Skocz do zawartości

poduszki pod silnikiem bmw E60 530d


maniek99729

Rekomendowane odpowiedzi

dpf-a mam bo na komputerze pokazje ze jest ok i przeglad za 45tys km a jednak na wyższych obrotach potrafi dac na czarno.. a z bagnetu nie daje olejem bo sprawdzałem, dziwna sprawa i niepokojąca, jestem umówiony za dwa dni z mechanikiem ale boje sie ze on tez mi za wiele nie powie :( A jesli chodzi o turbine to ma tzw. turbo dziure tzn. jak depne gaz do ma 2sekundy zastanowienie i dopiero ciągnie, moze jeszcze jakies pomysły..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotach potrafi dac na czarno.. a z bagnetu nie daje olejem

Czyli nie masz DPF bo by nie puszczal bakow. Odme sprawdz bo ja mialem z nia problem (byla zatkana i palil olej) DPF mi sie za czesto wypalal co owocowalo wzrostem poziomu oleju w silniku. Po usuniecie DPF i wymianie odmy przez ok 10km podczas powrotu do domu tak dymil na niebiesko ze kolesie za mna utrzymywali chyba z 15m odstepu. Po tych 10 km olej w dolocie sie wypalil i problem dymienia na niebiesko ustal.Teraz wiem ze niepotrzebnie wywalalem DPF no ale coz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechanika i dowiedzialem sie tylko ze dpf-a nie mam , no i moja e60 nie dymi tak jak inne, bo akurat stała taka sama bez dpf-a i dawala na czarno . Według mechanika mam silnik w bardzo dobrym stanie w porównaniu do innych 3.0d tylko czemu wzieła tyle oleju :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za ten bak oczywiscie ze chodzilo o bąk :D. Zreszszta dzis zauwazylem ze za pierwszym razem jak przycisne to mam za samochodem taka szara smuge dymu ale za drogim razem juz tego nie ma wiec moze w moim przypadku chodzi o osadzajace sie w wydechu lub na kacie spaliny i przy mocniejszym przycisnieciu wyrzuca to za siebie :roll: bo ogolnie jezdze spokojnie (tak do 2000 rpm) tylko czasami sobie lubie pocisnac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, i u mnie tez tak jest bo jezdze raczej spokojnie, wiec jak depnę od czasu do czasu to musi wyrzucić ten nagar hee automat czy mamual ??? mój manual pokazuje na komputerze spalanie od 6.6 do 7.5 ale jeszcze nie zmierzyłem dokladnie czy tak jest czy komputer oszukuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zapewne które nie weźmiesz to w pudełku będzie corteco.

Może poza najtańszymi. meyle swag febi.


Corteco to najlepszy wybór.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.