Skocz do zawartości

wysokie spalanie 318i


korba1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj błędy z opisami, błędy sond rzadko kiedy oznaczają ich uszkodzenie, jak jest nieprawidłowa mieszanka wtedy też wyskakują błędy sondy, wystarczy np nieszczelny dolot.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Według mnie te spalanie nie do końca jest w normie, chyba że często go wysoko kręcisz. U mnie na 18 i z błędem vanosa ssącego (muł w niskim zakresie obrotów) w mieście pali 12-12,5, ale w trasie jakieś 7,5-8. Podane przez Ciebie wartości przy normalnej jeździe powinny być o ok. litr mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sporo pali jak na 1.8. Ja mam 328i i pali mi 11.5 gazu w cyklu mieszanym. Masz szerokie kapcie jak na taki silnik, no i duza buda tez swoje robi. pozdro

Kolega ma n42b20 czli 2.0 a nie 1.8.

A mi wydaje się że zakładając temat wspomina o 318 tur. czyż nie tak :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gczarkowski1212, ale napisał 143 km, a tyle to ma 2.0 po lifcie o oznaczeniu 318. Jednak najbardziej istotna wypowiedź jest zawarta w poście wyżej, że sporo ludzi podających spalanie "nieco" mija się z prawdą. Sam producent podaje, że w trybie miejskim ten silnik pali 10,4l i mniej raczej jest ciężko osiągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 318i z m43 z gazem i zejście poniżej 10l/100km gazu jest praktycznie nierealne przy cyklu mieszanym. Jakoś nie uważam, że to dużo, auto trochę waży więc o 5-6 litrach można zapomnieć. Jednak zgadzam się z przedmówcami, lepiej kupić 328i lub 330i i cieszyć się jazdą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.