Skocz do zawartości

E90 M47D2 środek do czyszczenia wtrysków / towar z Niemiec


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jako że staram się jak najlepiej dbać o swoje auto i zapobiegać problemom niż potem je leczyć, to mam pytanko.

Czy zastosowanie takiego środka

http://www.motochemia.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-wtryskow-diesla-200ml-p-295.html

jest nieszkodliwe dla auta, czy śmiało mogę sobie zakupić, czy lepiej odpuścić ?

Edytowane przez miroy511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jako że staram się jak najlepiej dbać o swoje auto i zapobiegać problemom niż potem je leczyć, to mam pytanko.

Czy zastosowanie takiego środka

http://www.motochemia.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-wtryskow-diesla-200ml-p-295.html

jest nieszkodliwe dla auta, czy śmiało mogę sobie zakupić, czy lepiej odpuścić ?

Polecam

http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/diesel-power-ecomax/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze z forum E46, że STP były raczej negatywnie oceniane. Komuś po zalaniu nagle skończyły się wtryski, czy pompa - najprawdopodobniej zastosowanie tego specyfiku było gwoździem do trumny. Temat był z 5 lat temu.

 

Co polecacie np z Liqui Moly?

 

Do ochrony wtrysków Bmw poleca swój specyfik.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chris99...poszukam jakiegoś dobrego specyfiku do 100 zł.

Wiele dobrych opini wyczytałem o Diesel System Cleaner firmy Pro-Tec za jakieś 60 zł

 

Rozejrze sie jeszcze za tym specyfikiem BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na millersie tym z linka.

Silnik dużo ładniej pracuje. Zalałem bo czwarty wtrysk ma dużą korekcję+

Sama korekcja na początku spadła a potem wróciła do +3.

Na pewno to nie jest środek który wszystko naprawi -w moim przypadku prawdopodobnie siedzi cewka wtryskiwacza i jest źle tylko na wolnych obrotach. Wtrysk do wymiany a millersa nadal będę używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na VALVOLINE SYNPOWER DIESEL SYSTEM CLEANER za 40 zł. (bezpieczny dla DPF)

Jak tylko wykorzystam środek to podzielę się swoimi spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z markowych dodatków do paliw będzie dobry :)

a jak masz sprawne auto to nawet jak zalejesz taki K2 za 5-6 zł to nic się nie stanie, a może w jakiś sposób wpłynąć pozytywnie

ja testowałem różne dodatki różnych firm w różnych samochodach i nigdy nic złego się nie stało

odczucia zawsze takie były jakby mniej samochód palił, ale nie wiem to nie nie efekt placebo

spróbować nie zaszkodzi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakupu tego preparatu znalazlem fajny sklep. Towar prosto z Niemiec.

http://kolegaberlin.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Liqui Moly 2666:) a na podtrzymanie efektu LM 2185;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zacząłem dolewać tego, jedna nakretka na 10L ropy, min. 3/4 tanku wystarcza na 400L

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20141114_094754_zpsfc77f3b_edit_1416082822579_zpsyeyixgez.jpg

 

A do pożądanego przeczyszczenia użyłem tego. Negatywnych efektów brak, w transicie 2.4tdci zniknęło falowanie, silnik ciszej pracuje a klekot jest ogólnie głośny i poprawiło się odczuwalne przyspieszenie. Lalem do prawie pustego baku.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140827_162521_zpslgrcrwg_edit_1416082961971_zpsvu7akzw1.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według mnie i nie tylko mnie- Liqui Moly 2666 , preparat ASO BMW. Nawet cena zbliżona. Na temat tych preparatów żadnej złe opinii nie przeczytałem ,wręcz odwrotnie.

Ja STP już nigdy więcej nie użyję,opisywałem już kiedyś skutki po użyciu( cykanie wtryskiwaczy ) . Tak na 100% to nie wiem czy winowajcą był STP( dużo na to wskazywało ), czy zbieg okoliczności. Lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła paczka, a w niej...

http://images66.fotosik.pl/381/b3b4c1a150b53066med.jpg

VALVOLINE SYNPOWER DIESEL SYSTEM CLEANER

 

Więc szybko zrobiłem sobie przerwę w pracy, podjechałem na ORLEN, zalałem preparat i zwykłe ON do pełna.

 

Po zrobieniu od wczoraj 100 km nie ma żadnych skutków ubocznych.

Póki co śmiało polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek oryginalny BMW 83192296922 - 42,90zł / 100ml u kolegi z forum gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dziale E46 był temat kilka lat temu na temat specyfiku firmy STP. Po zastosowaniu pompa wtryskowa skończyła się po kilku czy kilkudziesięciu kilometrach.

Trudno określić czy był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, czy działanie specyfiku STP.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie zapomniałem napisać moje spostrzeżenia po wyjeżdżeniu 3 zbiorników paliwa.

Jak dla mnie dużych różnic nie widać ale zapewne są dość istotne. Na pewno nie zaszkodzi lać co jakiś czas.

-minimalnie ciszej i równiej pracuje auto

-minimalnie mniej spala ( może mi sie wydaje)

-tak jak by było ciut dynamiczniejsze.

 

To by było na tyle. Co 2-3 miechy będę stosował ten preparat. Sprawdzony osobiście - żadnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie srodki to sie leje przy prawie pustym zbiorniku a nie na caly bak w polskich warunkach….

Na caly bak to moga lac je uzytkownicy aut z przebiegiem 50-70 tys km.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zalewa jak mu się podoba. Mi auto (odpukać) jak narazie zachowuje się b.dobrze więc leje preparat na cały bak wg. instrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że najlepszą opinią cieszy sie LM 2666. To chyba i ja zastosuje nastepnym razem zamiast Valvoline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.