Skocz do zawartości

Jakie opony do 316i Touring?


Janiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj w linku "pobierz dane" znajdziesz najważiejsze dane o naszych besiach, nawet standardowy rozmiar opon.

A jeśli chcesz znać model swojego samochodu to z tej bazy danych wynika, że masz E-36, bo do E-46 Touring nie montowano silników 1,6 i były produkowane od 98r.

Co do rodzaju silnika to sprawdź na tej stronie tam jest wszystko co chcesz. :search:

Z tamtąd wynika, że E-36 Touring ma M40 - choć mnie to bardzo zaskakuje. że ten silnik był montowany w 97r. ale na to wszystko wskazuje. Jesli masz pasek rozrządu, a nie łańcuszek to na 100% M40.

Miłej lektury.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeee, w 1997 byl M43 z lancuchem rozrzadu! M40 to stary sztrucel z E30 jeszcze. W E36 byl montowany tylko na poczatku, przez rok, czy dwa. A co do opon - nie szersze niz 195, mi na 205 tanczyl juz w koleinach. Nie pamietam jaki profil mialem ale to byly na pewno 195/60 albo 195/65.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to masz M43 na łańcuch.

Jeśli chodzi o opony to ja mam 15" 205/60 ale w sedanie. Prowadzi się dobrze ale wiadomo, że im szersze tym gorsze osiągi. Na zimówkach 185 jest troszkę żwawszy.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standartowo były 185/65/15 H i do spokojnej jazdy jest to optymalny wybór. Jak chcesz lepszego trzymania na suchych zakrętach i wyglądu to 205/60/15, ale bedą droższe.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt tu nie mowi o koleinach? Nie mieliscie nigdy problemu na trasie z tanczeniem samochodu? Jezeli chodzi o wyglad to zawsze mozna dac dystanse 20 milimetrow na kazda strone i wyglad bedzie zachowany, a moim zdanie szerokie opony przy takich koleinach jak w Polsce odbieraja przyjemnosc z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja do mojej 3 wstawiłem na zime 195/65/R15 i jeźdźiło mi sie super! Na lato polecam 185/65/R15 - standardowe w tym modelu (tak mi sie bynajmniej wydaje) Jeśli chodzi o 205 to jak wyżej zostało napisane czyli 60/R15 no i sprawa kolein własnie. Co do wyglądu, to na 205 bajer wygląda ale motor 1.6 i nie ma co go przeciążać! Dobry wybór! :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.