo na aukcji sa zdj z katalogu, podrobke rozpozna sie tylko po szczegolach, przed kupne na allegro nie do ustalnia....

zastanawia mnie po co przeplacac za jakiś wynalazek 4350K, jak mozna (uparłes sie na osramy ok) miec osramy 4300k 66240 za około 150zł sztuka

 

napisze jeszcze raz, masz na 99% wypalone odblysniki i nawet jakbys wstawił zarniki ultra hiper swietne za gruby hajs to tematu wypalonego odbłyśnika nie przeskoczysz

daj Boze abys mial odblysniki w stanie idealnym ale nie oszukujmy sie :wink:

 

co do mocnego bialego swiatla którego tak pragniesz jak najbardziej do uzyskania w e46, baa e46 ma swietne bixenony ale podstawa to sprawny osprzet, nie mowie tylko o zarniku i odblysniku ale o całosci, czysta soczewka, przetwornica, zaplonnik, szkło itp i cała reszta, mało tego, nasze swiatełka swiecą lepiej niz w tych nowych wynalazkach !

Puzon nie oszukujmy sie w e46 sa dosc male soczewki tak ze nie sa to az tak mocne swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kuzyna w a6 c6 2011r xenony dają tak... ze tam świateł długich może nie być wogule .... a np u mnie w e46...przetwornice okej jedna nawet z 2012ori zkw... odbłysniki po regeneracji nic nie wypalone...(owszem żarniki mam jakieś po 80zł za sztuke) ale w nocy bez długich nie ma co zbytnio się wygłupiac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.