Skocz do zawartości

BMW E46 320d TERMOSTAT


Finare

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

od piątku jestem posiadaczem BMW E46, kupiłem ją od bardzo dobrego znajomego. Jedyną rzeczą do zrobienia w niej jest termostat, tylko dowiedziałem się że w dieslu są 2 termostaty. Jak mogę sprawdzić który padł? Dodam że gdy stoję w mieście to temp skacze do 90st, natomiast w trasie spada przed niebieskie pole.

 

 

Pozdrawiam Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

od piątku jestem posiadaczem BMW E46, kupiłem ją od bardzo dobrego znajomego. Jedyną rzeczą do zrobienia w niej jest termostat, tylko dowiedziałem się że w dieslu są 2 termostaty. Jak mogę sprawdzić który padł? Dodam że gdy stoję w mieście to temp skacze do 90st, natomiast w trasie spada przed niebieskie pole.

 

 

Pozdrawiam Robert.

Padł termostat główny to jest pewne.

http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]Padł termostat główny to jest pewne.

Ja też stawiam na główny. Miałem dokładnie to samo u siebie. Jak samochód stał w korku to temperatura rosła, jak tylko się ruszyło z miejsca to spadała. Wymieniłem termostat EGR bez rezultatu, dopiero wymiana głównego pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten termostat główny, 250 zł oryginał. Pięknie trzyma temperaturę. Dzięki bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojej bawary, ponieważ nie chce zakładać nowego tematu. Nie odbijaja mi kierunki, czy to może być kwestia blaszki, jeśli nie to co? na razie mam mało czasu na grzebanie wiec pytam z czystej ciekawości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie. Orientuje się ktoś o co z tym biega?

Mam e46 320d 136 km i wg. allegro pasuje mi termostat EGR który ma temp. otwarcia 70, niech się ktoś wypowie czy też takie ma, czy może wziąć inny - mający 90 stopni rozwarcia? Ale ten z kolei "nie pasuje" do mojego modelu wg. tego co podaje sprzedający. Odsyłam do aukcji:

 

http://allegro.pl/termostat-egr-behr-bmw-e46-320d-330d-11712247723-i4526333003.html - pasujący, 70 stopni

 

http://allegro.pl/termostat-egr-agr-behr-oryg-bmw-e46-318d-320d-325d-i4504883306.html - niepasujący, 90 stopni.

 

// wg. RealOEM też powinienem mieć ten 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam ten pierwszy czyli o temp. otwarcia 70°C nr. 11 71 2 247 723 / 1.406

Jest dedykowany do M47, zresztą działa jak należy.

 

Oryginał to BEHR tak jak z aukcji (tylko bez loga BMW).



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy maniak ,który na każdej częsci musi mieć znaczek bmw :duh: ,kolego jak chcesz jakieś lepsze szczegóły na ten temat to napisz na priv, chętnie Ci poopowiadam jak to wygląda dla np największych koncernów VW ,Porsche, całego Vaga noi między innymi bmw, mam rozeznanie bo pracuje na słowacji i przez ręce przechodzą mi częsci do ww. marek dodam ,że jest to jedna wielka tragedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy maniak ,który na każdej częsci musi mieć znaczek bmw :duh: ,kolego jak chcesz jakieś lepsze szczegóły na ten temat to napisz na priv, chętnie Ci poopowiadam jak to wygląda dla np największych koncernów VW ,Porsche, całego Vaga noi między innymi bmw, mam rozeznanie bo pracuje na słowacji i przez ręce przechodzą mi częsci do ww. marek dodam ,że jest to jedna wielka tragedia

Szkoda, ze przez ręce nie przechodziły Ci czesci niewiadomego pochodzenia z allegro...

http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]
dalszy maniak ,który na każdej częsci musi mieć znaczek bmw :duh: ,kolego jak chcesz jakieś lepsze szczegóły na ten temat to napisz na priv, chętnie Ci poopowiadam jak to wygląda dla np największych koncernów VW ,Porsche, całego Vaga noi między innymi bmw, mam rozeznanie bo pracuje na słowacji i przez ręce przechodzą mi częsci do ww. marek dodam ,że jest to jedna wielka tragedia

Szkoda, ze przez ręce nie przechodziły Ci czesci niewiadomego pochodzenia z allegro...

Nie musiały większość na allegro to tanie podruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]=OO"]Ogólnie to termostat EGR nie wpływa jakoś znacznie na temperature. Przy tak dużych spadkach temp zawsze trzeba zaczynać od głównego.

 

No widzisz, kumpel tez myslal, ze nie wplywa, wymienil glowny i bylo troche lepiej.

Wymienil EGR i z 80stopni zrobilo sie 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, EGR wymieniony. Szybciej łapie temperaturę ale wyżej niż 67 stopni nie pojdzie, pionu nie ma. Dolny wąż do chłodnicy patrząc od maski to po lewej stronie jest gorący, jak i chłodnica cała jest nagrzana. Główny termostat za szybko puszcza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, EGR wymieniony. Szybciej łapie temperaturę ale wyżej niż 67 stopni nie pojdzie, pionu nie ma. Dolny wąż do chłodnicy patrząc od maski to po lewej stronie jest gorący, jak i chłodnica cała jest nagrzana. Główny termostat za szybko puszcza?

Jak u kolegi Finare.

[]=OO"]

Padł termostat główny to jest pewne.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.