Skocz do zawartości

[SPRZEDANE] e39 530iA //M-pak Shadow-line Sterlinggrau


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jest dobrze, zimy i chrupanina rudej napędzanej solą z drogi już się nie obawiam :D jeszcze musiałbym nawoskować, tylko z czasem mam słabo ostatnio na takie zabawy.

Co do miejsca, to na wsi pod Kaliszem, chyba nie będzie Ci się chciało śmigać tak ikawał, mimo, że robota profeska, dobre terminy i cena!

 

Jak dobrze pójdzie w weekend zabieram się za audio i elektrykę schowka, rezultaty już niedługo, części w drodze. Będzie Alpine, CD MP3, AUX i BT :D

 

 

Mała zapowiedź :twisted: :

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6049520/16084975.jpg?1441900772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Suba już mam, zobacz parę stron do tyłu ;)

A głośniki jeszcze nie, póki co mam 6 z przodu i prewnie ze 4 z tyłu + sub i wzmacniacz ori. Podłączę alpinę i zobaczę jak gra :D Jeszcze tylko kabelek do MIDa musi dojść i do roboty, a póki co inne problemy.

W piątek mi się amortyzator z przodu wylał i trzeba się wziąć za wymianę. Ostatnio już poszły wahacze dolne, mocowania górne, odboje i osłony. A że mechanik mówił, jak jest dobrze to nie tykać to podwójna robota będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umknęła mi jakoś ta strona jak czytałem twój temat :D Ciekawe jak to zagra u Ciebie ja mam nie oryginalne granie ale robione przez firmę specjalnie do e39 i też mam suba w tym miejscu co ty. A ori wzmacniacz gdzie się znajduje ? Ile Cię audio całe wyniosło liczyłeś to może ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musi grać dobrze, w końcu alpine, a nie jakiś becker, czy philips ;) ale najbardziej na aux mi zależy, żeby podłączyć telefon przez BT, mam 64GB muzy w telefonie i mnie sieka, jak robie kolejne kilometry na tych samych 6 płytach od prawie roku :mrgreen:

 

W porównaniu do Twojego sprzętu i tak się nie będzie umywał pod względem ilości basu i funkcji radia, ale ja wolę w oryginale, prawdziwe guziki i klasyczny wygląd, a nie smyranie po ekranie - od tego mam telefon, którym nawiguję i siedzi na kratkami nawiewu po środku, czyli tam gdzie najlepiej go widać podczas jazdy ;)

 

Wzmacniacz jest po lewej stronie w bagażniku LOEWE firma się nazywa. A jeśli dalej będzie mi brakowało czegoś w dźwięku to właśnie za niego będę się zabierał.

Ile instalacja? Wszystko zależy od negocjacji - w używanych częściach wszystko kosztuje tyle ile jesteś w stanie dać ;)

Co do pozostałych pierdół, których się już nie da negocjować to złącze BT (soundbot 360) 100pln, kabelek ori aux 50pln, wpinka do MID 60pln. Na to ostatnie jeszcze czekam, może dziś lub jutro uda się zainstalować, bez tego nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde 6 płyt od roku to faktycznie :D Ja zrezygnowałem z oryginału gdyż lubię mocny bass i bardzo dobrą jakość. Stwierdziłem, że ori tego nie wyciągnie. Ja mam dwa pendrive po 8giga. W wolnych chwilach w pracy szukam sobie muzyczki do auta. BT też mogę podpiąć muzykę do auta ale pen jakoś lepszy. Radiem mało się bawię przeważnie tylko jak zmienić folder muzyki albo odebrać połączenie jak ktoś dzwoni. A tak to reszta sterowania jest na kierownicy. Można też filmy oglądać ale dla mnie zbędny gadżet. U mnie po lewej oryginalnie była zmieniarka na płyty. Teraz tam mam schowek. A wzmacniacze są pod bagażnikiem w przedniej części bo tam jest wolna przestrzeń ( w ogóle to Ciekawi mnie do czego ona oryginalnie jest, koledzy się śmiali, że do przemycania narkotyków :twisted:) Telefon też mam w tym miejscu jak ty ale podpięty na szybie. Ale bardziej mi się podoba twoje mocowanie (foto wyżej z twoją kobitą za kierownicą) jakiej firmy to mocowanie jest? Dedykowane pod tel czy uniwersalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To na zdjęciu to mocowanie nokia jeszcze, strasznie skrzypiało jak nie było w nim telefonu. A jak wymieniłem tel to już się w ten badziew nie zmieścił.

Kupiłem sobie coś takiego:

 

http://www.amazon.co.uk/Universal-Windshield-Smartphones-Comaptible-Revolution/dp/B00VNSTRT8/ref=sr_1_23?ie=UTF8&qid=1442324419&sr=8-23&keywords=mount+phone

 

Super bajer, zero problemów z wrzuceniem czy wyjęciem telefonu, gumowane mocowania. Dodatkowo dają naklejkę na deskę 3M, super trzyma i HTC M8 się mieści bez problemu :)

 

A tu foto z przygotowań:

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6057848/16122368.jpg?1442324581

 

Sterowanie będzie koło lewara biegów, coś jak iDrive z e60 - moim zdaniem najwygodniejsze, bo nawet w automacie cały czas prawa ręka koło lewarka mi leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prowadzę głównie lewą ręką :) A na alledrogo są też takie cudeńka ? :D Ja mam note4 jest trochę większy od twojego htc ale według opisu wejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na allegro nie szukałem, używam tylko w kryzysowych przypadkach, niestety większość rzeczy które tam kupiłem z opisem dużo wspólnego nie ma i jakościowo mocno odstaje od opisu i toawru który można przez ebay czy amazon zamowić z normalnych krajów. Choćby taki przykład:

 

Allegro:

http://foto.glosniki.co/AUX2/aux-bmw.03-jack.jpg

 

ebay:

http://i.ebayimg.com/00/s/NDAwWDUwMA==/z/E90AAOxyUI1TJUaO/$_12.JPG

 

Cena coprawda 2x ale dla mnie wybór jest oczywisty :)

 

 

Jeszcze coś takiego znalazłem - nieźle wymodził :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Się udało się :lol: alpine nie zawiodło i dźwięk jest zaebysty :D do tego wszystko z funkcji radia działa - AUX, CD, zmieniara i BT też pięknie śmiga!

 

Niestety dopiero połowa drogi bo dużo zabawy było z szybko... a właściwie wolno-złączkami do kabli i nie zdążyłem kabli poprowadzić po ludzku.

 

Z resztą będzie drugie podejście przy okazji wymiany MIDa.

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6060719/16136418.jpg?1442443697

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6060719/16136419.jpg?1442443697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jutro przywracam użyteczność jezdną po wylaniu amortyzatora, tydzień takiej jazdy to aż nadto.

Zestaw już jest, a rano idzie na przeszczep i wymianę oliwy :)

Sprężyny ASO i amortyzatory sachs (S227A Sport suspension+lowered+ride-height) do tego gumy pod sprężyny. Reszta gratów już na wosnę była wymieniana, więc powinno być :cool2:

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6070345/16176046.jpg?1442862916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miazga totalna była, jeden - no name (z datą produkcji 09/2012) ulany na śmierć, z drugiej strony kraft też już podciekał, sprężyny trochę podrdzewiałe, jeszcze całe, ale jakieś chyba inne w porównaniu do OE, na moje oko to były z -40mm. Jak ktoś chce sobie tuninga zrobić to oddam za flaszkę :P

 

Po wymianie błoga cisza i komforcik piękny. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tyłu siedzi fabryka - wahacze jak i amory, przy zakupie udało mi się sprawdzić, a wczoraj potwierdzić, na bananach trochę gumy parcieją, ale jeszcze nie stuka nic i luzów nie ma. Z przodu trochę ciężej się dorwać, wiedziałem, że wahacze dolne jakieś chinole i liczyłem się z wymianą, górne jak się okazało jeszcze fabryka, ale nie myślałem, że aż tak finezyjnie to porobione. :x Chociaż po kondycji osprzętu silnika i pięknych żarnikach ksenonów bez nazwy czego mogłem się spodziewać :P

 

Jak wiadomo największym problemem jest poprzedni właściciel, a ten pewnie chciał glebę, to se zrobił najlepiej jak potrafił :)

 

Przód trochę wyżej duzo lepiej wygląda, fotki po jakimś myciu trzasnę ;)

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

I udało się - prawie wszystkie pixele śmigają jak należy, jeszcze tylko zarządzanie kablami musze zrobić i będzie pięknie. Brałem w sumie w ciemno cały zestaw, bo nie doczytałem i musiałem na złączki do MIDa czekać, ale jak się okazało sprzedający bez problemu wymienił na działający. Jakby ktoś szukał to polecam BSC Michał Walczak - zna się na rzeczy (np wie w których modelach jest AUX i MP3). :)

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6089488/16264366.jpg?1443817301

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam taśmę w zapasie, jak padnie więcej to się wymieni. Jak na nasto-letniego mida to i tak jest mega dobrze. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na poprzednią stronę i upgrade audio. Możesz trochę przybliżyć ten temat? Bo zielony jestem, a z tego co rozumiem, masz teraz aux i bluetooth w oryginalnym radiu? Coś takiego bardzo by mi się przydało. Tzn. do muzyki to aux by wystarczył, a bluetooth jako zestaw głośnomówiący ;) U Ciebie to chyba interfejs do muzyki, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Normalnie w tylko niektórych modelach alpine CD53 (rok prod po 02/2003 o ile dobrze pamiętam) masz okcję aux. Wymieniłem radio i musiałem dołożyć MIDa, żeby wszystko działało jak należy - miałem radio jednoczęściowe.

Dodatkowo pod ten AUX, żeby za każdym razem nie wpinać kabla do telefonu dokupiłem samochodowy moduł BT. Po odpaleniu samochodu wstaje radio z AUX i moduł BT, łączy się z telefonem i z automatu po paru sekundach leci muza.

Ten moduł ma też mikrofon i może służyć jako zestaw głosnomówiący. Z tym, że ja mam dodatkowo słuchawę do ucha, więc ten zestaw tylko do muzy, a słuchawka tylko do rozmów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.