Skocz do zawartości

BMW e39 czy warto kupic?


pyra

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano niech ktos napisze mi czy oplaca kupic sie bmw e39? Slyszalem ze jest dosc awaryjne a co za tym idzie drogie w eksploatacji. Ile pali benzyny, czy przerobic na gaz? Ile musze liczyc na ubezpieczenie i gdzie najtaniej sie ubezpiecze. Planuje kupno 523 lub 528 touring z 97 lub 98 roku. Mialem juz dwie bmki i teraz znowu zachorowalem, obecnie smigam honda civic i przez 3 lata nie bylem u mechanika! Prosze o szczere odpowiedzi.
RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo bylo ale jak dla mnie to zero konkretow.Za ile kupic i ze ma byc w dobrym stanie to kazdy wie. Ja chce wiedziec mniej wiecej ile kosztuje roczne ubezpieczenie razem z ac , nie mam znizek niestety, co najczesciej sie psuje, jaka instalacje gazowa zalozyc czy musi byc sekwencja, znajomy mowi ze ma kumpla co ma zwykla instalacje za 2000zl i jest zadowolony. Interesuja mnie konkrety.
RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E39 powinna byc zalozona sekwencja. Instalacja podcisnieniowa zabierze stosunkowo sporo mocy, bedzie sprawiala problemy, w razie 'strzalu' potrafi uszkodzic np. przeplywomierz, ktory jest dosc drogi.

Co do OC i AC - idz do jakiegos agenta ubezpieczeniowego, ktory reprezentuje kilka firm - wszystko Ci wyliczy.

Ewentualnie zadzwon do ktoregos z TU, lub sprawdz w kalkulatorze np. na stronie Allianza.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam takie bmw jakie ciebie interesuje i muszę ci powiedziwć że trzeba ma nie uważać tzn. żadnych podróbek tylko orginały a one są cholernie drogie do tego auta a auto jest na nie uczulone :roll2: Trzeba uważać na zawieszenie omijać szerokim łukiem dziury .Zawieszenie jest bardzo dobre ale nie wytrzymuje polskich dziur wszystko jest tak aluminiowe i jak się skrzywi no to wiadomo wymiana, poza tym elektryka jest droga(czujniki). Co do gazu to wybij sobie z głowy :mad2: zwykły gaz jeśli już to tylko sekwencja miałem we wcześniejszym aucie zwykły gaz niestety nie była to bmka tylko vectra 97 i gaz chodził w nije dobrze 1 miesiąc potem zaczęło wszystko pokolei padać najpierw rozsypał sie katalizator potew nawiew i klima potem nowy akumulator rozładował się jak byłem w pracy i wszystim odradzam zwykły gaz lepiej wziąść na raty ale sekwencje teraz do bmki swojej też założyłem i sprawuje całkiem dobrze póki co. O ubezpieczenie to idź do najbliższego ubezpicz. i tam ci wszystko wyliczą.pozdrawiam. :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianwodziak

 

mmmmmm a co ma nawiew i klimatyzacja do gazu :D??

Co do gazu też jestem zdania żeby założyć sekwencje wszystko zależy od silnika nie które jeżdżą świetnie na II generacji ja np. mój Dodge ( zrobiłem na gazie nim 30 tys. przez pół roku i gdyby nie więcej pieniędzy w portfelu to bym nawet nie zauważył ze mam gaz założony) a niektóre muszą jeździć na sekwencje i tyle....

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam 520i gaz sekwencja za 3.5tys pali od 9.5l przy 100-120km/h ,a przy 170 do 220km/h 14-15l.kup ale silnik 2.8pali prawie tyle samo co 2.0 ajest lepszy

a i kup z alarmem

oc i ac nie wiem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC zalezne od regionu i znizek.

 

ja place za malopolske za moj region 550 pln za ROK za 523 - mam max znizek jakie sa mozliwe :cool2:

 

AC jak niemasz znizek to bedziesz troche placil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj drogie w eksploatacji :mrgreen:

zależy ile kto jeździ - ja w 3 miechy teraz zrobiłem jakoś 8.000 km - może mało, może dużo ale... troche kasy pochłania.

zawiesznie nie daje sobie rady... tzn mam zawieszenie od ///M i opony profil 55 wiec opony tak nie wybierają i zawieszenie twarde wiec też dostaje - nie wiem jakie inni mają drogi - ale zachodniopomorskie to porażka :duh:

GAZ mam PRINS i rok jakoś śmigam bez przeglądu nawet - nic sie nie dzieje - wszystko śmiga ok - jestem zadowolony

Ubezpieczenie - zniżek nie mam, zachodnipomorskie, bmw 523i '97 za pakiet OC + AC chcieli w przedziale 4500 - 6000 zł (nie pamiętam dokładnie która firma ile)

 

Mimo tych kilometów zrobionych i jednak kasy włożonej w to auto jeździ mi się bardzo dobrze - czuje się w nim pewnie i bezpiecznie - a to się ceni w moim przypadku

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 523i 98r do sprzedania jesli interesuja cie konkrety wyslij mi meila podesle ci zdjecia i dokladny opis,a co do e39 jako modelu to absolutna rewelacja ,ale z zadbanym egzemplarzem.Ja przez rok wymienilem tylko czójnik abs (no i przeglad)wiecej nic .Zawieszenie ok-nic nie stuka -autko plynie.Sprzedaje bo lece na 6 miechów do usa jak wracam kupie takie samo tylko z dużo wiekszym motorem -apetyt rosnie wmiare jedzenia. :cool2: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko. Jak wygladaja czesci do e39 2.0 2.5 2.8 czy maja duzo czesci wspolnych np. zawieszenie czujniki itp. Jesli roznia sie wieloma czesciami to jak wygladaja cenowo, czy sa zblizone do siebie czy ceny np 2.8 nie sa jeszcze raz drozsze niz 2.0?
RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko mam na oku kilka aut ale wiekszosc ma juz nakulane ponad 200.000km. Warto kupic takie auto czy silnik mi kleknie po tygodniu. Mam piekne 528 ale ma nakulane 250.000km napiszcie mi czy tym sie jeszcze pojezdzi czy lepiej sobie odpuscic
RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot, ale mnie tez cos interesuje ze sfery czesci itp. :wink:

A mianowicie czy rozrzad w E36 moze sie sypnac?? koleszka mi mowil ze jak padnie, choc teoretycznie nie powinien to musze wylozyc 1500zł, po za tym ktory silnik jest tanszy w utrzymaniu chodzi mi o czesci 1.6, 1.8, 1.8is??

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rozrzad bym sie nie bal bo tam jest lancuch i nie slyszalem jeszcze by komus sie zerwal. Co do czesci to mialem e36 316i coupe i musze ci powiedziec ze czesci nie byly zbyt drogie, gorzej z awaryjnoscia, mialem problemy z obrotami , woda w chlodnicy mi sie gotowala sonda lambda siadala i nie rowna praca silnika mechanicy kombinowali troche podleczyli ale to jeszcze nie bylo to,za to sporo za kazdym razem mnie kasowali, a zaznacze tylko ze moja beta byla bezwypadkowa i sprowadzona z niemiec od pierwszego wlasciciela z przebiegiem 120.000km. Wczesniej mialem e30 316i i mialem podobne problemy. A co do beny to pala 10l po miescie czyli tyle co 1.8is. Moj kumpel ma taka i jezdzi sie naprawde swietnie, 1.6 i 1.8 bym sobie odpuscil. Wiem co mowie bo troche sie tym jezdzilo, bierz is-a nara.
RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko mam na oku kilka aut ale wiekszosc ma juz nakulane ponad 200.000km. Warto kupic takie auto czy silnik mi kleknie po tygodniu. Mam piekne 528 ale ma nakulane 250.000km napiszcie mi czy tym sie jeszcze pojezdzi czy lepiej sobie odpuscic

 

kiedys jechalem z taksowkarzem espero ktory mial 450.000 km wiec jezeli espero sie trzyma i z tego co mowil nie remontowal silnika tylko naprawy eksploatacyjne, to tym bardziej BMW pociagniesz drugie 200.000km

Jezeli poprzedni wlasciciel dbal o auto, wszystko robil na czas to mysle ze powinienes zrobic drugie 200.000 bez problemu. Wspolczense silniki maja bardzo duza wytrzymalosc tj. od lat 80-90, wystarczy o nie dostatecznie dbac a sie odwdziecza. Proponuje przed kupnem pojechac owym BMw do serwisu w ktorym znaja sie na BMW niech podlacza je do kompa i wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko mam na oku kilka aut ale wiekszosc ma juz nakulane ponad 200.000km. Warto kupic takie auto czy silnik mi kleknie po tygodniu. Mam piekne 528 ale ma nakulane 250.000km napiszcie mi czy tym sie jeszcze pojezdzi czy lepiej sobie odpuscic

 

O to bac sie nie musisz . 528 nie tak latwo zajechac :)

MOj kumpel ma 528i (automat)z 1996r. najechał 335.000km i autko super . Ostatnio byl u mechanika i powiedzieli ze kompresja silnika jak w salonowce , tak wiec spokojnie mozesz brac .

:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.