Skocz do zawartości

BMW F11 2010r jak otworzyć tylną klapę ?


blackhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z moim BMW 520d F11 ponieważ nie mogę otworzyć tylnej klapy bagażnika , czy jest jakaś możliwość otwarcia awaryjnego tylnej klapy ? dodam że szyba w klapie się normalnie otwiera i zamyka .

Co może być powodem usterki jeśli mógłby ktoś podpowiedzieć jak to naprawić ?

Będę wdzięczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć się do kompa i zdiagnozować, albo spróbować zdjąć tapicerkę z klapy i szukać sznurka od tej rączki co jej nie masz. Na samym zamku też powinien być chyba jakiś cyngiel do otwierania.

może wiązka się przetarła - co w kombikach zdarza się często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na stronie 39 jest regulacja otwierania wysokości elektrycznego bagażnika , chyba mówisz o sedanie ale u mnie w kombi nie ma takiej raczki .

 

Regulacja jest na 38 stronie.

Awaryjne otwieranie na 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

Wczoraj przestał działać uchwyt otwierający tylna klapę:-(

 

Przeszukałem instrukcję i schowek na apteczkę i nie znalazłem nigdzie linki ani rączki żeby otworzyć klapę. Szukałem też pod tylnym siedzeniem.

Podpowiedzcie gdzie szukać żeby otworzyć klapę.

 

Czytałem również że jednym z powodów może być przetarcie wiązki - której wiązki w którym miejscu?

 

Może ktoś miał inny podobny problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc:-)

Pozdrawiam

Jack182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety klapy nie udalo sie otworzyc, ale udalo sie wymontowac przycisk otwierania i okazalo sie ze uszkodzony jest jeden z platikow przez ktory nie nastepuje nacisniecie na switch.

 

Kropelka zalatwila temat;-)

 

Czy ktos sie orientuje czy mozna zaprogramowac przycisk romb na pilocie do otwierania klapy (klapa manualna). Przycisk bagaznika otwiera szybe.

Pozdrawiam

Jack182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zamykając babażnik musiałem docisnąć ręcznie bo był przeładowany i tak docisnąłem że potem nie mogłem otworzyć. Otwieranie elektryczne nie miało siły więc szukałem jakiegoś manualnego ale nie znalazłem. Przez otwartą szybę dobrałem się do zamka i i ręcznie odciągnąłem zaczep. Problem w tym że raz na 5 razy to samo mi się robi i nie wiem co począć. Dorażnym rozwiązaniem jest linka którą doczepiłem do zaczepu zamka i otwieram wtedy gdy elektrycznie nie zadziała.

Czy ktoś wie co można zrobić aby otwierał się zawsze elektrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa bagażnika ma zabezpieczenie antysciskowe tak jak szyby, aby nie obciąć sobie np, palców przy zamykaniu. Jak docisnąłes na siłę to pewno coś zepsułes. Może to tylko błąd w elektryce. Ktoś kumaty w temacie może zaprogramować otwarcie i zamykanie bagażnika z pilota. Ja tak mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.