Skocz do zawartości

Tapicerka - skóra / alcantara / sensatec - prośba o opinie


Pablopoland2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego 3GT. Będzie w kolorze białem. W M-pakiecie mam do wyboru trzy rodzaje tapicerki: skóra, alcantara i sensatec. Niestety z rzadnym z tych materiałów nie miałem do czynienia dłużej i dlatego chciałem pozanć wasze opinie na temat każdego z materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sam musisz sobie odpowiedzieć co dla Ciebie jest ważne.

Wygląd czy komfort.

Ja mam Sensatec czarny i jest ok, ale nie jestem zwolennikiem skór - latem gorące i się na nich pocisz, w zimie zimne (a podgrzewane fotele szybciej niszczą materiał).

A poza tym nie są tak ciche w użytkowaniu jak materiał (podłokietnik tylny albo dzielona kanapa na nierównościach potrafią czasem denerwować odgłosami).

Osobiście najbardziej pasuje mi połączenie materiału na środku i skóry po bokach (moja żona tak ma w E81).

Niestety w F30 nie ma takiej opcji do wyboru więc ja za rok będę brał 3-kę z Alcantarą.

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to połączyłbym wygodę, funkcjonalność z estetyką. Gdyby alcantara w opcji M była również w jasnych kolorach to chwili bym się nie zastanawiał. Jednak trochęmnie powstrzymują te ciemne i przygnębiające kolory.

A jak ci się użytkuje sensatec? Bardzo się różni od skóry i czy tak samo się nagrzewa/chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sam musisz sobie odpowiedzieć co dla Ciebie jest ważne.

Wygląd czy komfort.

Ja mam Sensatec czarny i jest ok, ale nie jestem zwolennikiem skór - latem gorące i się na nich pocisz, w zimie zimne (a podgrzewane fotele szybciej niszczą materiał).

A poza tym nie są tak ciche w użytkowaniu jak materiał (podłokietnik tylny albo dzielona kanapa na nierównościach potrafią czasem denerwować odgłosami).

Osobiście najbardziej pasuje mi połączenie materiału na środku i skóry po bokach (moja żona tak ma w E81).

Niestety w F30 nie ma takiej opcji do wyboru więc ja za rok będę brał 3-kę z Alcantarą.

 

Jest taka opcja w F30 od lipca tego roku - konfigurator pozwala teraz na wiecej i mozna wybrac materialowo-skorzana tapicerke do wersji no-line, ta sama, ktora wczesniej byla dostepna tylko dla wersji modern-line. Nie wiem czy jest opcja dostepna dla m pakiet/luxury/sport line, musialbys sprawdzic w konfiguratorze.

Sam jestem zwolennikiem alcantary+skorzane boczki (jak w passacie b7 i audi a4/a6), ale ta dostepna do F30 nie przemowila do mnie i wybralem standardowa tapicerke z serii sport-line bez czerwonych szwow. Material na siedzisku i oparciu z wersji modern line nie jest alcantara! To jest zwykly material. Nie wiem jak w wersji M, ale nawet jesli nie jest to alcantara to ten material najbardziej przypadl mi do gustu (szkoda, ze nie mozna wziac tylko foteli z wersji M, bez calego pakietu).

 

Komentarz do glownego watku:

Musisz sam podjechac do salonu i wybrac najbardziej odpowiednia opcje dla siebie. Ale tak naprawde zdanie wyrobisz sobie dopiero po posiadaniu/uzywaniu kilku aut z roznymi tapicerkami. Godzina w salonie to za malo na poznanie wszystkich plusow i minusow dostepnych tapicerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sensatec, to użytkowanie uważam za wygodne.

Łatwo sie czyści i konserwuje.

Co do nagrzewania i chłodzenia to chyba szybciej i bardziej niż skóra, bo to sztuczny materiał.

 

Co do M-pakietu, to uważam że ta Alcantara jest najlepszym wyborem - oczywiście dla mnie.

Ładnie wygląda, jest wygodna i oryginalne przeszycia robią dobre wrażenie.

 

Ale jak ktoś ma dzieci to bym jej raczej nie wziął - z wiadomych powodów wtedy skóra, sensatec będą lepsze :D

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, kolejna zasada - male dzieci, to tylko skora, najlepiej pelna/czarna, nie dziurawiona :)

 

btw. Sensatec to ktora opcja w polskim cenniku? move to no-line, track to sport-line, hexagon to m-pakiet, skory maja jeszcze inne nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobną rozterką.

Miałem ten komfort ze przez 2 lata użytkowałem sensatec, to wiedziałem na czym stoję.

 

Sensatec jest bardzo praktyczny, nie jest niestety tak wytrzymały jak skóra (w samochodzie z 2009 roku już przy 100tys km) popękały boczki siedziska. Reszta to walory (ale i wady) praktycznie skóry. Łatwo się czyścił, itd. ale za to szybko się nagrzewał, w zimie zimny, itd.

 

Teraz wziąłem zestaw alcantara/tekstylia w MPakiecie i póki co to niebo a ziemia jeśli chodzi o walory "estetyczne" oraz komfortowe. Ta alcantara w połączeniu z przeszyciami oraz tekstyliami hexagon robią solidną robotę. Obawiam się jednak, że jeśli chodzi o praktyczność to może być z tym problem (mam jedno dziecko a drugie w drodze). Jak to będzie dalej to się okaże za jakiś czas, jak dzieciaki "zrobią swoje" i dokładniej to potestuję.

 

Gdyby to było w moim budżecie to wziąłbym Dacotę. Zastanawiałem się jednak pomiędzy Sensatec i alcantara. Padło na te drugie i w sumie nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem F30 Sportline z tapicerką półskórzaną( opcja dostępna od 15lipca 2014) środek materiał reszta prawdziwa skóra,w salonie mi powiedziano że sensatec to derma.W E61 miałem pełną skóre,3 lata męczarni,w zimie zimno w lecie parzyło,jak dla mnie skóra pełna to tylko z wentylem.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszelkiego rodzaju skórki wykonane z polichlorku winylu z dodatkiem plastyfikatorów, przyklejone do podłoża z tkaniny lub dzianiny poliestrowej. Nie dotykałem ekoskórki w BMW ale moje tapicerskie eksperymenty z różnymi skórkami zawsze kończyły sie spękaniem wierzchniej warstwy PCV. Jest szczególnie podatna na substancje zawarte w pocie i w miejscach intensywnego kontaktu twardnieje, pęka i kruszy się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórę miałem - nie lubię. Aktualnie mam materiał na siedzisku i oparciu + alcantara na boczkach = wygodnie i estetycznie. To samo zamówiłem do M-pakietowej F30 (alcantara + materiał hexagon). Podobnie jak koledzy wyżej, odradzam wszelkie ekologiczne "skóry" - po jakimś czasie twardnieje to i zaczyna się łuszczyć. Prawdziwą skórę wystarczy pielęgnować odpowiednimi środkami i może dobrze wyglądać przez lata. Materiały eko po prostu się zużywają i nic się nie da z tym zrobić.

Jakkolwiek nie lubię skóry to w przypadku posiadania dzieci jest to chyba najlepsze rozwiązanie (czyszczenie itp.), najlepiej jeszcze jak jest czarna lub ciemnobrązowa :D Alcantara jest,w tym przypadku pewnym wyzwaniem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcantara jest,w tym przypadku pewnym wyzwaniem :lol:

 

To prawda. Wyzwanie, które podjąłem :D :D Póki co, młody nie szaleje, ale zastanawiam się co mogę zrobić żeby uchronić tą skórę przed dewastacją. Jak ją zabezpieczyć lub ewentualnie czyscić już po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się jaki zwierzaczek został wyprawiony na fotele w waszym BMW? Technologia poszła do przodu (a przodują w tym Włosi) Miele się wszystkie skórki zwierzęce, dodaje substancje których skład jest tajemnicą i z powstałej masy walcuje piękną skórę. Równomierna ,bez przebarwień ,wad, jest taka jaką chcą klienci. Przeglądając kiedyś konfigurator znalazłem opcje skóry bodajże za 17 kPLN i tu podejrzewam ,że jest stosowana licowa skóra z owieczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o tym głośno nie mówi, w zasadzie to swoją wypowiedzią zdradzam tajemnice branży tapicerskiej. Takie skóry stosuje się przy produkcji mebli, nie sądzę by przy tapicerowaniu foteli samochodowych było lepiej. Skóry licowe są zbyt drogie, po prostu. Zręsztą pomyśl logicznie, jak wielki musiałby być zwierz którego skóra starczyłaby na pokrowiec kanapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w 3GT nie ma możliwości doposażenia auta w wentylację. Jest tylko grzanie i to jest dla mnie duży minus jeśli chodzi o skórę. Dzięki za opinie w sprawie sensatec - wiem już że ten materiał trzeba omijać szerokim łukiem, zresztą to samo mówili sprzedawcy w BMW. Alcantara jest rzeczywiście miła i delikatna w dotyku - szkoda że jest tylko w jednym kolorze. Mam 2 chłopaków wiec może być z nią różnie. Pewnie rozwiąże to jakimś regulaminem w aucie a za przewinienia będę surowo karać :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra jest nieodzowna jak się ma małe dzieci. Nie trzeba się też specjalnie wysilać żeby długo była ładna.

Smieszna rzecz ale w W212 z pół skórą, na boczkach jest skajka nietargajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj była dyskusja:

 

viewtopic.php?f=103&t=181635

 

Zdania co do skóry są różne, podstawowa Dakota jest raczej skórą naturalną, dość wytrzymałą, z pewnością specjalnie przygotowaną, a nie ściągniętą żywcem z jakiegoś zwierza.

 

Nappa, która kosztuje sporo więcej jest już bardziej zbliżona do "prawdziwej skóry" jaką stosuje się np. w ubraniach, przez co jest też bardziej podatna na uszkodzenia. Podejrzewam, że taka właśnie bardziej naturalna z wyglądu skóra po kilku latach może wyglądać nie za ciekawie, chyba że ktoś będzie nadzwyczajnie dbał i uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co Wy wszyscy macie z tymi dziećmi w samochodzie?? :mrgreen: :duh: Rzygają panoramicznie i/lub wchodzą do auta prosto z błota? :lol:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem problemu dzieci-auto.Wystarczy po zakupie auta zabezpieczyć tkanine jakimś dobrym środkiem np diamondbrite i jak wybazgrołą blotskiem to bierzemy tylko wilgotną ścierke i wszystko ładnie schodzi ,a jak dopiorą na maxa to jade na myjnie i prosze o przepranie kanapy za 40zł karcherem i jest jak nowa.Ja będe stał przy swoim,jak skóra to tylko wentylowana i podgrzewana,jak brak wentylacji to alcantara albo wersja półskórzana.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alacantara grzeje w dupę jak skóra, wiem bo miałem dwa auta z fotelami z boczkami ze skóry i środkiem z alcantary. jednocześnie urzytkowałem auto w pełnej skórze. Ja brałbym skórę i to ciemną, jasny beż po 5-ciu latach wygląda niespecjalnie. Alcantara z czasem się supełkuje ale to dopiero po 5 latach/120 000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wystarczy nie dawać czekolady ;) i zaoszczędzisz 10k pln :mrgreen:

Fotelik Recaro w alcantarze zarzygany przez dziecko wrzuciłem do pralki i pięknie wyglądał.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.